Alexey Vasilenko o nových fitness programoch

Každý rok sú niektoré fitness toky nahradené inými. Tento rok vstúpia do globálnej fitness arény Zumba a Flowin. Destícia už dobila Severnú Ameriku a Európu a dosiahla Rusko.

zumba

Zumba fitness program vznikol náhodou. Jeho tvorca, Alberto Perez z Kolumbie, ešte v deväťdesiatych rokoch, bol inštruktorom fitness, bežal na ďalšiu lekciu a zabudol si box s hudbou. Musel som držať lekciu pre tie pásky, ktoré boli po ruke. Mali latinskoamerickú hudbu. Alberto improvizoval a tvoril pohyb, keď šiel. Skupina sa im to páčila toľko, že ich požiadali, aby vykonali ďalšiu lekciu rovnakým spôsobom! Takže základ bol položený Zumba: žiadne identické pohyby, ale nepretržitú tréningovú improvizáciu!

V súčasnej dobe programová rada Zumba zahŕňa: Zumba Fitness Party (tréning pre latinskoamerické rytmy), Zumba Gold (tanečný tréning pre seniorov), Zumba Toning (tréning s tonizujúcimi palicami - špeciálne vybavenie, ktoré vyzerá ako maraky) a vo vzhľade) (bezplatný výcvik vo vode), Zumbatomic (tanečný tréning pre deti od 4 do 12 rokov) a Zumba v okruhu (výcvik okruhov v určitých časových intervaloch, s tancom, silovými cvičeniami a strečinkami).

Po dobývaní desiatok tisíc študentov v 125 krajinách sveta sa tento rok Zumba dostal do Ruska. Prvé workshopy Zumba v Rusku sa konali na International Fitness Festival, ktorý sa konal od 30. marca do 2. apríla na olympijskom štadióne. Vďaka reakcii, ktorú spôsobil, má Zumba v Rusku úspešnú budúcnosť.

Čo láka Zumbu? Po prvé, jeho jednoduchosť. Videl som triedu Zumba na zahraničnej kongrese. Veselá latinskoamerická hudba hrá, inštruktor, oblečený do jasného, ​​nezištne tancujúceho niečoho veľmi jednoduchého a zápalného, ​​ľudia sa po ňom môžu ľahko zopakovať. Všetka zábava, každý sa smeje. A v súčasnosti pracujú v rôznych režimoch svalov. Zdá sa mi, že týmto prístupom je zaručený účinok triedy.

Flowin

Školenie s názvom Flowin sa objavilo v roku 2006 vďaka rokov spoločného výskumu skupiny športovcov a lekárov.

Ak niekto našiel takéto vybavenie ako sklíčko, môžete si predstaviť, čo sa skladá z tréningu na tanieri Flowin. 4 kĺzavé malé vankúše (alebo disk, ak je to potrebné) sa aplikujú na túto prietokovú dosku - dve na ruky (alebo lakte), dve na nohy a jeden väčší disk na kolená. Podstata tréningu spočíva v tom, že človek položí ruky a nohy na tieto disky a začne vykonávať pohyby na "doske" s rôznymi amplitúdami, rôznymi odpormi a rôznymi rýchlosťami.

Linka obsahuje tri typy programov: skupinový tréning, funkčné školenie a osobnú prípravu. Napriek tomu, že sa používa dodatočné vybavenie, nepochybnou výhodou je, že zariadenie zaberá veľmi málo miesta v porovnaní s rovnakými plošinovými plošinami, kôrou alebo diapozitívmi. Úhľadne preložené zariadenie pre 40 osôb je len 0,8 metra štvorcových!

Čo priťahuje Flowin? Cvičenie je jednoduché, ale zahŕňa niekoľko svalových skupín, súčasne trénuje mobilitu, rovnováhu a koordináciu. Inými slovami, Flowin je pomerne výrazný a obľúbený druh funkčného tréningu. V Rusku Flowin len získava impulz a ešte nie je masívne zastúpený v kluboch.

Užitočné odkazy:

Fitbo videá s Alexey Vasilenko vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".