5 najlepších cvičení na výcvik parných tabiet

Školenie v páre je vždy oveľa zábavnejšie ako jeden. A ak súčasne zabezpečíte výcvik v tabákoch, lekcia sa stane účinnejšou. Ukážeme cvičenia, ktoré sú pre to vhodné.

Aká je podstata školenia tabákov?

Hovorili sme o tom podrobne. Stručne povedané, ide o cvik s okrúhlym vedením, v každom kole, z ktorého sa 40 sekúnd aktívnej práce striedajú s 20 sekundami odpočinku. "To nám dáva čas na zotavenie medzi súbormi a 40-sekundové obdobie práce nám umožňuje vykonávať cvičenia voľným tempom. tj môžete pracovať pomaly a stále máte čas správne načítať, "hovorí Ruslan Panov, expert metodológ a koordinátor skupinových programov federálnej siete fitness klubov X-Fit.

Skutočnosť práce v pároch ovplyvňuje aj účinnosť lekcie. "To nám dáva ďalšiu koncentráciu, nervový systém sa aktivuje aktívnejšie, ako celok, to všetko zvyšuje výmenu energie počas tréningu," komentuje Ekaterina Demidová, majsterka v smere skupinových programov federálnej siete fitness klubov X-Fit.

Aké cvičenia sú vhodné pre dvojicu

Akékoľvek. Avšak, ak chcete čo najviac využiť lekciu, naši odborníci odporúčajú používať funkčné cvičenia. "Cvičenie s skrúcaním tela je obzvlášť vhodné pre dvojicu," vysvetľuje Ruslan Panov. - Dávajú do práce stabilizáciu svalov. Odporúčam, aby kardio cvičenie bolo funkčné aj v rôznych rovinách, aby sa zapojilo viac svalov. "

Spýtali sme sa Catherine a Ruslana, aby nám ukázali verziu tabákových cvičení pre dvoch. Hlavné zameranie lekcie je na spracovanie svalov chrbta, brucha a nohy.

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite svoj tréning s trochou zahrievania. Napríklad podľa tejto schémy.

* Vykonajte cvičenia v režime výcviku okruhov, striedaním 40 sekúnd aktívnej práce a 20 odpočinku. "Bude to stačiť na to, aby nováčici mali jedno kolo, skúsení tréneri môžu vykonať 2-3 kruhy v jednom sedení a 20 sekúnd po každom zotavení," dodáva Ruslan.

* Dokončiť stretch cvičenie.

* Vypracujte podľa tejto schémy 3-4 krát týždenne.

Podrepe s twist

Stojte priamo oproti sebe, noha rovnobežná so šírkou panvy. Predĺžte pravú ruku dopredu a pevne držte partnera pravú ruku. Ohýbanie kolená, súčasne so svojím partnerom, sa potopí. Držte pravú ruku rovno, otočte telo spolu doľava. Ľavou rukou klepnite na podlahu. Potom sa hladko vráťte do východiskovej pozície. Toto urobí jedno opakovanie. Vyplňte maximálne dostupné za 40 sekúnd.

Skrútenie

Stojte smerom k sebe, nohy ramennej šírky. Spolu so svojím partnerom zatlačte ľavú nohu späť, rovnomerne rozložte hmotnosť medzi oboma nohami. Predĺžte svoju pravú ruku dopredu a vezmite partnera pravou dlaňou tak, aby bol Váš lakeť ohnutý do pravého uhla. Ohýbanie kolená, pád do výpadu. Zároveň ohýbajte pravú ruku a vytiahnite svojho partnera trochu bližšie k sebe (pravá ruka by sa mala vyrovnať). Jemne sa vráťte do východiskovej pozície. Vykonajte rovnaký počet opakovaní v každom smere.

Ruka tlačte hore

Dávajte dôraz na ležanie, sediaci v ruke od svojho partnera. Spoliehajte sa na podlahu s prstami a dlanimi, roztiahnite pravú ruku dopredu a dotknite sa pravého partnera. Potom znížte dlaň na podlahu a ohýbate kolená, zostupujte a robíte push-up. Toto je jedno prehrávanie. Vykonajte maximum takých za 40 sekúnd, striedaním ruky.

skákanie

Stojte priamo pred partnerom. Nohy na šírke panvy. Ohýbajte si kolená, zoznámte sa s squatmi, roztiahnite paže a položte ich medzi stehná. Počnúc od podlahy s nohami vyskočte. Roztiahnite ruky nad hlavu a tlčte dlani na dlane svojho partnera. Toto urobí jedno opakovanie.

Otáčanie sedenia

Posaďte sa na podlahu, umiestnite diagonálne od partnera. Ohnite nohy a utiahnite boky do žalúdka. Dajte dlaň dohromady pred hrudník a ohýbate si lakte. Pracovné svaly, stlačte nohy dopredu a položte telo späť. Ohýbajte si kolená, otočte svoje telo doľava a nohy opäť roztiahnite. Toto urobí jedno opakovanie.

Po dokončení kruhu ponechajte 20 sekúnd na obnovenie a opakovanie všetkého od samého začiatku.

Zapojte sa do Ruslanu a Ekateriny: zapnite program Tabata Light na televíznom kanáli "LIVE!" denne v pracovných dňoch o 17:30.