Letný detox / 4 týždne. Kozmetika // Detox masáže doma

Po uvoľnení dektoxových postupov v druhom a treťom týždni nášho programu je čas odlupovať sa suchými kefami. Takáto masáž doma tiež aktivuje krvný obeh a urýchľuje elimináciu zvyšných toxínov.

Odborníci vám odporúčajú robiť masáž s kefami v konečnom detoxikačnom programe: kvôli tomu vyriešite výsledok. "Tento typ masáže doma stimuluje krvný obeh," hovorí Bora Kutuk, kúpeľný riaditeľ salónov Mahash Natural Spas & Salons, odborník na Ayurvedu. - A to zase posilňuje krvné cievy a zlepšuje elasticitu kože. Krv ju lepšie dodáva kyslíkom a užitočnými látkami, vďaka čomu sa jej vzhľad zlepšuje, plochy s celulitídou sú vyrovnané, neeestetické hrbole a drmle zmiznú. " Ak urýchľujeme krv, aktivujeme tiež metabolické procesy a podporujeme elimináciu toxínov.

Ako si vybrať masážnu kefu

Kúpiť správnu kefu je celé umenie. V predajniach je veľa: s tvrdým a jemným dakom, krátkym a dlhým, vyrobeným z dreva a plastu ... Nie je prekvapujúce, že sa zmätený.

"Je lepšie sa rozhodnúť pre ten s prírodnými štetinami," vysvetľuje Svetlana Nazarová, kozmetička-expert Oriflame. - Čistejšie jemnejšie. A materiály štetín nemôžu reagovať so syntetickými zložkami sprchových gélov, ak sa pri ošetrovaní vody odlupujete. " "Kefy s prírodnými štetinami takmer nikdy nespôsobujú alergie," potvrdzuje a Alyona Minina, kozmetológ L'Occitane. - A sú dobre zarovnané tan.

Pre mastnú pleť je lepšie si vybrať kefu s krátkym spánkom, pre citlivé - s dlhou. Na zadnej strane si zakúpte samostatný masážny nástroj s dlhou rukoväťou a pre kolená a lakte - s tuhými štetinami. Vaša hlavná kefa (najmä ak máte v pláne vykonať šupky každý deň) by mala byť mäkká a najlepšie okrúhla alebo oválna v tvare - sú oveľa jednoduchšie použiť ako obdĺžnikové.