Ako schudnúť s expresnou kondíciou

13-minútový tréning, zdá sa, neprináša výrazné výsledky. V skutočnosti to všetko závisí od toho, ako ju postavíte. Expresná kondícia môže pomôcť schudnúť.

Chcú schudnúť, ale pre fitness nemáte viac ako 13 minút denne. Navrhujem v rámci jedného tréningu alternatívne cvičenia pre svaly na nohách s cvičením pre svaly paží.

Čo sa deje v rovnakom čase: načítate hornú časť a potom načítajte spodnú časť a krv sa preto prenasleduje po celom tele zhora nadol a zhora nahor. V jednom 13-minútovom komplexe môžete mať čas na strávenie troch alebo dokonca štyroch takýchto cyklov. Zatiaľ čo svaly rúk pracujú, nohy sa môžu uvoľniť a naopak. Toto striedanie vám umožňuje pracovať čo najsilnejšie a bez odpočinku a v skutočnosti je to intenzita v triede, ktorá je potrebná, aby sa nemilosrdne rozlúčilo s kílmi.

Pri takomto cvičení potrebujete cvičenia s najväčšou energetickou náročnosťou, ktoré zaťažujú veľké svalové skupiny. V posilňovni sú také cvičenia lavička, zatknutie a mŕtvy pohyb. Doma ich môžeme nahradiť. Namiesto lavicového stlačenia vykonávame obvyklé tlačidlá. Squat vykonať bez činka. Mŕtvy ťah je nahradený ohnutím dopredu v stojacej polohe na jednej nohe.

V komplexe expresná kondícia, zameraná na úbytok hmotnosti, by mala byť jedným z cvičenia s najväčšou energetickou náročnosťou. Naložené v plnom alebo hornom alebo spodnom okraji. Ako príklad vám ponúkam krátky príklad. Analyzujte jeho konštrukciu a vytvorte pre seba rôzne 13-minútový program v rámci schémy "top-bottom".

Komplexné cvičenie pre chudnutie expresnej fitness

1. Vykonávame drepy pri výrobe nohy na šírku ramien.

2. Zdvihnite rovné ramená so zaťažením dopredu (zosilnené predné zväzky deltového svalu).

3. Vykonávame drepy s širokým nastavením nohy.

4. Zdvihnite rovné ramená s bočným zaťažením (posilňujú sa stredné zväzky deltového svalu).

5. Squats vo výkone.

6. Nakloníme sa dopredu, ruky nadol s hmotnosťou, z tejto pozície sa rozširujeme rovnými ramenami na boky (spätné zväzky deltového svalu sú posilnené).

A napokon, pri zostavovaní osobného rozvrhu. Expresná kondícia má jednu dôležitú výhodu oproti plnému tréningu. Predpokladá sa, že praktizovanie napríklad v telocvični každý deň nie je veľmi užitočné, pretože silne opotrebované svaly nemajú čas na odpočinok. Pri výbere expresnej zdatnosti nesťahujete príliš veľa svalov, takže každý deň môžete vykonávať krátke intenzívne tréningy. A ani raz, ale dvakrát.

Fitness domáce cvičenie video

Video stretnutia "Express Fitness" s Olegom Loborevom vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".