Prírodné bielenie zubov doma

Ak ste fajčiar, šok a milovník kávy s dvadsiatimi rokmi skúseností, je lepšie bieliť zuby profesionálnymi metódami. Vo všetkých ostatných prípadoch je to možné s prirodzeným spôsobom - sóda, citrónová šťava a popol.

Keď som pred svadbou urobil odhad pre umelcov, kozmetikov a ostatných kaderníkov, moja matka prísne povedala: "Toto všetko je zbytočné. Hlavná vec je zbaviť sa zubov. " Bol som veľmi prekvapený a protestoval - namiesto jedného postupu by si mohol kúpiť tucet vynikajúcich boutonnierov, ale moja matka bola neústupná a uviedla, že nebude trpieť vzhľadom žltej nevesta. Stručne povedané, niekoľko týždňov pred podujatím som stále vykonal profesionálne bielenie, ale, bohužiaľ, po niekoľkých dňoch jeho výsledok zmizol. Mali by sme niečo naliehavo premýšľať a obrátil som sa na svoju obľúbenú Ayurvedu a bylinnú medicínu. Našla niekoľko výborných receptov a v deň X radostne leštila zuby popolom z dreva a za úsvitom žiarila na radosť svojej matky.

Je bielenie zubov bezpečné s peroxidom vodíka?

Takže bielenie s prírodnými produktmi má plné právo na život. "Nemali by ste sa však príliš uniesť s nimi," varuje Marina Podolská, zubár-terapeut na Kraftway Clinic. - Napríklad mnohí ľudia sa pokúšajú zosvetliť zuby peroxidom vodíka a poškodzujú citlivú sklovinu. A samozrejme tradičné metódy nie sú vhodné na radikálne bielenie. Ale môžu byť použité na prevenciu, ak máte zdravé zuby. " Navyše, tieto recepty sú skvelou voľbou pre vegancov, ktorí sú notoriously ťažko nájsť "etické" cestoviny.

Prírodné a bezpečné výrobky na bielenie zubov:

Jahody. Rozdrviť jahodu a rozložiť ju do zubov kefkou. Masáž po 5 - 10 minútach opláchnite. Tento postup sa môže opakovať dvakrát alebo trikrát týždenne: kyselina ovocná, obsiahnutá v jahodách, nebliká tak agresívne ako citrón.

Ocot. V šálke vody pridajte dve polievkové lyžice bieleho octu a jednu čajovú lyžičku soli. Dôkladne opláchnite zmesou úst - zubov výrazne zjasniť. Je pravda, že táto metóda by sa nemala používať, ak máte citlivé dásne: soľ spôsobí podráždenie.

Aloe vera. Ak chcete dať svojim zubom hollywoodský lesk, nechajte ich natierať gélom alebo aloe vera šťavou, masírujte štetcom a potom opláchnite.

Olej. Pomocou olivového oleja môžete odstrániť jednotlivé škvrny na zuboch: opatrne zatrite tmavé miesto bavlneným tampónom ponoreným do oleja. Potom môžete zuby čistiť pravidelnou pastou. Po troch až piatich ošetreniach zmizne škvrna.

Vavrínová a oranžová. Rozdrviť dva alebo tri bobkové listy a jednu pomarančovú kôru, zrieť teplou vodou. Táto zmes sa môže používať pravidelne namiesto pasty: vitamín C bude bieliť vaše zuby a vaša vavrína dezinfikuje ústnu dutinu.

Ash. Podľa Ayurvedy, namiesto zubnej kefky, musíte použiť palicu z dreva alebo santalového dreva (predáva sa v akomkoľvek obchode s indickým tovarom). Pred každým použitím sa huba ľahko zapáli: popol je známym čistiacim prostriedkom. A na zvýšenie účinku namiesto pasty, môžete použiť zmes horčice a suchú bazalku. Znie to ťažko, ale to funguje skvele.

Kokosový olej. Cesta k pacientovi: každý deň 15 minút vypláchnite ústa kokosovým olejom. Po troch až štyroch týždňoch sa zuby výrazne rozjasnia.

Soda. Pred dôležitými udalosťami - a ešte viac! - Môžete použiť klasický spôsob "sódy a citrónovej šťavy." Táto zmes dokonale bielí, ale tiež poškodzuje sklovinu.

Coal. Čím jemnejší, ale takmer rovnako efektívny spôsob je zuby zuby so zmesou uhlia (alebo popola) a kamennej soli. Vlastne to je presne to, čo som robil pred svadbou: makeup artist a kaderník, samozrejme, sa na mňa díval s hrôzou, ale výsledok bol skvelý.