Zmiešané hladovanie

Kombinácia suchého a vlhkého pôstu. Prvá fáza prechádza bez jedla a vody a druhá - podľa klasickej schémy. Predpokladá sa, že také pôst je účinnejší ako klasický a bezpečnejší ako suchý.

Táto kombinácia je dosť účinná. V prvých dňoch dostane telo potrebné množstvo vody rozdelením vlastných tukov. Navyše, pri suchom pôstu dochádza k acidótovým krízam (kŕmenie na úkor vnútorných rezerv) rýchlejšie: ak je v klasickom pôstu po približne týždni, potom v suchu rýchlo - na štvrtý alebo piaty deň.

Trvanie zmiešaného nalačno závisí od zdravia pacienta, ale suché obdobie by malo byť oveľa kratšie ako mokré. Zmiešané pôst môžu praktizovať tí, ktorí už majú dostatočné skúsenosti s odovzdaním potravy. Preto pred tým, než sa pokúsite o túto metódu, by ste mali hladovať niekoľkokrát podľa klasickej schémy.

Počas obdobia vykládky, keď idete zo suchej na mokré hladovanie, prvé dva až štyri dni obmedzujú množstvo vody, ktorú pijete (až 10 ml denne na 1 kg hmotnosti). V budúcnosti sa odporúča piť len vtedy, ak máte pocit, že máte smäd. Obdobie zotavenia nemá žiadne vlastnosti a je vykonávané rovnakým spôsobom ako v klasickej verzii.

Tak ako každý iný, zmiešané pôst nie je možné urobiť s chladom alebo exacerbáciou niektorých chorôb. Kontraindikácie zahŕňajú diabetes, nádory, tuberkulózu, endokrinné ochorenia, hepatitídu, hepatálne, renálne alebo srdcové zlyhanie, zápal a akútne infekcie, tehotenstvo a ošetrovateľstvo. Preto pred liečebným hladovaním by ste sa mali rozhodne poradiť so svojím lekárom.