Ako trénovať po zimnej sezóne lyžiar, snowboardista, korčuliar

Niekto prichádza na jar v radosti, ale niekto nie je: musíte sa rozlúčiť so všetkými športmi pred ďalšou sezónou. Ako trénovať korčuliarov, lyžiarov a snowboardistov až do budúcej zimy, aby ste nestratili tvar? Ako ukladať zariadenie? Budeme rozumieť!

Dobré horské a bežecké lyžovanie, kučeravé a hokejové korčule sú drahé. Je hlúpe investovať do vysokokvalitného vybavenia a potom ho "zabiť" nesprávnym skladovaním. Navyše nie je ťažké ho uložiť do nasledujúcej sezóny.

Ako v letnom období uskladňovať lyžovanie a snowboarding

V žiadnom prípade ich neposielajte na balkón pod žeraviacimi lúčmi slnka! Teplo a svetlo budú mať zlý vplyv na posuvný povrch. A v ďalšej zimnej sezóne, nedbalý lyžiar alebo snowboardista nájde belavé škvrny a pruhy na ňom a niekedy dokonca aj vyvýšeniny alebo plastické škvrny. Navyše stratí svoju jasnosť a dekoratívny náter, lesklý lak môže vyblednúť alebo dokonca byť pokrytý mikrotrhlinami.

V niekoľkých jednoduchých krokoch, ktoré budete musieť stráviť len 30-40 minút, môžete správne zachovať bežkovanie a zjazdové lyžovanie alebo snowboarding.

* Krok 1. Ak sú na posuvnej ploche belavé alebo žltkasté pruhy, očistite ich pomocou nylonovej alebo medenej kefy (predávané v lyžiarskych a snowboardových predajniach). Nie je nič také hrozné v takýchto trasách: sneh, ktorý ste lyžovali skoro na jar, bol už starý, počas zimy zbieral prach a nečistoty a keď sa rozpustil, izoloval rôzne soli: bolo to všetko na lyžiach a to zaniklo. Mimochodom, čistenie kĺzavého povrchu pomocou kefy je tiež užitočné v zime, ak idete často lyžovať a všimnete si belavé škvrny na lyžiach nižšie.

* Krok 2. Kĺzať posuvný povrch akýmkoľvek parafínovým voskom (tiež sa predáva v športových predajniach). Najlepšie je, že je určený na korčuľovanie pri teplote okolo 0 ° C (napríklad od +4 do -4 alebo od +1 do -10): čím je teplejšia, tým ľahšie to bude pre vás.

* Krok 3. Sklápajte lyže s klznými povrchmi päty na pätu, špičku na špičke, väzbu pomocou šnúr alebo jednoducho pomocou lán. Zariadenie zabaľte v prípade, ak existuje.

* Krok 4. Dajte alebo položte zariadenie na tmavom a relatívne chladnom mieste. Dobrá voľba - spíž alebo mezanín. Zlé - balkón, železná garáž (v lete je veľmi horúce). V rovnakom čase ťažké veci nemôžu byť podporované na zariadení alebo umiestnené na vrchole - forma môže byť zlomená.

* Krok 5. Lyžiarske stožiare by mali byť uložené na lyžiach. Berte na vedomie, že sú krehkejšie, mali by byť umiestnené na vrchole alebo nastavené tak, aby na ne ani nemohli padnúť žiadne ťažké veci. Ak je viac ako 1 pár tyčiniek, môžete ich priviazať pomocou scotchovej pásky, aby sa nerozlišovali v rôznych smeroch.

Ako ukladať letné korčule

Je tu ešte jednoduchšie. Hlavná vec nie je nechať čepele na hrdzu a samotná topánka stráca tvar. A čas "na balenie" bude trvať menej - 10-15 minút.

* Krok 1. Utrite listy mäkkou tkaninou, odstráňte škvrny a stopy oxidácie, aby ste ich svietili. Ak uvidíte škvrny od hrdze, utrite ich jemným brúsnym papierom alebo papierovým pilníkom.

* Krok 2. Odkvapkávajte na nože syntetickým motorovým olejom alebo čírym sprejovým mazivom (predávajte v obchodoch s bicyklami), rozotrite noviny alebo handričku.

* Krok 3. Ak máte koženú topánku, voskujte ju leštiacou topánkou, ak je plastová, len ju utrite mäkkou handričkou. V oboch prípadoch ho naplňte novinami alebo vložte do vnútra tvarovanú škatuľu, ktorá nedovoľuje, aby bola zmačkaná.

* Krok 4. Odstráňte korčule do bežného šatníka alebo šatníka, mimo slnečného svetla (akékoľvek topánky, ktoré sa im nepáči skladovanie na slnku a teplo). Môžu byť uchovávané v kartónovej škatuli alebo v papierovom vrecku, ale nie sú zabalené do celofánu: obe lopatky a topánka musia byť vetrané.