Jóga pre začiatočníkov: rovnováha predstavuje (PHOTO!)

Vykonáva pozície na rovnováhe rovnováhy a upokojuje. proces ich vývoja pomáha rozvíjať vytrvalosť a pokoru.

Tým, že robíme asány na rovnováhu, zbavujeme sa našich obvyklých bodov podpory, a tak sa naučíme zachovať rovnováhu lepšie. Táto prax si nevyžaduje špeciálny tréning - jednoduché polohy na vyváženie sú možné aj pre začiatočníkov. Čo im môže pomôcť zvládnuť?

1. Vizualizácia a meditácia na Muladhárskej čakre (viď "Alena Mordovina: ako sa vyrovnať s úzkosťou"a ajna čakra (pozri "Alyona Mordovina o ľuďoch, s ktorými je veľmi zaujímavá, ak ste krátkodobý"). Práve tieto energetické centrá sú zodpovedné za udržateľné postavenie a udržiavanie rovnováhy. Príklad: pri vykonávaní akejkoľvek držanie tela v rovnováhe si predstavte korene stromu, ktorý sa hlboko rozšíril zo svojho tela hlboko do zeme, pomôže to udržať rovnováhu lepšie.

6 pravidiel pre prácu s asanami na vyváženie

2. Súlad so zásadou koncentrácie. Držte oko na jednom mieste na úrovni očí alebo na podlahe a duševne držte naň, aby nedošlo k pádu.

3. Správna poloha nohy a rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti na opore. Prsty by mali byť rozptýlené - tým sa zvyšuje plocha podpory.

4. Súlad so zásadou zosúladenia. Nedovolte polohu tela, v ktorej je napríklad jedna strana stlačená a druhá je natiahnutá.

5. Zarovnajte stenu. Niektoré postoje v rovnováhe môžu začať zvládnuť s podporou na stene. Napríklad, v póze stromu, môžete tlačiť chrbtom k stene a v postavení bojovníka - položte ruky alebo nohu na stenu.

6. Práca na princípe "od jednoduchých po zložité".

Aby ste sa pripravili na vývoj postojov na rovnováhe na vašich prstoch, zdvihnite ruky nahor a otočte, otočte hlavu a telo k boku a zároveň zostaňte na prstoch. Opakujte 6-8 krát.

Vrikshasana (strom predstavujú)

Stojte na jednej nohe. Narovnajte opornú nohu, utiahnite koleno. Ohnúť druhú nohu, stlačiť nohu na vnútorné stehno opornej nohy a jemne otočiť stehno ohnutého ramena na stranu a nasmerovať koleno. Uistite sa, že telo sa nerozvinie za koleno, žalúdok a iliakálne kosti by mali smerovať dopredu. Ak chcete skomplikovať pózu, rozložte rovné ramená na boky a otočte hlavu a nasmerujte oči na ľavú a pravú ruku. Ďalšia možnosť: zatvorte oči a snažte sa udržiavať rovnováhu bez toho, aby ste ich otvorili.