Pilates simulátory: gravitácia

Pilates tréningový simulátor je nestabilná platforma so stojanom na váženie, pripomínajúca Smithovu lavici známu všetkým. Pri gravitácii závisí stupeň záťaže priamo od osoby: čím je ťažšie, tým ťažšie je.

Celé meno - Gravity Training System (GTS). GTS - simulátor s neobmedzenými možnosťami. Môžete ju cvičiť ležať na chrbte, na žalúdku, na boku, na sedenie, na stoji, na kolenách atď. V závislosti od typu a účelu tréningu sa používa rôzne príslušenstvo: zastávky a slučky pre ruky alebo nohy, ako aj ďalšie závažia, ak vlastná telesná hmotnosť je nedostatočná.

Na rozdiel od veľkokapacitného reformátora a Cadillacu gravitácia zaberá málo miesta. Pre porovnanie: dĺžka Cadillac je 2,5 m a gravitácia je len 1,2 m. Simulátor ľahko kupuje športové kluby pre individuálne aj skupinové triedy a mnohí zákazníci si dokonca objednávajú domov. "Pri gravitácii môžete vykonávať akékoľvek cvičenia v systéme Pilates," vysvetľuje inštruktorka klubu Dr. Loder Tatiana Chesalina Napríklad roll-up, teda odvíjanie, ktoré vedie k postupnému narovnaniu stavcov, je ľahšie urobiť na naklonenej rovine. "

Simulátor je know-how americkej spoločnosti efi Sports Medicine, ktorá sa venuje výrobe vybavenia pre telocvične od roku 1974. Prvá moderná gravitácia sa odvíjala od montážnej linky v apríli 2003. Podľa oficiálnych údajov, teraz len v USA, simulátor je v 14 000 inštitúciách: športové kluby, rehabilitačné strediská, školy atď. V Rusku sú vybavené len najpokročilejšie fitness centrá.