Recept na rybí polievku

Existuje toľko možností varenia pre slávnu bouillabaisse, pretože existujú regióny na pobreží Stredozemného mora. Spočiatku toto jedlo pripravovali rybári, ktorí žili v blízkosti Marseille: do hustých polievok nechali všetko, čo zostalo z úlovku. Potom sa jedlo chudobných ľudí ochutnalo sofistikovanou pařížskou spoločnosťou a náhle módne bouillabaisses začali dôstojne vynaliezavých kuchárov.

Teraz sa táto jedla nachádza v ponuke každej rybej reštaurácie. Tradičným prírastkom k bouillabaisse je žlto-červená cesnaková omáčka so šafránom, ktorá hovorí "ruy", čo sa prekladá ako "hrdza". Rui je buď zmiešaný do polievky, alebo podávaný spolu s ním, rozložený na tenké plátky sušeného chleba.

Rybia polievka

zloženie: 1 kg rybieho orezania (rybie hlavy a kosti), 1 kg rybieho filé (môžete si vziať morské ryby, napríklad morskú vlnu), 1 cibuľu, 4 strúčiky cesnaku, 4 mrkvy, 2 veľké zemiaky, 5 paradajok, 2 stonky petržlen a tymián, 1 bobkový list, 1 hviezda anýzu, soľ a čerstvá mletá čierna paprika na chuť, 1 fenyklový hľúz, 1 polievková lyžica. l. olivový olej, 1 1/2 lyžičky šafran

Pokyny. Umyte rybie kosti a pokožku hlavy, vložte do veľkej panvice a pridajte asi pol litra studenej vody na zakrytie obsahu. Ochuťte na nízkej teplote. Oštepte a nakrájajte cibuľu a cesnak, odlúpnite dve mrkvy a zemiaky a nakrájajte ich na veľké kocky. Rezať dve paradajky do polovice. Vložte všetky pripravené zložky, bobkový list, anýzu a asi 1 lyžičku do hrnca s vriacim vývarom. l. soľ. A bez uzatvorenia veka, variť na nízkej teplote, vyberanie peny, asi pol hodiny.

Fenikel a zostávajúca mrkva rozrezaná na kúsky. Zvyšné paradajky - jemne. Umyte rybie filé, osušte ich a nakrájajte na veľké kusy. Vo veľkej hrnci olej zahrejte. Zmiešajte zeleninu v ňom 2-3 minúty. Nakrájajte rybí vývar do panvice na zeleninu jemným sitom alebo gázou. Potom varíme, pridáme šafran a varíme ďalších 5 minút. Pridajte rybie filé a potom variť na nízkej teplote po dobu 8-10 minút. Ochutnajte soľou a korením. Podávajte sušené bagety a rujovú cesnakovú omáčku.

Ružová cesnaková omáčka

zloženie: bageta, 100-125 ml rastlinného oleja, paprikový paprikový paprík, 2 strúčiky cesnaku, 2 vajcia, soľ a čerstvo sfarbený čierny korenie podľa vkusu.

Pokyny. Nakrájajte bochník na plátky a položte na plech. Posypeme rastlinným olejom a vysušte v sušičke zahrievanej na 200 ° C po dobu 5-6 minút. Peel chilli papričky, nakrájajte na dĺžku a odstráňte semená, umyte a nakrájajte. Osušte cesnakové kebabky a jemne prejdite cez kašu. Potom rozdrvte obe zložky do malty, vložte do misy, pridajte vajcia a rozmačkávajte. Postupne pridajte rastlinný olej a šľahajte, až kým nebude hustá. Soľ, korenie. Pripravte omáčku na bagetu a podávajte ju na vývar.