Novoročné recepty na fitness

K ránu 1. januára nemuseli ľutovať včerajšie sviatky, pokúsiť sa uľahčiť tradičné jedlá, alebo dokonca variť niečo nové a neobvyklé. Princípy zdravého sviatku a stravovacie, ale slávnostné recepty sú zdieľané vodcom nášho programu "Dobré jedlo" Anton Arens.

Užitočné recepty na novoročný stôl

Nový rok je skvelou príležitosťou stretnúť sa na veľkom sviatočnom stole. A na stole - všetko je ako v sovietskych filmoch, ktoré sprevádzajú tento večer cez všetky kanály: Olivier, pečené mäso so zemiakmi, sleď pod kožušinovým plášťom, salát Mimosa, kukuričný šalát a krabové tyčinky a samozrejme hlavná postava "Ironia of Fate ... "- želé ryby. Ona je, podľa môjho názoru, najviac zdravé jedlo na tomto stole. Aj keď podľa Hippolytovej reakcie ("No, toto je tvoja špinavá ryba!"), Môžeme bezpečne predpokladať, že želatina bola pripravená na živočíšnu želatínu, ktorá má skôr špecifickú vôňu a chuť, a nie na rastlinný neutrálny agar-agar.

Ponechme však tradičné novoročné stoly na filme a rozprávame sa o tom, čo by bolo zaujímavé variť, aby bolo chutné a užitočné. Na začiatok, poďme prestať myslieť vzor: ak šalát, potom majonéza, ak je horúci, potom v každom prípade mäso. Ak zmeníte celú sériu slávnostných jedál, nemáte dostatok odvahy, potom je tu niekoľko tipov pre vás, ako sa vyhnúť žalúdočnej ťažkosti ďalšie ráno.

Používajte koreniny

Pridajte korenie počas varenia teplých jedál a studeného občerstvenia. Venujte pozornosť prospešným vlastnostiam väčšiny z nich - napríklad fenikel eliminuje brušnú distenziu a nervozitu. Ak ho nechcete pridať do riadu, môžete po jedle jednoducho zjednúť štipku fenikálnych semien. To nielen pomáha tráveniu jedla, ale aj upokojuje a osviežuje dych.

Koriander a škorica zlepšujú trávenie - pridávajú ich do ťažkých a tučných jedál, čo pomôže vášmu telu rýchlejšie zvládnuť slávnostný objem jedla. Kurkuma je prirodzená antiseptická látka, má silný protizápalový účinok. Stačí len 1/4 lyžičky. vriacou vodou s kurkumom, pridajte niektorú limetovú šťavu a cukor a dostanete nápoj, ktorý vás tiež zahreje na zimný večer. Zázvor, pridaný do misky, má nielen pozitívny vplyv na trávenie, ale tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

A kôprom, kmín, bazalka, čierna a červená paprika, zeler, škorica, kardamom, bazalka, majoránka, aníz, zázvor, muškát, fenykl, cesnak, cibuľa a chren sú silné afrodiziaká. Používajte ich ako korenie pre vaše novoročné jedlá, budete presne vedieť, čo robiť po ukončení slávnostného programu v centrálnej televízii.

Nahraďte živočíšne tuky rastlinnými tukami.

Konzumácia rastlinných tukov namiesto zvierat znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Vyberte si mono- a polynenasycené rastlinné tuky - kukuricu, slnečnicu, olivové oleje. Palmové a kokosové oleje, hoci rastlinné, ale vysoko nasýtené, takže je treba sa im vyhnúť.

Pokúste sa minimálne zahrievať všetky tuky. Vyhnite sa vyprážaniu potravín - obsahuje veľa trans-tukov, ktoré sú karcinogénne.

Medzi dvoma jedlami s rovnakým obsahom tuku uprednostnite mäkšie alebo tekuté, pretože to je známka prítomnosti nenasýtených mastných kyselín.

Výrobky starostlivo vyberajte

Ak ste sa už rozhodli zorganizovať sviatok brucha, dôkladne preskúmajte zloženie produktu. Všetky "E" - konzervačné látky, farbivá, antioxidanty, stabilizátory a emulgátory, odpeňovače a látky zvyšujúce chuť musia byť uvedené na etikete. Niektoré z nich sú úplne neškodné a niektoré môžu veľmi poškodiť vaše telo. Podrobné informácie o každej "E" nájdete na internete, ale viete, čím vyššia doba trvanlivosti produktu, tým viac neprírodných prísad, ktoré obsahuje.

Pri výbere konzervovaných a mrazených potravín uprednostňujte zmrazovanie. Rovnaký zelený hrášok na šalát bude oveľa zdravší a chutnejší, ak ho rozmrazíte mierne varte. Fanúšikovia húb! Nekupujte huby a šampiňóny vo svojej vlastnej šťave, vezmite si mrazené a najlepšie zo všetkých mrazených bielych. Rozmrazte ich vopred a pripravte všetko, čo chcete - od talianskych cestovín po francúzske julienne.

Predávajte čerstvé ovocie a zeleninu na trhu, ale nezabúdajte, že sa tam, rovnako ako v každom supermarkete, predávajú výrobky z celého sveta. Vyberte si zeleninu a ovocie, ktoré sa pestujú vo vašej oblasti. Verte mi, že naše jablká budú oveľa viac živín ako v zámorských bratoch. Prečo existujú jablká - vitamín C bude oveľa jednoduchšie pre vaše telo získať z obvyklého kapusta, ako z novozélandského kivi. Ale ak máte toľko chuti na toto ovocie, potom venujte pozornosť aktinidii, ktorá rastie v našich zemepisných šírkach, z ktorých mimochodom boli kiwi vybrané ďaleko za morom.

Ale ak sa stále rozhodnete, že nový rok je najlepší čas na zmenu, navrhujem niekoľko receptov na chutné a zdravé jedlá: šalát, horúce predjedlo a pečivo vytvárajú atmosféru tepla a pohody na stolíku.

Sladký korenie, avokádový a hruškový šalát so syrom

prísady

2 zrelé avokády

2 sladké papriky rôznych farieb

1 zrelé, ale silné hrušky

50 g nízkotučného syra

1 cesnaková klinček

Nerafinované arašidové maslo - 1-2 lyžice. l.

1 citrónová šťava

Soľ, korenie na chuť

Postup konania

1. Papriky a hrušky, nakrájajte na polovicu, odstráňte jadro. Papriky nakrájané na polkruhy, hrušky. Rovnaký slamák.

2. Vystrihnite avokádo na polovicu, odstráňte kosť. Celulózu jemne odstráňte zo šupky a nakrájajte na tenké plátky. Posypeme citrónovou šťavou. Zmiešajte v miske na šalát, avokádo, papriku, hrušky a syr.

3. Odlúpte a nakrájajte cesnak. V malej miske porazte arašidové maslo, cesnak, soľ a korenie. Obliekajte šalát.