Ako začať znovu po poruche

"Jedlo len pár koláčikov", "raz zruším tréningové stretnutie" - tieto malé odpustky vyzerajú nevinne, ale nakoniec sa často stávajú rozpadom a zrušia všetko úsilie z predchádzajúcich týždňov. Prečítajte si, ako rýchlo rehabilitovať po poruche a pokračovať v ceste k cieľu.

Existuje niekoľko miliónov dôvodov na rozpad, ale všetci sa v skutočnosti zvrhnú na jednu. "Jeme zakázané jedlá, pretože máme hlad a prestávame sa trénovať, pretože sme leniví," hovorí Paul Brown, šéf výživy na klinike Slidell (USA). - Prirodzene, "hlad" a "lenivosť" môžu byť veľmi odlišné. Tu je niekoľko bežných motívov na konzumáciu čokolády počas stravovania: hladina cukru v krvi klesla, ste podvyživený, chcete sa upokojiť, chcete zachytiť melanchóliu, cítite sa ako žuvanie, nemôžete odmietnuť dezert pre firmu. Áno, to všetko je hlad, ale úplne iný. Je veľmi dôležité porozumieť vlastným motívom. " Stojí za to, aby ste starostlivo napísali príčiny zlyhaní - pomôže to výrazne znížiť ich počet. A aby sa rýchlo vrátil do systému, použite jednoduché psychologické techniky.

Neskreslite. Povedzte mi, že ste niekedy zrušili termín, pretože ste boli desať minút oneskorení? Alebo sa možno rozhodli, že nebudú chodiť do práce vôbec, keď zapíšu ďalšiu půlhodinu? Musíte sa naučiť cudzí jazyk a urobiť pár chýb v texte? Prekvapujúco uvádzame najsúpernejší maximalizmus, pokiaľ ide o stravu a fitness. Premýšľajte o tom, že v iných oblastiach života ste oveľa flexibilnejší a primeranejší. A jesť cookies (dokonca aj dva!) Nie je dôvod vyhnúť sa. "Všetko alebo nič" je úplne nevhodné motto vo vašom prípade!

Pozrite sa na náhradné diely. Ak sa vám to nepodarí, skúste s tým urobiť niečo v ten istý deň. Napríklad, ak ste zrušili tréning, choďte na prechádzku, aj keď je to len pol hodiny. Budete mať pocit, že ste všetci strávili večer spoločne a strávili nejaký čas v práci. Áno, nenahradzuje výcvik vášho tela, ale pocit viny sa zníži - a v skutočnosti to často zhoršuje rozpad.

Nechajte sa "zlý deň". Namiesto toho sa im nedopustite. Áno, áno, tie najnebezpečnejšie dni, keď sa od rána všetko svalilo na svahu: hádali ste sa s kamarátom, pracovali ste neskoro na prácu, jedli utišujúci čokoládový bar, potom pizza, potom hamburger ... A večer namiesto tréningu sme zabalili deku a vzlykali sladko zmrzlinové krabice. Nezabudnite: dokonca aj taký strašný deň nezničí váš výsledok, nebude to viesť k celosvetovej úpadku. Zachovajte svoje zlyhanie filozoficky a nezabudnite, že sa môžete kedykoľvek zastaviť. Áno, po pizze.

Zostaňte v hre. Dokonca aj pri naj zúfalšom zlyhaní sa snažte udržať aspoň jeden zdravý zvyk. Ak ste jedli celý deň zakázané rýchle občerstvenie, stále večer chodíte na plánované Pilates. Preskočili ste beh a ležali celý deň na gauči? Vytvorte si vlastný detoxikát a pripravte si zdravú večeru. Ak sa snažíte dosiahnuť dlhodobý výsledok, naučte sa nájsť kompromisy so sebou.

Pomôžte sami. Ak ste mimo diétu a pokračujete v tej istej žilke takmer týždeň, zariaďte si deň pôstu, napríklad na kokteilu Sybarite. Pomôže to prelomiť začarovaný cyklus a normalizovať hladinu cukru v krvi. Majte však na pamäti, že pravidlo sa nevzťahuje na fitness: je to niekedy nemožné podvádzať niekoľko dní a potom ísť a zabiť v telocvični!

Analyzovať. Tie sú ťažké, hladné a lenivé a neúspechy nasledujú za sebou? Nespěchejte, aby ste sami za vinu za slabosť: s najväčšou pravdepodobnosťou ste si vybrali pre vás osobne úplne nevhodný spôsob života. Existujú stovky stravy a typy kondície: vyberte tie, ktoré budú kombinované s vašou prácou, návykmi a rodinným životom. Program môžete kedykoľvek zmeniť!

Buď hedonistom. Musíte priznať, že sa rozpadáme, pretože chceme urobiť náš život trošku príjemnejším a pohodlnejším, aj keď nie dlho. A v skutočnosti zažívame obrovský pocit výčitky a prepadáme do malej depresie. Snažte sa urobiť každé prerušenie dovolenky! Chcete zakázať pokrmy? Objednajte si stôl vo svojej obľúbenej kaviarni, zavolajte svojich priateľov a nájdite si skutočne chutné jedlo. Potom choďte na nákupy a večer si usporiadajte svoje vlastné kúpele. Povedzte, že dnes máte dovolenku, deň odpočinku a zajtra všetko padne na miesto. Nepoužívajte takéto dni.

Pamätajte na ciele. Ak sa po poruche chcete ukončiť, premýšľajte o svojej fitness motivácii. Predstavte si, že je tenký (flexibilný, čerpal) a nádherný. Zamyslite sa nad skutočnosťou, že sa môžete pozrieť na fotografie s radosťou a nosiť krásne oblečenie, budete sa cítiť skvelo. Opustiť to všetko kvôli dortu alebo zmeškaniu tréningu? Nezmysel!

Rezervujte sa. V žiadnom prípade nevyžadujte kompenzáciu. Ak ste jedli koláč, neznamená to, že musíte preskočiť večeru. Po zrušení tréningu nepriraďte tri nové. To všetko vám prinesie ešte väčší stres a povedie k ďalším prekážkam. Pamätajte si, že po poruche sa stačí vrátiť do programu a nesnaží sa to zabiť.

Buďte zhovievaví. Vina - hlavný dôvod na upustenie od ich zámerov. Odpusťte seba a pamätajte: ste superman. Alebo superumén. Budete úspešní.

Pozrite si video: Jeep Compass MultiJet test - Maroš ČABÁK (Február 2020).