5 najlepších prostriedkov proti pavúkom

Pre každého, kto trpí rosaceou, je zima ťažké. Z mrazu, teplotných zmien, vetru prenikajúceho do pokožky "kvitne". Hovoríme o najlepších spôsoboch starostlivosti, ktoré spôsobia, že pavúky na tvári budú menej viditeľné.

Vzhľad pavúkových žíl na tvári je spojený s patologickým stavom ciev, čo je porušením elasticity ich stien. Výsledkom je, že počas expanzie sa nádoby nemôžu vrátiť do pôvodného stavu a sú zreteľne viditeľné na povrchu kože, - hovorí Maria Koldashova, kozmetológka-dermatológka na klinike estetickej medicíny Premium Estetika. - Táto podmienka sa nazýva kuperozy. Hlavným dôvodom vzniku pavúkov na tvári je genetická predispozícia. Ak vaša najbližšia rodina zažila narušenie elasticity stien krvných ciev, možno ste z nich zdedili túto vlastnosť. Kuperoz môže byť tiež prejavom takejto systémovej choroby ako je rosacea. Vyžaduje si liečbu od dermatológa. "

Koža akéhokoľvek druhu môže trpieť ružovka, ale najmä citlivou pokožkou. Šance na chorobu s "hviezdnou chorobou" sú vyššie u tých, ktorí fajčia, užívajú hormonálnu antikoncepciu, milujú kúpele a tiež majú traumatické kozmetické procedúry. Počas chladnej sezóny sa kupperóza môže zhoršiť, najmä u žien s citlivou pokožkou. Koža reaguje na vonkajší vplyv sčervenaním, zápalom a svrbením. Na začiatku je sčervenanie dočasné, ale potom sa stáva trvalé. Slabé steny krvných ciev na výstupe do mrazu nepodliehajú teplotným rozdielom a trhline. Na lícach, brade, krídlach nosa sa objavujú tie isté cievne hviezdy. Musím povedať, že kupperóza nie je len estetický problém. V postihnutých oblastiach je narušený krvný obeh, koža nedostáva živiny a kyslík. Skôr alebo neskôr to ovplyvní jeho vzhľad a zdravie. Koža bude matná, atónová, bez života.

"V prípade rosacey je dôležitý integrovaný prístup - profesionálne postupy a kompetentná domáca starostlivosť," hovorí Maria Koldashova. - Jedna z najefektívnejších estetických techník - fototerapia. Podstata tejto metódy spočíva v spájaní rozšírených nádob, v dôsledku čoho sa stávajú menej nápadné. A pretože nádoby môžu tvoriť zdravé vetvy, v tejto oblasti sa čoskoro objavia nové kapiláry, ktoré dodajú koži živiny a kyslík. Mezoterapia môže byť spojená s fototerapiou - injekciou s vitamínovými prípravkami, ktoré môžu zlepšiť stav cievnych stien. "

Úplne sa zbavte rosacey, bohužiaľ nie je možné ani s pomocou moderných estetických techník. Ale organizovaním správnej starostlivosti o pleť môžete tento estetický problém menej výrazný.

Najskôr odstráňte z toaletného stolíka všetky kozmetické prípravky, medzi ktoré patrí med, alkohol, mentol, mäta, eukalyptus a klinčekový olej. Tieto zložky sú kontraindikované pre pokožku s dilatačnými cievami. Prostriedky s ovocnými kyselinami sú tiež škodlivé - zmierňujú už krehkú epidermis.

Ak chcete starostlivosť o pleť s pavoukovými žilami, vyberte kozmetiku, ktorá posilňuje steny kapilár a zmierňuje zápal. Ide o produkty s izoflavónmi: genisteín (zhenisteín) a extrakt z ginkgo biloba. Tieto látky znižujú tok krvi a posilňujú cievne steny. No, ak zloženie kozmetiky bude obsahovať 18-beta-glycyrrhetinovú kyselinu, rutín, ambofenol, rovnako ako extrakty a očka z konského gaštanu. Účinne eliminujú hyperreaktivitu pokožky a zmierňujú sčervenanie. "Vyberajte linky pre citlivú pokožku - neobsahujú kyseliny, - hovorí Maria Koldashova - Pre čistenie pleti používajte gammage alebo enzýmové peelingy Užívajte SPF produkty aj v zime Pre mesto je 25-30 dostatok za jasného slnečného dňa mimo mesta, použite nástroje so značkou 50 ".

* Extrakt čarodejnice. V kozmetike sa používa výťažok z listov a kvetov čarodejnice. Táto rastlina je bohatá na cukry, fenoly a organické kyseliny, ktoré majú protizápalové a antioxidačné účinky. Flavonoidy v zložení čarodejnice poskytujú silný účinok na posilnenie cievy: prispievajú k obnoveniu steny veľkých ciev a najmenších kapilár, ako aj k zníženiu priepustnosti krvných ciev. Napriek vysokej aktivite extraktu je alergia na čarodejnicu extrémne zriedkavá, takže ju možno používať aj pre citlivú pokožku.

* Rutin. Vzťahuje sa na skupinu flavonoidov. Má schopnosť posilniť steny ciev a regulovať kapilárnu permeabilitu. V kozmetike sa najčastejšie zisťuje spolu s vitamínom C, ktorého účinok sa zvyšuje. Rutin je dosť prekvapivý, rýchlo stráca priaznivé vlastnosti pri kontakte so svetlom, vzduchom a vodou. Výrobky starostlivosti o pleť s rutinou, uložte na tmavom, chladnom mieste. Pri nákupe takej krému sa pozrite, čo ešte je v kompozícii. Prítomnosť sodných solí obsahujúcich sodík (sulfit, metabisulfit, tiosulfát) je zárukou účinnosti a stability činidla obsahujúceho rutín.

* Konský kaštan. Obsahuje celý rad látok, ktoré účinne pôsobia na kožu náchylnú na rosacea. 20% extraktu z orechových orechov je escinový komplex. Má silné vaskulárne posilnenie a protizápalový účinok - znižuje priepustnosť cievnej steny a znižuje aktivitu enzýmov, ktoré ničia proteíny kapilárnych stien. Okrem escinu existujú flavonoidy v ovocí z konského gaštanu (kvercetín, izokercetin, rutín) a vitamín K, ktoré tiež posilňujú krvné cievy a zmierňujú zápal. Konský gaštan je považovaný za farmakologické liečivo, ktoré sa úspešne používa na liečbu kŕčových žíl. Na to, aby bol prostriedok s extraktom z konského kaštanu čo najefektívnejší, koncentrácia tejto látky by mala byť približne 2%.

* Ambofenol. Táto látka sa získava z extraktu z liečivého rastliny rodiny monimínu. Ukázalo sa, že ambofenol znižuje produkciu peptidov, ktoré ovplyvňujú cievny tonus a znižuje priepustnosť cievnych stien. Kozmetické výrobky s dostatočnou koncentráciou ambofenolu s pravidelným používaním výrazne znižujú frekvenciu a intenzitu začervenania, znižujú viditeľné zmeny ciev a môžu byť tiež vynikajúcou metódou prevencie.

* Eyebright. Liečivá rastlina je bohatá na glykozidy - látky, ktoré dokážu účinne posilniť krvné cievy a bojovať proti zápalu. Navyše v extrakte z očí sú prítomné flavonoidy, vrátane rutínu, ktoré aktivujú krvný obeh v najmenších cievach, v dôsledku čoho sa rýchlo zmiznú sčervenanie, opuchy a zápaly. Pri výbere krému s extraktom z očí, skontrolujte koncentráciu tejto zložky. Mala by to byť približne 2%.