Aplikátor Kuznetsov

Vynález moskovského lekára Ivana Kuznetsova, ktorý mal rád čínsku medicínu a akupunktúru. Aplikátor bol koncipovaný ako jednoduché zariadenie, ktoré umožňuje každému pacientovi nezávisle liečiť metódou reflexie.

V dôsledku toho sa v 80. rokoch objavil známy aplikátor, ktorý pôvodne predstavoval koberec s ostré ostré kovové ihly. Uložením tejto rohože na rôzne časti tela a jeho stlačením bolo možné ovplyvniť zodpovedajúce reflexné body. Napriek bolestivosti a nekonvenčnosti techniky a práve kvôli tomu Kuznetsovov aplikátor použil milióny ľudí v celom ZSSR. Jehly masažéry boli tak populárne, že sa predávali nielen v lekárňach, ale aj v obchodoch s potravinami.

Dnes je výber aplikátorov dosť široký. Najefektívnejší odborníci uznávajú zariadenia so striebornými ihlami alebo ihlou z nehrdzavejúcej ocele. Gumové modely sa dodávajú v rôznych farbách: predpokladá sa, že červené zvyšuje krvný tlak a modrá a zelená majú priaznivý vplyv na náladu pacienta. Myšlienka z farebnej terapie je veľmi pochybná, pretože farba podložky nemôže ovplyvniť vaskulárny tón a tiež emocionálne pozadie mentálne stabilnej osoby.

Aplikátor Kuznetsov je určený pre choroby muskuloskeletálneho, kardiovaskulárneho, gastrointestinálneho a dýchacieho systému, ako aj na zlepšenie tónu a účinnosti tela. Kontraindikácie sú nádory, pustulózne kožné ochorenia, tromboflebitída, vysoká horúčka.

Pozri tiež: Čínske centrum medicíny v Moskve, tibetská joga, akupunktúra Su Jok, čínske liečebné strediská, tantra jóga v Moskve, centrum ľudského zdravia