Tok jogy

Rozmanitosť hatha jogy s prvkami bojových umení. Prekladaný z angličtiny znamená, že tok znamená "tok": osoba vykonáva iba tie asany, ktoré sa mu najviac páči, striedajúc ich s kopmi a hornými okrajmi.

Význam toku jogy (yogaflow) je spontánnosť. Učiteľ sa nesnaží študentom vnášať svoje predstavy o praxi, ale pomáha len naladiť sa na požadovanú vlnu. Sada asanas je zvyčajne určená individuálnym prístupom k praxi jogy. Triedy dvoch učiteľov, ktorí vyučujú yogaflow, môžu byť navzájom úplne odlišné.

Ako taký, autor nemá žiadne yogaflow. Na konci 20. storočia sa tento trend stal veľmi populárnym v Spojených štátoch av Európe. Niektorí učitelia založili vlastné školy, napríklad kalifornský Cameron Shane, ktorý vynašiel Budokonov vlastný štýl založený na jogovom toku, a Konstantin Charkovský zo Petrohradu, ktorý otvoril školu Stream putovania. "Doplňujem obvyklé asány s prvkami aikido a čchi-kung a niekto s prvkami wushu, karate a bojom proti rukám," vysvetľuje jeho metóda Konstantin.

Petersburg "Stream putovania" je stále jedinou školou jogy v Rusku, kde môžete precvičiť jogaflow. "Nemáme žiadnych konkurentov," hovorí Charkovsky s hrdosťou, "a spolu s kolegom Vadimom Popovem sme jediní učitelia v Rusku tohto druhu jogy." Je jasné, že vo svojich triedach boli takmer vždy vypredané. Prvou polovicou lekcie sú realizácie jednoduchých asánií a vinyas (napr. Mäkké väzy, ako napríklad "pretiahnuté dieťa"), druhá polovica ramena a nohy sa pohybuje, výkyvy, skoky a iné pohyby, ktoré nie sú typické pre klasickú hatha jogu. Základom tréningu je takzvaný princíp toku, ktorý si vypožičali. Jej podstatou je hladký prechod z jednej akcie do druhej, keď sa praktizujúci zdá, že sa prispôsobí útoku nepriateľa. V skutočnosti, v yogaflow všetko je ako na tatami, iba nepriateľ chýba.

Jedným zo základných princípov toku jogy - dôsledný prístup k odbúraniu asanov. Ak chcete cítiť "v prúde", musíte vedieť, ako sa ohýbať, ohýbať, krčiť atď. Podľa Charkova sa každá asaná je oveľa ľahšie naučiť, ak ju rozbijete na niekoľko po sebe idúcich prvkov. "Porovnávam technický moment v yogaflow s vývojovými stupňami dieťaťa," vysvetľuje Charkovskij. "Najskôr jednoducho leží na chrbte. Potom sa začne preháňať na žalúdok. Ďalšia fáza - dostane sa na všetky štvorky. Po nejakom čase sa pokúša odrezať nohy - ukazuje sa, že je to snímka. Potom sa vyrovná a vstane ... Prax jogy si vyžaduje veľa času a úsilia. Moment, keď sa všetko začne odrážať, sa dá porovnať s potešením dieťaťa, ktorý podnikne prvé kroky. "

Pozrite si video: Ironic Tik Tok Troll Meme Compilation 2 OFFENSIVE (Február 2020).