Osteopatia

Smer medicíny, spôsob liečby jemným pôsobením lekára na kosti, väzy a vnútorné orgány pacienta. Skúsený osteopat, nepochybne s uzavretými očami, určuje hladinu vody v pohári a cíti vlasy umiestnené pod stoh papiera na 30 listov.

Pri kladení dlane na hlavu človeka môže vedieť, kedy má pacient trauma. Dokáže "počuť" rukami tie najmenšie pulzácie tkanív, tekutín, energetických prúdov tela. Cítiť tvar, určiť hustotu a teplotu orgánov. Princíp osteopatie bol veľmi presne formulovaný jedným zo zakladateľov metódy Františka Peylarada: "Osteopatia je práca srdca, rúk a svedomia".

V našom tele všetko pulzuje a pohybuje sa, dokonca aj kosti lebky. Choroba sa podľa osteopatov vyskytuje tam, kde nedochádza k žiadnemu pohybu, aj keď je stále nemožné diagnostikovať pomocou testov. Osteopat môže povedať, že orgán je "chladný", "nedýcha". Je potrebné odhaliť tieto zmrazené štruktúry a dať im malý tlak. Lekári, ktorí praktizujú osteopatiu, často dávajú klasický príklad stroja, ktorý sa nachádza v bahennej jame. Čím viac energie budete uplatňovať, tým hlbšie sa dostanete zmrzačený. Avšak, ak vám niekto pomôže švihnúť auto trochu a v presnom okamihu, keď ho tlačíte, dostane sa z jamy.

Ako vysvetľujú osteopatá, je užitočné, aby telo prijalo prirodzenú fyziologickú pozíciu. Napríklad po práci s väziami a membránam dokáže lekár nahradiť črevá. Zostup do čreva bol len príčinou bolesti v chrbtici, s ktorou pacient prišiel. Ďalším príkladom: znížená oblička, na jej miesto, už nie je príčinou bolesti chrbta.

Osteopatovia vedia, že problém nie je vždy tam, kde to bolí a používajú viac ako tritisíc špeciálnych techník na to, aby ich našli. Bolesť krku môže byť prekurzorom žalúdočného vredu. Arytmia môže byť spojená s patológiou žlčníka, bolesť hlavy - s odchýlkami kokyxu. Osteopat vyliečí presne príčinu, vráti pohyblivosť tkaniva alebo kĺbu, zvyšuje tok krvi, odstraňuje kŕč. Spomedzi množstva problémov, ktoré osteopat "skľúčil", musí si vybrať ten, ktorý narúša rovnováhu celého organizmu.

V akých prípadoch stojí za to vidieť osteopat? So zraneniami, bolesťami chrbta, osteochondrózou, bolesťami hlavy. V prípadoch, keď "všetci sa snažili, ale nič nepomáha." Možno nebol hľadaný dôvod. Toto je miesto, kde je potrebný osteopat. Účinnosť liečby bude závisieť od veku, závažnosti a času pacienta od momentu úrazu, od pozitívneho postoja a od vykonávania odporúčaní lekára.

Na liečbu osteopatu sú kontraindikácie: mentálne a akútne infekčné choroby, trombóza, zlomeniny kostí; ochorenia mozgu a miechy; ochorenia kardiovaskulárneho systému v akútnej fáze. V onkológii je liečba neúčinná. Zachovávajte všetko ostatné osteopaty.

Západná medicína víta osteopatické vyšetrenie novorodencov, najmä ak bolo narodenie ťažké: čo možno odstrániť od dieťaťa ihneď po pôrode tri minúty, po troch dňoch možno odstrániť do troch mesiacov a po mesiaci - nie je vylúčené za tri roky. Vo Francúzsku existujú osteopati v mnohých materských nemocniciach, keďže v Európe existuje jedna z najlepších osteopatických škôl (na porovnanie, v súčasnosti je 40 000 absolventov vo Francúzsku, 500 v Rusku).

Mnohé matky si sťažujú, že dieťa neustále pláči bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, nespia dobre a zle zle. Pediatria argument - všetky deti plač. Pre osteopat nie je to argument. Porovnávajú dôsledky pôrodu s klobúkom na hlave dieťaťa. Je malý a veľmi tesný, ale nedá sa resetovať. Môžete len signalizovať ťažkosti s plačom. Hlavnými údajmi ohľadom osteopatia sú ťažké pôrody: cisársky rez, rýchle alebo dlhodobé pôrody, rodinná stimulácia, kliešte, zapletenie pupočníkovej šnúry, narodenie dvojčiat. Okrem toho sa s osteopatiou lieči mozgová obrna, perinatálna encefalopatia, hypertonia novorodenca, dysplázia bedrového kĺbu, asymetria hlavy, bolesť brucha a desiatky ďalších patológií. Je veľmi dôležité, aby osteopat mohol hovoriť o hrozbe rozvoja ochorenia oveľa skôr ako pediatr alebo neurológ. Návšteva osteopatu však nezruší pozorovanie pediatra alebo ošetrujúceho lekára. Ide o rôzne konzultácie, ktoré dopĺňajú, ale nie sa navzájom nahrádzajú. Dobré výsledky v liečbe stutteringu u detí sú dosiahnuté osteopatmi, ktorí pracujú v spolupráci s psychológmi.

V tejto komplexnej a vzácnej profesii mnoho šarlatanov. Osteopati sa často označujú za tých, ktorí absolvovali krátke kurzy. Nemá zmysel komunikovať s takýmito "špecialistami". Pri klasickej medicíne nie sú osteopati priatelia alebo nepriatelia, ale skôr susedia, takže v prípade potreby sa osteopat bude týkať oftalmológa, neurológov a gastroenterológov. Na západe sa osteopatia považuje za alternatívnu medicínu, ktorá bola vyškolená už sedem rokov. V Rusku sa táto špecializácia vyučuje tri a pol roka po absolvovaní základného lekárskeho vzdelávania. Títo absolventi sa nachádzajú v registri osteopatov Ruska.

Pozrite si video: O que é e como funciona a Osteopatia? (Január 2020).