"Jóga pre začiatočníkov"

Inna Vidgof a Ravi Kumar Dovluru vysvetľujú, čo sú asány, odpovedajú na otázky, ktoré nevyhnutne vznikajú v každej osobe, ktorá sa zaujíma o jogu pre začiatočníkov.

Ako sa hovorí jedným hlasom vedúcim "Jóga pre začiatočníkov" - to je základy hatha jogy, inteligentná gymnastika, ktorá pripravuje telo pre serióznejšiu prax. "Naše video lekcie sú základným kurzom," vysvetľuje Inna Vidgof. "Po tom, čo ju absolvovali, ľudia, ktorí praktizovali jogu vôbec, si budú môcť vybrať smer, ktorý sa im páči viac, či už je to ashtanga vinyasa, ishvara alebo tieňová jóga."

Jóga pre začiatočníkov doma

Počas hodín jogy pre začiatočníkov doma Inna Vidgof a Ravi Kumar vysvetľujú najjednoduchšie veci: ako správne dýchať ("jednoducho a prirodzene"), ako sa správne pohybovať ("nebuďte horliví a nesnažte sa opakovať to, čo robí sused na podložke"). A čo je najdôležitejšie, podľa názoru oboch učiteľov, ich študenti musia pochopiť, joga nie je šport. "Nebojte sa, že bude ťažké a niečo nefunguje," hovorí Inna na prvej lekcii. - V jogy neexistujú žiadne pravidlá a predpisy. Hlavnou vecou je psychicky sa ponoriť do procesu vykonávania asany a snažiť sa byť si vedomý každého svojho pohybu. "

Videohovory "Jóga pre začiatočníkov" s Innou Vidgofom a Viktorom Korolkovom nájdete vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".