Relaxujeme svaly krku s Alenou Mordovinou (PHOTO COMPLEX!)

Sedavý životný štýl a časté stresy vedú k neustálemu napätiu v svaloch krku. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo príčinou chronických bolesti hlavy a mnohých vážnych ochorení, urobte cvičenia na uvoľnenie svalov krku.

Pocit stresu - napätie, vystrašenie alebo rozrušenie - snažíme sa zmenšiť, vytiahneme ramená do uší, stláčame krčné stavce. Dlhé posedenie v nesprávnej polohe na pracovisku nevyhnutelne tvorí zakrivenie chrbtice. Preto začínam každú moju prácu s slovami: "Odtiahnite ramená od uší!" A navrhujem vykonať niekoľko cvičení na zmiernenie napätia z oblasti krku.

1. Zdvihnite a znížte ramená

Stojte spolu nohami. Vytiahnite pery do tuby, vdychujte, nafúknite tváre, zadržte dych a znížte hlavu dopredu. Vykonajte sériu rýchlych pohybov, utiahnite ramená do uší a spustite ich. Ruky by mali zostať rovno. Dych je pohodlný. Opakujte trikrát.

2. Popisujeme kruh s našimi rukami

Stojte spolu nohami. Stlačte ruky do jogickej pästie - palec pozdĺž stredu dlaní. Inhalujte, ohýbajte nohy a predstavte si, že sedíte na stoličke, roztiahnite ruky dopredu. Zatiaľ čo držíte dych, narovnávajte nohy a opisujte kruhy na svojich stranách rukami. Potom ohnite ruky, zatlačte lakte na boky a prudko vydychujte a hádzajte päsťami dopredu. Opakujte trikrát.

3. Otočte hlavu

Sadnite si a vyrovnajte si chrbát. Položte ruky do zámku na zadnej strane hlavy, potiahnite bradu na hrudi a jemne zatlačte na zadnú časť hlavy. Otočte hlavu zo strany na stranu. Spustite 20-krát.

Pozrite si video: DISNEY vs PIXAR: Bracket Challenge! - Jon Solo (August 2019).