Nespavosť

Poruchy spánku, ktoré sú vyjadrené v nemožnosti zaspania, pri častých alebo skorých prebudeniach.

Príčiny nespavosti hmoty, najčastejšie - stres. To však nie je dôvod na odstránenie problému. Hovorí sa, že to bude prechádzať sám, pretože, ako viete, každá bezsenná noc si vyžaduje obnovu v nasledujúcich dvoch. V opačnom prípade začnú nielen psychologické, ale aj somatické poruchy. A potom všetko skončí buď s bežnou (prípadne dlhotrvajúcou) depresiou, alebo s oslabeným imunitným systémom av dôsledku toho s nekonečnými bulletinami v jesennom-zimnom období.

Spánok môže narušiť lieky, ktoré užívate. S ochorením srdca, vysokým krvným tlakom, krátkodobým zástavou dýchania (spánkovou apnoiou) vo sne, je nepravdepodobné, že budete môcť dobre spať a mať dobrý spánok. Ak netrpíte nespavosťou, ale trpíte chronickou únavou, môže to byť spôsobené ochorením štítnej žľazy alebo zápalovými procesmi.

Stručne povedané, bez ohľadu na dôvody je niekedy ťažšie bojovať proti nespavosti ako s chronickou spánkovou depriváciou. Napríklad v Amerike takmer polovica ľudí s poruchami spánku spája hypnotický s alkoholom. A to nie je len dvojitá rana do pečene a obličiek - taký sen nie je schopný obnoviť telo a rýchlo vedie k alkoholizmu so všetkými smutnými dôsledkami.

Začnite bojovať o bežnú každodennú rutinu postupne a neberte si pilulky. Po prvé, odstráňte príčinu: dokončite chorobu, pokúste sa vyrovnať sa s depresiou alebo stresom. Potom urobte nejaké športy, zaregistrujte sa na dýchanie alebo relaxačné cvičenie. Najmä kontaktujte lekára, ak nič iného nepomôže vytvoriť zdravý spánok. Vezmite si predpísanú tabletku na spanie iba podľa plánu zostaveného neurológom a lepšie - somnológa. A v každom prípade nepoužívajte lieky, ktoré sa predávajú v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Skôr, teplý kúpeľ, pohár teplého mlieka s medom a ticho v byte pomôže, než prostriedky s veľkým množstvom kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Pozrite si video: Keď bolí duša - NESPAVOSŤ (Február 2020).