Jóga zvuk: Alexey Merkulov o koncerte "Mirabai Ceiba"

Priatelia, chcem vás pozvať na koncert hudobnej skupiny "Mirabai Ceiba". Skôr to nebude len koncert, ale meditácia a prax naad jógy, takzvaná jóga zvuku.

Marcus a Angelica sa stretli na ulici v Edinburgu v roku 2004. Je hudobníkom z východného Nemecka s rock'n'rollovou minulosťou. Je speváčka a básniková, polovica nemecká, polovičná mexická. Boli inšpirované k vytvoreniu duetu úžasnou schopnosťou hudby vychovávať a uzdravovať poslucháča. Nazvali ich tím "Mirabai Ceiba".

[jv_plz_show_youtube_video "jD5RptXVAh8"]

Mirabai - hindský mystický básnik XVI. Storočia. Ceiba - strom pestujúci sa v Latinskej Amerike, Mayovia to považovali za posvätné. Výška Ceiba môže dosiahnuť 70 metrov. Marcus a Angelica chcú, aby ich hudba bola "ako tento strom, ktorého korene sú hlboko v Matke Zemi a vetvy sa nachádzajú nekonečne vysoko do Otca-Neba".

Požehnanie a zdroj informácií o Marcusovi a Angelike sa stal tradíciou kundaliniho jogy. V praxi, ráno sadhana, títo hudobníci nájdu inšpiráciu pre tvorivosť. Ich piesne sú plné pokoja, nežnosti a lásky, ale zároveň sú veľmi silné. V kompozíciách "Mirabai Ceiba" sa harmonicky prelínajú vokály, zvuky harfy, klávesnice, gitary a perkusie. Hlavná vec na koncertoch duetov je úžasný pocit jednoty so svetom a pozývam vás, aby ste to vyskúšali pre seba.

Takže 19. mája 2012 o 20:00 v moskovskom Teresriu Teresy Durova na Serpukhovskej sa uskutoční koncert skupiny Mirabai Ceiba. Je to dlho očakávaná udalosť pre každého, kto sa inšpiruje bohatou a hlbokou starodávnou tradíciou kundalini jogy. Medzi hosťami večera bude jeden z najznámejších amerických učiteľov Kundaliniho jogy, Harijivan Singh Khalsa a snáď budeme počuť jeho majstrovskú hru na gong. Poďte: tento koncert bude pre vás jemný sakrálny zážitok!

Video z predchádzajúceho koncertu v Moskve:

[jv_plz_show_youtube_video "x_U0Wges1us"]

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".