Michel Montignac spôsob výživy

Systém, ktorý sľubuje zníženie objemu tela, ale neznamená ani hladovanie, ani obmedzenia množstva potravy. Naopak, musíte vyplniť. "Jedlo je potešením, nemalo by to spôsobiť výčitky," povedal Montignac.

Medzi fanúšikmi diéty, ktorú vyvinul Michel Montignac (Michel Montignac), - Gerard Depardieu, kráľovná Holandska Beatrix a ďalšie svetové celebrity. Zásadou popularity metódy je jej ľudskosť. Montignac nevenuje pozornosť kalórii. Jeho diéta je založená na výbere potravín s nízkym glykemickým indexom, ktorý výskumník David Jenkins z University of Toronto vypočítal v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Glykemický index (GI) ukazuje rýchlosť, ktorou sa uhľohydráty absorbujú a ako sa mení hladina glukózy v krvi, keď jedeme konkrétny výrobok.

Podľa metódy Montignac, čím je GI menšie, tým je zdravšie jedlo. Maximálny index (100) na glukóze. Výrobky s veľkým GI (od 50 do 100) Montignac nazýva zlé sacharidy, pretože obsahujú veľa ľahko prístupných cukrov, ktoré sa rýchlo premenia na tuky. Navrhuje ich vylúčenie z stravy. Potraviny s nízkym GI (od 0 do 50) sú dlho trávené a produkujú menej glukózy - vedec ich definuje ako dobré sacharidy a ponúka úplné nahradenie zlých.

Montignacova strava pozostáva z dvoch fáz. Prvá fáza trvá jeden až tri až štyri mesiace - toľko je potrebné, aby sa telo zvyklo na novú stravu, v ktorej nie je miesto pre rýchle sacharidy. Jedlo by malo byť prísne organizované: trikrát denne súčasne, bez občerstvenia a zakázaných potravín. Medzi jedlami môžete jesť ovocie alebo sušené ovocie. Pre tých, ktorí sú veľmi hladní, čaj nie je zakázaný s plátkom celozrnného chleba a nesladeného džemu. Montignac je ohnivý obhajca raňajok: "Mnohí ľudia hovoria, že nejedia raňajky, pretože sa necítia hladní," píše Montignac, "ale ak nie je hladné ráno, potom ste mali príliš večeru. Toto je bludný kruh. Raňajky a obed by mali byť dostatočné, ale večera - svetlo a dlho pred spaním. Ak chcete mať čas na jedenie v dopoludňajších hodinách, stúpte o 20-30 minút skôr. Je to relatívne ľahké, pretože po ľahkej večeri je oveľa lepšie a máte dosť spánku rýchlejšie. "

Tým, že druhá fáza hlavná časť nadbytočnej váhy opustí a objaví sa nový správny postoj k jedlu. Táto fáza nie je taká ťažká, je povolená určitá úľava (tzv. Malé a veľké výnimky). Pre jedno jedlo je povolená jedna malá alebo veľká výnimka. Napríklad aperitív alebo ovocný zákusok je malá výnimka a hlavné jedlo so "zlými" sacharidmi (múka alebo cukor) je veľké. Ak sa šípka stupnice začne plížiť, znamená to, že dovolíte príliš veľa výnimiek a je čas vrátiť sa do striktnej prvej fázy. Avšak ľudia, ktorí už dlho trénujú stravu, presne vedia, kedy si môžu dovoliť robiť príliš veľa bez toho, aby poškodili svoj tvar.

Vo svojich knihách Montignac poskytuje podrobné odporúčania pre jednotlivé produkty. Tu sú tie najdôležitejšie.

Tabuľka glykemického indexu