Tamaz Mchedlidze metóda

Pravidlo troch "P" (psychológia, výživa, mobilita) - to je vzorec pre úspešného lekára Tamaz Mchedlidze. Teória vyvstala z praxe - za rok ztratil hmotnosť od 164 do 90 kg.

Hlavným "P" je psychológia, celý proces by sa mal začať výletom psychológovi. V každom z nás žijeme inovátor a konzervatívca - dva protiklady, ktoré treba zvážiť. Násilie nad jedným z nich je plné prerušení a na to, aby sa zmenili životný štýl, musíte byť schopní rokovať so svojím "konzervatívcom". A táto veda je zložitejšia ako diétológia.

Aj keď neexistuje žiadna vážna motivácia, diéta spolu so všetkými ostatnými postupmi zostanú dočasnými opatreniami. Skôr alebo neskôr sú zastavené a kilogramy sa znova prijímajú. Nejde o nedostatok vôle. "Hmotnosť pre úplnú osobu je ťažká práca," hovorí Tamaz Shalovič. - Počas programu na zníženie telesnej hmotnosti sa zmenia nielen návyky, ale aj spôsob myslenia. Potrebujeme solídny dôvod, prečo by sme sa mali vzdať toho istého - tak ako ste boli. "

V pomere (druhý "P") je spotreba (dokonca aj zelenina) minimalizovaná a pre kombináciu tukov a uhľohydrátov v riadoch je zavedené plné tabu. Pokiaľ ide o ostatné kombinácie (tuky, bielkoviny, sacharidy, bielkoviny), nemali by sa zneužívať. Čím je potravina heterogénnejšia, tým ťažšie je asimilovať.

Mchedlidze nalieha, aby dodržiaval princíp oddeleného kŕmenia, a to nielen pokrmy, ale deň, striedanie mäsa, zeleniny a rýb. Základná strava každého dňa sa môže doplniť. Napríklad, zeleninový - tvaroh, mäso - zelenina a ovocie a ryby - ľahká príloha celozrnných obilnín. Môžete si zariadiť týždenne tvaroh a vykladanie jabĺk (asi 1-1,5 kg tvarohu denne plus jablká). Táto schéma funguje skvele pri chudnutí.

Počas dňa by potraviny mali ísť dole. "Dnes ráno kŕmime mozog potravou plnou kalórií a rýchlych sacharidov," vysvetľuje Tamaz Mchedlidze. - Počas dňa pomaly absorbované uhľohydráty, vlákniny a bielkoviny pomáhajú udržiavať v dobrom stave. Na večeru je vhodnejšie použiť bielkovinové menu - mäso, ryby alebo mliečne výrobky. Telo bude tráviť viac energie na ich spracovanie, to znamená, že ušetrí menej na uskladnenie. " Mimochodom, večera by mala byť skoro, - tu systém Mchedlidze sa zhoduje s väčšinou výživových teórií.

Ak chcete zapadnúť do svojho "jedla" deň je žiaduce v osem hodín - pomôcť telu vytvoriť stabilný rytmus metabolizmu. Samozrejme, táto časová lehota by sa mala presunúť do prvej polovice dňa, napríklad raňajky na 9 a večera o 17.00 hod.

Nekombinujte potraviny s inými aktivitami - požiadavka nie je menej dôležitá ako spôsob stravovania a veľkosti porcií. Rozptýlenie počas jedla na prípad, knihu, novinky, si neuvedomujeme, že sme už plní a ako výsledok prechádzame kalóriami.

Mchedlidze know-how je denné tepelné chôdze (tretí "P"). Začnite od 15 minút a prinesiete až hodinu alebo dve. Chôdza je najprirodzenejšou záťažou pre celé telo. Prechádzka niekoľkými teplými bundami, ktoré sa nosia nad teplákovou súpravou a sveterom, je zaťaženie plus saunový efekt (čo je okrem toho veľmi odporúčané). Toto cvičenie nie je vhodné pre každého, aspoň musíte mať zdravé srdce a krvné cievy. Jogging, plávanie, simulátory môžu byť vhodnou alternatívou - kto má rád čo.

Ak je počas jedla lepšie zamerať sa na samotný proces, potom by fyzické námahy mali byť sprevádzané pozitívnymi emóciami, a potom by nebol zranený, aby ste sa rozptýli - hovorili, počúvali hudbu, vychutnávali si názory. Je potrebné zvyknúť na organizmus na tréningy postupne, ale na pravidelné nakladanie, aby sa nevynechali medzery pre mriežku.

Ako pripúšťa Mchedlidze, v knihe o jeho strate hmotnosti, zámerne ignoroval detaily súvisiace s používaním estetickej medicíny.

Po prvé, pretože kategoricky neponúka čitateľom zmenu hmotnosti tak rýchlo, ako to urobil. Potreboval pomoc špecialistov na to, aby pokožka vyzerala prirodzene skôr než visieť v záhyboch. Po druhé, aby sa neodrádzali tí, ktorí si nemôžu dovoliť drahé postupy. Tamaz Shalovič je presvedčený, že ak premýšľate nad celým systémom wellness chudnutia vopred, môžete to urobiť bez mesoterapie a vákuovej masáže. Existuje veľa dostupných prostriedkov na utiahnutie a starostlivosť o pleť.

Ale aby ste sa vyšetrili pred začiatkom programu, je nevyhnutné zistiť všetky slabé miesta vášho tela. Pravidelné konzultácie s psychológiou sú potrebné na zvládnutie vášho "konzervatívneho" a krvný test je potrebný na sledovanie zmien v organizme a na úpravu programu pomocou odborníka na výživu alebo terapeuta.