Tatyana Baksová: vo veku 63 rokov začala tancovať

"To nie je môj vek" - to je dôvod, prečo často vysvetľujeme našu neochotu chodiť do fitness a vo všeobecnosti viesť aktívny životný štýl. Ale príbeh našej hrdinky je presvedčený: toto je výhovorka. Vo veku 63 rokov splnila svoj dlhý sen: zapojila sa do tanca.

Môj príbeh

Snažil som sa tancovať už od detstva. Bol som fascinovaný rytmickou gymnastikou, akrobaciou, ľudovými tancami a vždy som chcel robiť niečo také, ale nejako to všetko nefungovalo. Potom - ešte som bola v škole - moja matka bola preč a život vo všeobecnosti stratil. Ani čas, ani túžba vážne sa zapojiť do niečoho, čo som nemal. Ale sen o tanci zostal. Vdala som sa, mala dcéru a dlho som sa snažila vniesť do nej lásku k tancu: vzal som ich do rôznych kruhov, do baletu a gymnastiky, ale nemala to rád. Ja som sa tiež pokúsil tancovať v rôznych kluboch a DCs, ale všetci boli nudní - žiadny pokrok. Áno, a mal som voľný čas: venoval som sa mojej rodine. A až teraz, keď vnučky vyrastali, pochopil som: ten okamih príde! Budem sa venovať tancovaniu, pretože som o tom tak dlho sníval.

Moja motivácia

Jedného dňa mi príbuzný priniesol reklamu na slávnu tanečnú školu, ktorá sa otvorila v obchodnom centre neďaleko od môjho domu a ponúkol sa ísť na skúšobnú lekciu. Na minútu som neváhal. Išiel som na prvú tanečnú lekciu a ten istý deň som sa vrátil domov s každoročnou klubovou kartou tejto školy.

Stratégia úspechu: Našiel som svoje tance, moju tanečnú školu a môjho učiteľa.

Spočiatku som sa rozhodol zistiť, aké tanečné smerovanie mi vyhovuje. Prvé dva mesiace sa zúčastnili takmer všetky skupinové lekcie: tanečné sály, karibské mixy, Zumba, tanec lady, brušné tance a dokonca aj Hip-Hop. Kedysi som tancoval dvakrát denne, ráno a večer - tak som bol zajatý.

Postupom času som si uvedomil, že mám rád väčšinu tancových tancov a rozhodol som sa ich zvládnuť na vážnejšej úrovni. Preto som sa nezaregistroval ako skupinová lekcia, ale ako individuálna lekcia. A tu sa tanečné tanečnice otvorili skutočne - so všetkým šarmom, zložitosťou a jemnosťou. S mojim učiteľom - a pri športovom spoločenskom tanci je skutočným profesionálom - vyberáme poznámky sambami, valčíkmi, tango a cha-cha-cha. Každý deň tancujeme! A teraz sa pripravujeme na test, v ktorom budem musieť ukázať všetko, čo som sa naučil v latinskoamerickom a európskom programe. Dúfam, že všetko prejdem a získate úroveň bronzového začiatočníka v tanečnom sále. On, samozrejme, počiatočný, ale pred toľkými vecami! A nemôžem prestať!

Tri tipy pre tých, ktorí chcú nasledovať môj príklad

1. Nevymýšľajte ospravedlnenia! "Som zaneprázdnený, mám problémy, nemôžem sa zapísať do fitnes klubu" ... Vždy si môžete nájsť trochu času na športovanie. Napríklad, predtým, ako som začal tancovať, vždy som si užil fitness. Vedel, ako urobiť "most" a "koleso", bežal, valil - a stále jazdil! - na bicykli. Na dlhú dobu, dokonca aj morzhavala. Postavte sa čoskoro a jogujte! Urobte cvičenia doma, zatiaľ čo vaše malé dieťa spí. Ak existuje túžba, potom bude čas.

2. Začnite robiť niečo nové, pripravte sa na nečakané pocity! A nebojte sa od nich! Spomínam si, ako som sa po prvých lekciách v tanečnej škole vrátil domov a takmer ležal na posteli: mal som skutočný rozpad s teplotou 35,5. Ale ďalší deň som ešte šiel na tanec a urobil to v plnej sile. Postupne sa po dvoch týždňoch zvykol na tanec. Teraz sú lekcie pre mňa ľahké.

3. Vyhľadajte svoju školu, svojho učiteľa. Tancovanie v tanečných sálach je veľmi dôležité. Koniec koncov, iba potom budete navštevovať hodiny v dobrej nálade. Našiel som svoju školu po dlhom vyhľadávaní. Som tu pohodlná, nie je strašidelné opýtať sa, aby som vysvetlil, čo som v triede nerozumel. Pokiaľ ide o učiteľa, ktorému chodíte na individuálne lekcie, potom je správna voľba ešte dôležitejšia! Koniec koncov, tancujete s ním v páre a potrebujete dobrý kontakt, vzájomné porozumenie, dôverujúci vzťah. Mám nádherného učiteľa. V prvej lekcii bol veľmi podporný, keď nič nefungovalo, nohy mi boli zamotané a moje ruky boli na ceste. Vysvetľuje všetko perfektne, chváli v čase a prekvitá v čase. Uspokojiť sa s ním komfortne a zaujímavo. Samozrejme, existuje pokrok a preto aj motivácia ďalej študovať.

Chcete urobiť fitness doma online?

V našej fitness videoknižnici nájdete kurzy v rôznych oblastiach fitness.