Deodorant vrah

Oh, horor! A to je tiež nebezpečné: na druhý deň 36-ročný Angličan Darren Palmer takmer zomrel na anafylaktický šok s použitím módneho deodorantu Lynx. V Rusku sa predáva pod značkou Ax, a to nie je prvý prípad takejto otravy.

Po postreku na horúčku Lynxovým deodorantom Darren okamžite pocítil pálenie a dýchavičnosť. Snažil sa umyť agent pod sprchou. Zhoršil sa to len: jeho dýchanie sa stalo ťažkým a jeho oči sa zatemnili. V dôsledku toho Darren stratil vedomie priamo v kúpeľni. Našťastie jeho manželka okamžite zavolala sanitku, ktorá odniesla Palmera do nemocnice. Diagnóza ťažkej otravy a opuchu hrtana. Aký špecifický toxín to spôsobil, nebolo možné nájsť.

Zaujímavý fakt: Darren Palmer pracuje v spoločnosti zaoberajúcom sa plynovými zariadeniami a doslova sa zaoberá chemikáliami každý deň. "Vždy som bol mimoriadne zdravý človek a nikdy som netrpel alergiami," hovorí obeť kozmetického priemyslu. "Je úžasné, že obyčajný deodorant ma skoro umieral."

Lekári sú zmätení a zástupcovia Lynx / Axe dávajú veľmi nejasné vysvetlenia. "Naše výrobky podliehajú veľmi dôkladným dermatologickým testom," hovorí hovorca spoločnosti Mike Yunniver. - Neboli zistené žiadne alergické reakcie. Ale teraz, samozrejme, budeme navyše kontrolovať celú líniu horúčky. "

Niektorí lekári veria, že tento prípad bol vyvolaný individuálnou reakciou Palmerovej, ktorá sa pravdepodobne nevyskytuje u iných ľudí. "Podpaží sú veľmi citlivá oblasť, v ktorej sa nádoby nachádzajú blízko kožou," hovorí francúzsky lekár, poradca Lynx / Axe. - Dokonca aj minimálna chemická dráždivosť môže mať nepredvídateľné účinky. Preto by mala byť každá kozmetika predbežne testovaná na malej koži. "

Napriek týmto dosť nepríjemným výhovorkám je internetová komunita skutočne rozhorčená: napokon deodorant ešte nebol stiahnutý z predaja. Faktom je, že pred dvoma rokmi sa veľmi podobný príbeh skončil tragicky: v Anglicku 12-ročný Daniel Hurley zomrel na zlyhanie srdca a použil rovnaký deodorant Lynx. Potom sa príbeh znova prerušil a napísal všetko, čo chlapec vylial takmer celú fľašu na seba. Myslím si však, že tieto precedensy sú viac než dosť na to, aby sme dali peniaze na dôkladné preskúmanie. A v ideálnom prípade zastavte ich predaj. Napriek tomu neuveriteľný vzrušujúci efekt Axe, ktorý výrobcovia sľubujú, jednoznačne neznamená smrteľný výsledok.

Pozrite si video: NCIS - Tony a Ziva - Deodorant = (December 2019).