Leonid Zaitsev o tom, ako radikálne zlepšiť tvar, robiť s "LIVE!"

Mnohí ľudia chcú nielen stratiť pár kilogramov, ale zbaviť sa tuku na presne vymedzených miestach, aby telo získali výrazný tvar. Len málo ľudí vie, že na to nie sú vhodné všetky náklady.

Nie všetky disciplíny kanála kladú hlavnú úlohu, je zlepšiť tvar. Takže s obrovským súborom rôznych účinkov na telo je ťažko možné ho nazvať prostriedkom na radikálne zlepšenie tohto čísla. Avšak niektoré techniky, vrátane respiračných, sú schopné občas zvýšiť účinnosť tried na korekciu tela.

primárne zlepšuje koordináciu svalov, ktoré podporujú držanie tela, a nie proporcie tela, hoci kombinácia Pilates a iných typov tréningu môže výrazne zlepšiť váš vzhľad. a aktivovať kardiovaskulárny a respiračný systém, spaľovanie kalórií. Avšak, ak je potrebné drasticky zmeniť tvar (odpusť mi veľa fanúšikov), slúžia skôr ako doplnok ako hlavné prostriedky.

Ukázal sa ako vynikajúci prostriedok na zbavenie a zníženie objemu v počiatočných fázach tréningu. Ale vo svojej pôvodnej podobe nie je bodyflex vážnym prostriedkom pre ľudí s dobrou prípravou. Body flex môže byť výrazne doplnená tak rozšírením arzenálu cvičení a dýchacích techník. Čo, mimochodom, docela úspešne, súdiac podľa popularity publika, je zapojený.

Vynikajúca flexibilita a koordinácia je v mnohých ohľadoch ochrannou známkou jej čínskej "špecializácie", ale taký objemný pletený pás môže byť ťažko dosiahnutý bez práce s hmotnosťou.

Tanec je skvelý spôsob, ako rozvíjať koordináciu a zdvihnúť svoje nádeje, ale samotná Illya Vyaltsev povedala, že na udržanie dobrého tvaru potreboval ďalšie cvičenia pre tlač.

Počas môjho pôsobenia na Akadémiu telesnej výchovy som študoval vplyv rôznych typov fitness na telo. Vedci tvrdia, že pre rýchly dopad na postavu je vhodné použiť tzv. Cross-training (cross), čo je optimálna kombinácia rôznych typov tréningu.

Ale čo znamená "optimálna kombinácia"?

Pamätajte: bez ohľadu na to, čo robíte, nemali by ste ignorovať iné oblasti fitness. Tu je niekoľko komplementárnych zmesí.

- Ak ste fanúšikom tai-bo, nezabudnite sa zapojiť.

- Ak ste už cítili účinky bodyflexu na seba, mali by ste pravdepodobne bližšie pozrieť na dýchacie postupy jogy, ako aj na izotonické tréningy.

- Neprehliadnite zásady Pilates, pretože môžu zvýšiť účinnosť akejkoľvek aktivity.

- Praktizujúci jogy budú pravdepodobne zvedaví, že pridávanie malých oscilačných pohybov do statického (rovnako dynamického) cvičenia výrazne zvyšuje jeho účinnosť.

Tento zoznam môže pokračovať veľmi dlho. Teóriu však musí podporovať prax. Preto sme mali myšlienku vykonať experiment s názvom "Fitmix, alebo zlepšiť svoju postavu v spoločnosti s Leonid Zaitsev" na "LIVE!" Počas týchto hodín si diváci budú môcť vybrať kombináciu rôznych typov fitness, ktoré najúčinnejšie zlepšia tvar tela.

Ako sa cítite o tejto myšlienke?

Užitočné odkazy:

Video "Pilates" a "Fit-mix" vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".