Žiadna chémia: krásna farba vlasov s čajom, citrónom a harmančekom

A čo ak sa pripojíte k módnemu módu na všetky prírodné a nahradiť umelé vlasové farbivá prírodným: čiernym čajom, citrónovou šťavou, éterickými olejmi a korením? Povieme, ako oživiť tieň svetla, tmavých a červených vlasov bez chémie.

Prirodzené farbivá na vlasy vo všeobecnosti nejde von z módy. Indické ženy, napríklad, aby poskytli hlbší odtieň a zrkadlový lesk na svoje tmavé kudrlinky, tradične používajú odvar z výhonkov aloe vera, odrezkov a sezamových listov. U európskych hnedovlasých žien a brunetov v priebehu orechov, šalvie a rozmarínu. Heřmánok a citrón sú najlepší priatelia blondínok. Prírodné produkty, samozrejme, nebude drasticky zmeniť farbu, ale budú viac nasýtený a jasný, budú pridávať lesk. Opäť sa zamilujete do svojho prirodzeného odtieňa vlasov a vidíte, ako krásne to môže byť! Tu sú tri jednoduché, neškodné a neuveriteľne voňavé recepty s esenciálnymi olejmi a korením pre brunetky, blondínky a ohnivé červené krásy.

* Tónovací kondicionér pre tmavé vlasy:

- 1 vrecko čierneho čaju

- 1/2 citróna

- 4 kvapky esenciálneho santalového dreva

Čaj čaj v pohári vriacej vody, stlačte tu šťavu z polovice citróna, pridajte esenciálny olej. Zmes sa zriedi v litri teplej vody. Používa sa na opláchnutie vlasov po šampónovaní.