6 ranných návykov, ktoré vás znižujú

Skontrolujte si raňajky v sociálnej sieti, strávte o pol hodinu neskôr, ako ste plánovali - veľa zdanlivo neškodných ranných návykov môže spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti. Čo by ste nemali začať deň, ak chcete zachovať harmóniu?

Ráno sa často nazýva "základ dne": to, ako sme strávili prvé hodiny po prebudení, závisí od toho, aké rozhodnutia prijmeme počas dňa. Ak chcete zachovať svoju štýl, je dôležité vytvoriť zdravý "základ" vášho rána - rámec dobrých návykov. Alebo aspoň postupne odmietajte škodlivé. Prejdite nad týmito bodmi - zrazu sami rušíte svoju strata hmotnosti?

1. Príliš dlho spíte

Ukazuje sa, že nielen nedostatok spánku môže spôsobiť prírastok hmotnosti, ale aj jeho prebytok. Skupina vedcov z Británie a Francúzska zistila, že tí, ktorí v noci spia na viac ako 10 hodín, sú ohrození. Tí, ktorých spánok trvá 7 až 9 hodín, sa podľa vedcov nemusia obávať.

2. Chystáte sa za súmraku

Nepoužíva sa na otvorenie záclony ráno? Buďte opatrní: podľa vedcov to vytvárate priaznivé podmienky pre prírastok na váhe. Ide o to, že telo je zvyknuté na "navigáciu na slnku", nastavenie našich biologických hodín (a rýchlosť metabolizmu) podľa prirodzených rytmov. Ak chcete schudnúť, nenechajte sa lenivý stráviť 20-30 ráno v prirodzenom svetle: výberom krátkej prechádzky alebo aspoň otvorením závesov.

3. Chýba vám poplatok

Ráno je najlepší čas trénovať. Prinajmenšom preto, lebo nemáte šancu na to, aby ste tak stratili: ak sa rozhodneme pre večerné lekcie, potom sme pokúšaní, aby sme sa na to ani nedostali. Okrem toho, keď ste ráno dobre vycvičili, je pravdepodobné, že nebudete chcieť pokaziť "obraz" a napríklad obed s dortom. Len nehovorte, že nemáte čas: existuje veľa "rýchlych" tréningov. "Jedným z nich je HIIT," píše Jeffové brúskybestselling autor "Dobré ráno každý deň", - Toto je skvelá stratégia pre tých, ktorí sa ponáhľajú. Krátke a veľmi intenzívne cvičenia sa striedajú s krátkymi prestávkami a trénovanie trvá len niekoľko minút. Okrem behu je to moja obľúbená aktivita. "

4. Nevážite

Každodenné váženie má samozrejme svojich protivníkov - hovoria, prečo sledovať fluktuácie "plus alebo mínus pol kilogram"? Nová štúdia od pracovníkov Univerzity Cornell však ukázala, že tí, ktorí schudnú, ktorí každodenne vážili, stratili rýchlejšie ako tí, ktorí to robili raz týždenne. Logika je jednoduchá: každý deň, s kontrolou pomocou meracieho prístroja, môžeme reagovať aj na malý zisk s adekvátnym nastavením výkonu. Premýšľajte o tom, ak ste už začali svoju cestu k harmónii.