Školenie s hviezdou: s Lyubavou Greshnovoyom rozvíjame plasticitu. Časť I

Chcete byť atraktívnejší? Vytvorte plasticitu! Napríklad spôsob, akým to robí herečka Lyubava Greshnová - s pomocou jogy. Hovoríme o obľúbenom cvičení hviezdy.

Externá krása a pocit ľahkosti sú nemožné bez pohody a, ako viete, začína správnou výživou.

Potravinový plán Lyubava Greshnovoy

Herečka venuje veľa pozornosti svojej strave. "Dostal som slnečnicový olej, prešiel som do olivového oleja, znížil spotrebu soli a cukru, nejedia jahňacie pečivo," komentuje Lyubava Greshnova, herečka a televízna moderátorka. - Som tiež vegánsky - nejím mäso, ryby, vajcia, práve som nedávno zaradil mliečne výrobky do menu. V mojej strave ma vždy veľa ovocia a zeleniny a zelených. A ja sa necítim byť zbavený, naopak, čím zdravšie jesť jedlo, tým lepšie sa cítite. "

Ale staré diéty sú negatívne. "Bohužiaľ, mal som podobnú skúsenosť: bol som hladný vo veku 18 rokov, keď s výškou 171 centimetrov vážil 48 kilogramov. Nesprávne, niekoľkokrát v nemocnici. Dostal som sa na to, že som jedol jedno jablko denne. Nikoho neodporúčam, aby ísť takto. Rovnako, hmotnosť sa vráti, a s tým aj zdravotné problémy, - spomína Lyubava Greshnova. "Je lepšie jesť zdravé jedlo a dávajte si pozor na výrobky, ktoré nie sú kalórií a tuky, ale chemické farbivá a všetky druhy prísad označených" E "."

Plán lekcie Lubava Greshnovoy

Napriek rušnému plánu, herečka vedie aktívny životný štýl. "Nemôžem si predstaviť seba bez športu. Najmenej jogging v teplej sezóne, skupinové kurzy v hale a cvičenie doma, na podložke, "hovorí Lyubava.

Avšak, ona je najviac priťahuje praxi jogy. "Pred niekoľkými rokmi ma fascinoval a nemôžem sa radovať. Telocvičňa nie je mojou súčasťou, ale jóga a jej rôzne smery sú to, čo je pre mňa ideálne, hovorí hviezda. - Navyše som sa vždy chcel stať ženskosťou a pôvabnosťou: vzťahy s tancemi nefungujú, štandardná kondícia neprispieva k milosti. A len jóga dala ženskosť a plasticitu, ktorému som chýbal. "

Jóga štýly Lyubava sa snažil iný - ashtanga vinyasa, kundalini, hatha, antigravity. Ale predovšetkým, hovorí herečka, má rád robiť Bikram jógu.

Aké asány pomáhajú rozvíjať plasticitu?

Požiadali sme Lyubavu Greshnova, aby si vybrala tie joga asany a cvičenia, ktoré jej pomohli rozvinúť plasticitu a milosť pohybov a výsledný zoznam bol prerokovaný s odborníkom. "V komplexe asána v Lubave je pomerne málo jogových póz, ktoré zlepšujú pohyblivosť chrbtice - ohyby, slávy, úseky a to je veľmi dôležitý parameter pre rozvoj plasticity", komentuje Anna Kevrel, učiteľ klasického hatha jogy štúdia "Tochka Y". Čo sú tieto dobré asány?

* Naklápanie a rozšírenie na boky. "Zvyšujú pružnosť chrbtice, zvyšujú silu brušných svalov a chrbta, tónujú vnútorné orgány, prispievajú k tvorbe siluety v páse," vysvetľuje Anna Kevrelová. "Keď sa nakloníte po stranách, uistite sa, že telo je v rovnakej rovine."

* Naklonenie dopredu. Zlepšujú fungovanie vnútorných orgánov, ale hlavne normalizujú emocionálne zázemie. "Asány s nakláňaním dopredu pomáhajú vyrovnať sa so stresom, nespavosťou, úzkosťou, veľmi dobre upokojujú," hovorí náš expert. "Avšak, musíte byť opatrní s nimi, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, ktorý má poranenia chrbtice, sacrum."

* Backbends. "Asany s týmto prvkom posilňujú svaly rúk a nôh, zlepšujú funkciu srdca a držanie tela: tiahnu chrbticu, otvoria hrudník," dodáva Anna Kevrelová.

Nezabúdajte na preventívne opatrenia: pri vykonávaní asánov s deformáciou sledujte polohu pásu: nestláčajte ho, snažte sa pohybovať telo späť čo najďalej, urobte tento pohyb v dôsledku pretiahnutia chrbta.

* Lotus predstavuje zvyšuje pohyblivosť kolená, členkov, bedrových kĺbov a stimuluje brušné orgány.

Všetky tieto typy asánií vám pomôžu lepšie cítiť vaše telo, zbaviť sa obmedzenia pohybov a robiť ich plastickejšie. A aký typ držania tela je vhodný a ako ich správne vykonať - zajtra to budeme hovoriť. Nezabudnite sa pozrieť na stránku!