Star diéty: výživový plán, ktorý vytvorili pre seba

Vždy dodržiavame stravu hviezd s osobitným záujmom, pretože veríme, že plán výživy celebrít by mal byť a priori účinný a bezpečný. Ale je to naozaj? Spýtali sme sa na to Natalia Fadeeva, MD, odborník na výživu, endokrinológ, doktor obnovujúcej medicínu.

Jennifer Lopez

Pred každým jedlom Jen vdychuje vôňu grapefruitového éterického oleja. Podľa hviezdy, vôňa tohto citrusu zlepšuje funkciu pečene, čo naopak má priaznivý vplyv na úbytok hmotnosti.

Výtvarník výživy. Aromaterapia sa používa na udržanie hmotnosti. Zvyčajne sa odporúča používať esenciálne oleje, ak chcete niečo veľmi nepotrebné. V tomto prípade je dobré vdychovať ostré arómy, ako je palina alebo čaj. Esenciálne oleje pomáhajú zlepšiť náladu a vyhnúť sa prejedaniu s cieľom zvýšiť emocionálny stupeň. Na tento účel sú vhodné citrusové oleje. Koľko grapefruitového éterického oleja pomáha pracovať s pečeňou je otázkou. Výťažok z grapefruitu je súčasťou niektorých liekov - hepatoprotektorov. Aby však účinné látky tohto plodu podporovali detoxikačné funkcie pečene, musia byť prinajmenšom perorálne a neinhalované.

Megan Fox

Populárna herečka Laifs - pohár vody s dvoma čajovými lyžičkami jablčného octu ráno na prázdny žalúdok. Podľa spoločnosti Megan, ktorá nie je podporovateľom zdravej výživy a športu, táto metóda jej pomáha udržiavať si fit, očisťuje telo toxínov, potláča chuť na sladkosti a zároveň urýchľuje metabolizmus.

Výtvarník výživy, Vo všeobecnosti nemám žiadne sťažnosti týkajúce sa jablčného octu - je to produkt prirodzeného kvasenia. Kto môže používať? Po prvé, ľudia s hypochlorhydria - nízka sekrécia kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku. Mimochodom, existuje veľa veľa. To urýchli trávenie bielkovín - čo Megan Fox nazýva "zrýchlenie metabolizmu". Pokiaľ ide o sladkosti na sladkosti, jablkový jablkový ocot obsahuje chróm, ktorý pomáha normalizovať hladiny glukózy v krvi, vďaka čomu môže stratiť túžbu po jedle. Ale kombinácia vody s jablčným jablčným octom nie je úplne bezpečná. So zvýšenou kyslosťou žalúdka, gastritídy alebo žalúdočného vredu sa metóda americkej herečky nemôže v žiadnom prípade praktizovať.

Lady Gaga

Zatiaľ čo kolegovia v obchode starostlivo počítajú kalórie a vymýšľajú zázračné detoxikačné programy, Lady Gaga stráca váhu na silnom alkohole. Podľa šokujúcej hviezdy pije počas dňa iba alkohol - od rána do večera pije whisky. Vďaka tejto diéte sa váha speváka konečne presunula z mŕtveho centra.

Výtvarník výživy. Podľa môjho názoru je taká strava banálny alkoholizmus. Názor, že alkohol môže schudnúť, je nesprávny. Rozhodnite sa pre seba: v 50 ml tej istej whisky asi 350 kcal. 200 ml tohto nápoja už tvorí dennú energetickú hodnotu stravy. Súčasne neexistujú žiadne látky, ktoré by boli užitočné pre telo v whisky. V skutočnosti je to "odpadkový produkt". Okrem toho, po pití alkoholu, chuť k jedlu výrazne rastie, ale kontrola nad ním, naopak, klesá.

Naomi Campbell

Ale podpis recept na zníženie hmotnosti z vrcholu modelu 90 x Naomi Campbell - 10 dní pre limonádu s prídavkom javorového sirupu a kajenskej korenie. Naomi ju nazýva super detox a ubezpečuje sa, že po sedení na takom kokteilu môžete ľahko hodiť tucet kilogramov.

Výtvarník výživy. Nikto odborník nebude podporovať tento druh stravy. Dlhodobé obmedzenie výživy kalóriou bude určite viesť k strate tukov. Ale za akú cenu? Koniec koncov, počas tohto obdobia nebude telu dostávať ani proteín, ani zdravé tuky ani mikroživiny. S nedostatkom výživy sa svalové vlákna rozpadajú a to je zváženie straty svalovej hmoty, čo v budúcnosti výrazne zníži rýchlosť metabolických procesov. Lemon a kajenský korenie sa v zásade neodporúča ľuďom s problémami gastrointestinálneho traktu: zvýšenie kyslosti, gastritída, vredy. Už som ticho o emocionálnej zložke takéhoto detoxika. Rozdelenia sú tu nevyhnutné.

Victoria Beckham

Surové ryby plus bobule - toto je menu Victoria Beckham po narodení tretieho dieťaťa. Navyše ani táto hviezda nedovoľuje jesť toľko, koľko chce. Energetická hodnota dennej stravy je obmedzená na 1000 kcal.

Výtvarník výživy, Ryby - zdroj bielkovín a zdravých tukov, bobule - vitamíny, vláknina a aspoň jednoduché cukry. Pokiaľ ide o rovnováhu, všetko nie je zlé. Ale s takouto chudobnou stravou je určite nedostatok množstva dôležitých minerálov a vitamínov, napríklad železa, vitamínov B. Nízky obsah kalórií sa taktiež zmiňuje. Na vykládku môže byť 1000 kcal. Ale ak budete dodržiavať túto stravu po dlhú dobu, môžete vysadiť prácu štítnej žľazy. A to je naopak plné zníženia rýchlosti metabolických procesov a návratu do stravy s normálnym obsahom kalórií - rýchlym prírastkom hmotnosti.