Svetlana Abu-Hardan: "Ako tanec uzdravil môjho študenta"

Mal som nápad zdieľať s vami niekoľko príbehov mojich študentov, ktorí opäť potvrdzujú: arabské tance dávajú ženám krásu, atraktívnosť, radosť a sebavedomie.

Tu je jeden z týchto príbehov týkajúcich sa žien, ktorý som autorom svojho študenta Neila. Už tri roky navštevuje moje skupinové kurzy a som jej veľmi vďačný za úprimnosť a odvahu svojho príbehu. Po prvom prečítaní som nemohol zadržať slzy empatie a radosti, pretože som bol opäť presvedčený, že moja práca a skúsenosti, ktoré každodenne prenášam žiakom, prinášajú ovocie: dávajú ženám šťastie.

Neilova príbeh

"Za tretí rok sa venujem východným tancom. Je ťažké preceňovať ich úlohu v mojom živote.

Od detstva som bol trápený rôznymi chorobami a ochoreniami. Vždy som bol vyňatý z telesnej výchovy. Po príchode na štúdium v ​​Petrohrade trpí reumatizmom srdca a kĺbov. Už tu, v Moskve, som mal mikroskop, som registrovaný v onkologickej dispenzar.

A tu v mojom živote je fitness klub a potom orientálne tance! Keď som začal cvičiť, celá pravá strana môjho tela, moja chrbtica nefungovala dobre. Ale aký vnútorný pocit ma priviedol sem, úprimne veril som v orientálne tance, dostal sa do tohto fascinujúceho sveta krásnych pohybov a očarujúcej hudby, naplnenej hlbokou filozofiou, pýchou, históriou, ktorá sa vrátila storočia.

Vo veku 47 rokov som vďaka tancom takmer úplne obnovil funkciu paží, nohy, chrbta a choroby ženských orgánov sa objavili len ako zvyškové účinky.

Ale je pre mňa mimoriadne dôležité, aby som hovoril o mojej morálnej emancipácii. Zvýšený v drsných podmienkach národnej kultúry (môj otec je Azerbajdžan), bol som vždy v rozpakoch so svojou ženskou prirodzenosťou, veril som, že som o krok nižší ako človek. Skutočné vedomosti prišli za cenu mnohých rokov života, ťažkých skúseností, horkých sklamaní atď.

A tu tanec zohral obrovskú úlohu. Cítil som, že moja ďaleko od perfektného vzhľadu môžu byť atraktívne a harmonické, že vek a extra libier nie sú prekážkou, aby sa cítili ako žena. Bola tu odvaha, túžba vyjadriť sa prostredníctvom pohybu a hudby.

Veľkým víťazstvom pre mňa bola účasť na tanečných súťažiach. Samozrejme, medaily, poháre, potlesk - je to veľmi pekné! Hovorím však o ďalšom víťazstve - víťazstve nad sebou, prekonaním komplexov, vnútorným stláčaním a nemotornosťou. Dokonca aj v mojich najdivokejších snoch som nemohol prezentovať svoje východné hudobné blahoželanie hrdinovi dňa na veľmi preplnenom banketu, keď celá sála práve praskla potleskom a hostia inšpirovaní mojou odvahou pokračovali vo Východoafrickej téme! Bolo to naozaj zábavné a zábavné!

A čo bolo prekvapením môj hudobný darček pre spolužiakov, s ktorými sme sa tento rok stretli v súvislosti s 25. výročím absolvovania! Ako sa okolo nás objavili naši 50-rocní "chlapci"! Okolo toho, ktorý sa v študentských časoch takmer nezúčastnil diskoték, alebo v rohu sály stál skromne, vyhýbal sa myšlienke pripojiť sa k všeobecnej zábave a svojim smiešnym pohybom, aby spôsobil iróniu druhých.

Moja záľuba je veľmi obľúbená u známych a známych. Dám východné šatky, opasky, šperky a iné atribúty tanečných. Veľmi dobre chápem, že z pohľadu profesionálov nemôžem nazývať tancami to, čo hrám. Pred každým vystúpením som si povedal: "Nech mi svetlo odpusť!"

Nie je dosť času, trpezlivosti a príležitostí maximálne prijať obrovský materiál, ktorý nám, Sveta, ponúkate. Predstavujem si svojou profesionalitou, efektívnosťou, trpezlivosťou, poznaním a láskou k východu, schopnosť predstaviť každé hnutie ako umenie.

A napriek tomu tancujem! Toto je let duše, nádherná nálada, hudba, ktorá preniká do každej bunky prírody, cíti sa slobodná, harmonická, oslobodená zrelou ženou. Je to dar osudu, o ktorom som ani nepochyboval, a za čo som vďačný. "

Dúfam, že keď ste prečítali príbeh o Neile, budete sa viac sebavedomí a ani národnosť, ani výchova ani ťažkosti života vám nebudú chrániť vašu ženskú podstatu a len vy, ženu, ktorá má zvláštne vnímanie krásnej. Snažte sa byť flexibilní v rôznych životných situáciách, rovnako ako rešpektovanie a starostlivosť o svoje telo a dušu!

Užitočné odkazy

Belly Dance video stretnutia s Svetlana-Abukhardan a Alexey Ryaboshapka je majster triedy vo fitness klubu LIVE! Club.