Autogramiovanie: umenie blafovania

Zaplatil som pekný halier, hladil biosenzor - a po pár minútach som dostal fotografiu mojej aury! Táto služba je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi ezoterických centier. Čo je to samo-fotografovanie: diagnostika alebo iný trik?

Anton Zlobin, môj kolega a veľký milovník experimentov, v poslednej dobe nové moskovské zábavy - aura fotografovanie. Používa akýsi magický stroj, ktorý skenuje teplotu pokožky, tepovú frekvenciu, pulz a poskytuje kompletný popis vašich psycho-emocionálnych a duchovných (výrobcov prisahajúcich) štátov. A plus fotografiu. V pamäti.

Rozhodol som sa zistiť, aký je poctivý tento postup. Alebo skôr, ako nečestné, pretože okamžite cítil trik.

Najprv som zistil, že aura je ľudské energetické pole, pozostávajúce z celkom sedem čakier (životne dôležité centrá v tele). Aura vyzerá ako viacfarebná žiara okolo fyzického tela a jedna z farieb zvyčajne dominuje. Nie je viditeľné pre filistínske oko, ale zriedkavé, ktoré dokážu vidieť a "čítať" auru iných ľudí, sa zvyčajne ukážu ako správne pri rozhodovaní o svojom fyzickom a duševnom zdraví.

Takže je možné stále túto auru fotografovať alebo nie? A ak nie, potom je to snímka toho, čo bolo pôžičke Antonovi Zlobinovi? Aby sme to mohli zistiť, museli sme kopať v minulosti a zistiť, kde všeobecne pochádza "noha" modernej kamery pre aura fotografiu.

Celý príbeh, ktorý začal s Nikola Teslou, je veľkým fanúšikom nielen magnetizmu, ale aj éterických vdýchnutí, neviem to povedať. Začnem 15. júla 2004, keď po štyroch neúspešných pokusoch NASA konečne spustila na obežnú dráhu jedinečný satelit Aura určený na štúdium zemskej atmosféry. Vrátane tepelných a elektromagnetických polí. Tieto žiarenia nemôžete vidieť voľným okom, ale obrázky vyzerajú presne ako aura človeka.

O niečo neskôr vyvinula NASA špeciálny program na skenovanie psycho-emocionálneho stavu astronautov, ktorý obsahoval niektoré nástroje používané pri prevádzke satelitu Aura. Je pravda, že v tlačovej správe sa nehovorilo ani slovo, že údaje (zvyčajne vo forme dúhových obrázkov), ktoré dostali zamestnanci agentúry, je práve aurou astronautov, ale nie je to obraz tepelného alebo elektromagnetického žiarenia ich tela.

V tlači sa začali objavovať obrazové eseje, pretože NASA obdivuje aury kozmonautov hrdinov takmer každý deň.

Ďalej, ako sa očakávalo, valcované snehové gule. Metóda, ktorou sa "nasavtsy" skúmali ich astronauti, sa stala zámienkou pre vytvorenie modernej auracamery v "pseudovedeckom" štýle - vidíme ich dnes v centrách a ezoterických kruhoch. Rôzne spoločnosti ich vyrábajú, ale tieto prenosné systémy pre fonetické fotografie sú od seba takmer rovnaké. Mechanizmus je rovnaký všade: človek položí svoju ruku na biosenzor a údaje o jeho srdcovej frekvencii, teplote kože a pulzu migrujú do počítača, kde špeciálny program doslova vyberá jasný spektrálny obraz určitého dúhového oblaku. Nehovoriac, že ​​lotéria, ale aj z presnej štúdie je extrémne ďaleko.

Vybraný farebný oblak sa prekrýva s fyzickým imidžom samotnej osoby (ktorá sa prenáša do rovnakého programu pomocou videokamery), potom klient počuje druhý zvuk systému Polaroid a - oops! - Obraz je pripravený, zaplatí pokladníkovi. Procedúra vyzerá takto. Ale ak si myslíte trochu, ukáže sa, že obraz, ktorý sa generuje pomocou fotoaparátu aura, nie je foto aura, ale obraz umelo modelovaný pomocou počítačového programu.

Rád by som občas pobavoval svoje deti a ukázal im fotografiu viacfarebnej aury, ale ja som kategoricky ma zhoršila z účasti na fake. Avšak, také náročné a fastidious ako ja, jednotky. Dnes je tu dopyt po aura, takže je tu aj veľa ponúk. Pri spravodlivosti chcem povedať, že nie všetky auracamery sú "nečisté po ruke". Vzácne vzorky slúžia celkom čestne. Napríklad čl.

Jeden taký stroj "chodí v pomocníkov" s fotografom z New Yorku z New Yorku, Carlo Van de Roer. V roku 2008 sa usadil v Manhattane Soho, kúpil fotoaparát Coggins Camera 6000 na fotografovanie aury za 10 tisíc dolárov a vybral si rad portrétov. Projekt bol pomenovaný Aura Portrait Machine a rýchlo oslávil svojho autora. Myslím, že toto je najpravdepodobnejšie a najkrajšie použitie auracamery pre dnešok. Pozrite sa, akú krásu sa ukazuje:

Všeobecne verím, že všetci ľudia majú auru. A tiež v tom, že niektorí to môžu vidieť vlastnými očami. Dokonca aj pripravený pripustiť, že akonáhle dúhový obraz aury zachyti ľudské oko, potom sa dá fotografovať pomocou niektorých sofistikovaných prístrojov. Ale veľmi mám pochybnosti o tom, že v niektorom moskovskom centre jogy je zariadenie, ktoré dokáže skutočne odfotografovať auru, a nie ho namontovať. Takže Anton Zlobin, môj kolega a skvelý milovník experimentov, dostal veľkú pozíciu z aura fotografie a čokoľvek iného, ​​len nie fotografie jeho aury.

A tiež mi povedali: jedna dievčina, ktorá je chamtivá pre všetky esoterické veci, v niektorom centre jogy fotografovala jej auru. Podľa oznámenia na 500 rubľov. Pre zábavu sa tiše pokĺzla pod videokamerou, cez ktorú sa obraz osoby prenesie do počítača, vrátane mobilného telefónu. A čo? Na monitore, v mieste, kde mala hlavolať, sa objavila Nokia v oblaku ohnivého prachu.

Premýšľajte o tom: buď jeden z najväčších vynálezov 20. storočia - mobilný telefón - má silnú červeno-oranžovú auru alebo, ako sa hovorí, jeden z nás je idiot ...

Pozrite si video: Policie Hamburk s06e07 Poslední opona český dabing (August 2019).