Makeup umenie: 3 najslávnejšie make-up umelci

Max Factor, Kevin Okuen, Bobby Brown - najznámejší tvorcovia make-upu, ktorí urobili make-up umenie prístupné všetkým.

Kevin Okuen

Znamenitý americký make-up umelca, ktorého kariéra na konci minulého storočia vzkriesila. Za právo spolupracovať s Kevinom Okuenom bojovali lesklé prvotriedne časopisy - Vogue, Harper's Bazzar, Cosmopolitan. Talentovaný make-up umelca bol jeho vlastný muž na kopcoch v Hollywoode. Vo svete módy, krásy a pôvabu sám Okuen bol hviezda a obľúbená hviezdami. Najcastejšie módne modely tej doby (Cindy Crawford, Naomi Campbell, Kate Moss, Linda Evangelista), najslávnejšie herečky a speváčky (Madonna, Whitney Houston, Gwyneth Paltrow, Vanessa Williams atď.) Boli považované za veľmi šťastné, ak ich tvár bojoval sám , Nielenže pracoval s niektorými z nich, ale aj s priateľmi.

Nie všetci vie, ale Kevin predstavil veľa techník make-upu. Obdivuhodný tvar, v ktorom bol každý posadnutý niekoľkými ročnými obdobiami, nebol premyslený Kim Kardashianom, ako mnohí veria, ale Kevinom Okuenom. Vyvinul tiež tónovú paletu pre ženy s tmavými tónmi kože.

Ale náš hrdina je známy nielen svojou závratnou kariérou a revolučnými nápadmi. Bol jedným z prvých, ktorý povedal, že absolútne všetko môže byť krásne maľované! Okuen nútila, aby sa líčiť príliš vážne - je to len make-up, bavte sa! Vo všeobecnosti nemohol tolerovať pravidlá, dogmy a konvencie: "Neexistuje koncept" normálneho ", práve v rozdieloch sa krása prejavuje. Prijatie a zdôrazňovanie individuality je najdôležitejším základom ideológie make-upu. " Podľa umelca, účelu jeho života, jeho poslaním bolo pomôcť ženám dobyť svet. Nie násilím, ktoré sa od nepamäti uchýlilo k ľuďom, ale súcitom, láskou a samozrejme krásou. A skutočnosť, že každá žena je krásna, Kevin veril bezpodmienečne. Hovoril o tom vo svojich knihách o umení make-upu, kde jeho modely boli hviezdy módy, hollywoodske filmové hviezdy a jednoduché dievčatá.

Okuen zomrel na urážku na začiatku - v 40 rokoch a s odchodom maestra, svet krásy a pôvab sa stal o niečo menej jasný.

Max Factor

Vo svete make-upu a make-upu je Max Factor rovnaký ako Henry Ford v automobilovom priemysle - neúnavný vynálezca a inovátor. Ruský emigrant, ktorý začal svoju kariéru ako make-up umelec v divadle opery Mariinsky, emigroval do Spojených štátov v roku 1904, sa stal jedným z najuznávanejších a najvplyvnejších makeupových umelcov v Hollywoode. Nútení tvoriť herečky celé dni - a medzi jeho klientmi boli Judy Garlandová, Gloria Swensonová, Jean Harlow - náš hrdina našiel čas a energiu, aby prišiel s novými, sofistikovanejšími nástrojmi krásy. Jedným z jeho prvých úspechov bolo vytvorenie krémovej základne. Maestro prišiel s ňou pre filmovú hviezdu Mary Pickford a volal 7-R. Potom bude kompaktný prášok, odolná rúž, lesk na pery ...

Sme povinní Max Factor a základné teoretické princípy umenia make-upu. Bol to on, kto vyvinul systém farebnej harmónie, ktorú tvorcovia make-up z celého sveta stále používajú. Technika korekcie tváre pomocou tónových krémov rôznych odtieňov tiež vynašiel Faktor.

Náš hrdina nechcel obmedziť svoju činnosť iba do sveta kina, Hollywoodu. Jeho cieľom bolo, aby ženy boli krásne ako hviezdy. V dvadsiatych rokoch 20. storočia predstavil líniu pre široký predaj s názvom Society Make-Up. Po smrti Maxa Factora jeho syn Francis pokračoval v podnikaní a rozhodol sa vziať meno svojho otca.

Bobby hnedá

Kráľovná "make-upu bez make-upu" a tvorca jednej z najobľúbenejších svetových kozmetických značiek, 61-ročná Bobby Brownová je považovaná za jedného z najvplyvnejších makeupových umelcov súčasnosti. Keď sa vo vzdialených 80-tych rokoch začala šíriť myšlienka prirodzenosti v make-up, Brown, ktorý sa stal trénerom make-upu, bol to odvážny akt. Make-up umelca riskoval, že nerozumie - to bola diskotéka, ženy sa páčili jasnosti a nepríjemnosti: šumivá hra tieňov všetkých farieb dúhy, tmavo hnedá rúž ... Ale naša hrdinka sa rozhodla presvedčiť ženy, že pokojný, prirodzený make-up, ktorý sa skrýva, Šarm je krásny!

Postupne Bobby Brown, ktorého meno sa čoraz častejšie objavuje na stránkach prestižných lesklých publikácií, ako je Vogue a Glamour, sa stalo autoritou v kozmetickom priemysle a prírodný makeup sa stal módnym.

Nechceli sa obmedziť na kariéru make-upu umelca, dokonca aj na hviezdu, Brown sa rozhodol vyskúšať sa v podnikaní av roku 1999 vytvorila kozmetickú značku pod vlastným menom, ktorá sa veľmi rýchlo stala úspešnou. Tento krok bol čiastočne vyvolaný skutočnosťou, že na konci 90. rokov paleta tonálnych krémov, rúž bola skôr málo a Bobby musela neustále miešať tóny a hľadať tú správnu. Teraz je jednou z nepochybných výhod značky Bobby Brown len bohatá paleta farieb makeup produktov.