Ako sa naučiť jesť menej

Šaty sa nehodia dokonale, džínsy nesústreďujú a nová bunda bude musieť kúpiť veľkosť väčšiu... "To je všetko preto, že niekto vezme príliš veľa," posmieva sa priateľky. A ako, povedz mi, prosím, nauč sa jesť menej?

Pred niekoľkými rokmi, keď som sa rozšíril na veľkosť 50, som sa tiež pýtal, ako sa naučiť jesť menej? Vymyslela veľa literatúry, konzultovala s odborníkmi na výživu, skontrolovala všetko na vlastnú skúsenosť, nakoniec stratila váhu a je teraz pripravená na zdieľanie skúseností.

Ako sa naučiť jesť menej?

Zamerajte sa na kalorický príjem potravín, nie na objem. Tipy z jesť malé dosky sú tiež dobré a dobré. Avšak aj keď dáte časť tučného pečenia v detských pokrmoch, bude prevažovať nad obrovskou miskou zeleného šalátu v kalóriách.

Odborníci na výživu často uvádzajú ako príklad svojich klientov, ktorí začali jesť potravinová pyramída, zavolajte a sťažujte sa: jednoducho nemôžem jesť toľko! Na vyváženú stravu pyramídy, kde je veľa ovocia a zeleniny, sa množstvo potravín dokonca zvyšuje a jeho obsah kalórií klesá. A človek stráca váhu a rýchlo dosť (1 kg za týždeň), a nie hladom.

Uchovávajte denník potravín. Bez toho sme často oklamaní z hľadiska množstva jedla. Ste presvedčení, že budete jesť ako vták, skoro sa živíte jedným čajom, pričom zabudnete, že budete mať čas na pitie dvoch desiatok sladkostí, koktejl, niekoľko sendvičov s klobásou a tučným syrom za jeden deň ... Potravinový denník umožňujú vám to objaviť a naučiť sa jesť menej za pár týždňov. Za predpokladu, že sa nestanete a neklamáte ho. A naozaj budete brať do úvahy každé cookie zachytené na úteku, cukrík, polovica jablka.

Zastavte snacking náhodne. Správne občerstvenie je užitočné! A už sme o tom napísali. Uspokojenie hladovosti medzi hlavnými jedlami, nemáte čas na hlad, a tak pomáhajú neprejedať. Alebo naopak, nakloní sa vám k tomu, ak je snacking chaotické, užitočné, ale veľmi vysokokalorické potraviny, napríklad orechy alebo sušené ovocie. Šálka ​​olúpaných mandlí je viac ako 800 (!) Kalórií, šálka sliviek je ďalšia 440. Poviem to sama: snack je lepšie vybaviť na obed a popoludňajší čaj (páry denne stačí) a bezodkladne súhlasím so sebou, že to bude ovocie (sú lepšie jesť oddelene od ostatných potravín) alebo jogurt.

Žuvajte. Niekedy chceme niečo žuť. A v tomto prípade je lepšie posielať žuvačku do úst ako cukrík alebo hrsť olúpaných semien. Okrem toho, keď je v ústnej dutine, nie je pravdepodobné, že k nej pridáte kúsok klobásy alebo koláča. Aby ste sa na noc nestihli, po poslednom jedle si zuby zmačknite: potom si utierajte ústa novým a znova to nebudete chcieť opláchnuť.

Ak chcete tiramisu, jesť tiramisu. Zvyčajne ženské časopisy nám odporúčajú, začínajúc pri stole, začať s niečím užitočným, ako je zelený šalát, a až potom prejsť na skutočne žiaduce, ale škodlivé sladké dezerty a mastných jedál. Údajne budeme jesť menej. Ako mi raz vysvetlil raz-múdry odborník na výživu, účinok bude skutočne opačný. Ak chcete tiramisu, budete jesť tiramisu. A veľa. A s pre-prehltnutý šalát, získať aj malé, ale ešte ďalšie množstvo kalórií.

Pokúste sa zistiť, prečo ste neodolateľne priťahovaní k určitému produktu. Požiadaním vhodného vyhľadávania na internete dostanete veľa vysvetlení, prečo chcete toľko čokolády, sendviče na maslo a soľného lososa alebo buchty. V prvom prípade sa predpokladá, že nie je dostatok horčíka, v druhom - dôležitý pre zdravie mastných kyselín, v treťom - prekvapený - dusík.

vlastne potravinových závislostí Psychologické dôvody sú oveľa častejšie vysvetlené, hovoria odborníci v oblasti výživy. A oni vznikajú, keď jedlo nahrádza niečo dôležité v našom živote. Ak chcete presne zistiť, s kým alebo s ktorým sa s vami spája požadovaný produkt, podľa algoritmu popísaného tu. Uspokojte svoje túžby a prestanete ich prejedať.

Zahrňte komplexné sacharidy do menu. Zemiaky, celozrnný chlieb, celozrnné varené cestoviny vyrobené z tvrdej pšenice a celozrnné obilniny, ako je hnedá ryža alebo pohánka. Často sa postaráme o postavu, tieto produkty úplne odstránime z menu. Telo reaguje na nedostatok sacharidov a nízku hladinu cukru v krvi a pri výbere najkratšieho spôsobu, ako ho zvýšiť, začne nakoniec požadovať cukor a rolky.

Komplexné sacharidy zvyšujú hladinu glukózy v krvi mierne a trvalo. Pravidelne ich v malých množstvách v strave, môžete sa vyhnúť žravosti dokonca aj s PMS - skontrolovať sami seba!

Práve tieto jednoduché pravidlá mi pomohli naučiť sa menej jesť. Strata 15 kg a teraz už niekoľko rokov, aby udržal váhu, nie je zotavenie.

Pozrite si video: AKO PRESTAŤ JESŤ SLADKOSTI !? (December 2019).