Ako si vybrať termoprádlo pre zimné tréningy

Aby sme neprestali bežať a trénovali na čerstvom vzduchu, dokonca aj v mrazoch na Epifánii, potrebujeme len dve veci: nadšenie a správne tepelné spodné prádlo. Povedal, ako si vybrať druhú.

mráz je takmer nemožné spustiť: buď sa ľahšie oblečiete, plesne studený a vychladnúť, alebo sa obliekate srdečne, môžete sa navlhčiť ako myš a prehrievať sa. Nenávidím byť chladno, ale nemôžem to vydržať, keď košeľka prilepí na chrbát pod spodnú bundu. Preto som sa rozhodol zakúpiť termoprádlo, ktoré nielen ohrieva, ale tiež udržuje pokožku suchú počas intenzívneho námahy. Ako dôkladný človek, predtým, než som kúpil niečo, strávil som týždeň štúdium tohto problému a rozhovor s informovanými ľuďmi. To som sa naučil.

Ako si vybrať najlepšie termoprádlo?

1. Športová bielizeň by nemala byť prirodzená

Okamžite nechajte bokom všetky výrobky vyrobené z vlny a bavlny - teplo, ale neriešia problém vlhkosti. Športové termoprádlo by malo byť vyrobené z vysoko technologických syntetických materiálov, ako je polyester alebo polypropylén. Takéto tepelné spodné prádlo odvádza vlhkosť do ďalšej vrstvy oblečenia, čím udržuje telo suché. Preto nie je horúci ani počas namáhavého cvičenia. Má iné výhody: napríklad sa netýka ani počas prania, ani počas intenzívneho opotrebovania, nie je cítiť na tele. Vďaka antibakteriálnemu spracovaniu materiálu vysoko kvalitné termoprádlo neabsorbuje zápach potu a stačí ho umývať raz týždenne. Po umývaní sa tepelné spodné prádlo rýchlo vyschne a prakticky nezakrýva, nezmizne a nie je namaľované.

2. Veľkosť je dôležitá

Veľkosť v tejto veci je rovnako dôležitá ako v každom inom. Ak chcete ohriať, utrieť vlhkosť a nespôsobiť nepríjemné pocity, spodná bielizeň by mala obopínať telo ako druhú kožu.

3. Všetko by malo byť hladké

Aby tepelné spodné prádlo nedráždi pokožku, všetky švy na ňom musia byť ploché, všetky štítky a štítky musia byť umiestnené na vonkajšom povrchu.

4. Je potrebné určiť účel

Existujú štyri druhy tepla bielizne: hodváb, stredná, ťažká a polárna hmotnosť. Prvé dve kategórie sú celkom vhodné na snowboarding, bežecké lyžovanie a jogging. Posledné dva - len v tých prípadoch, keď potrebujete stráviť veľa času v chlade. Napríklad pre zimný rybolov alebo stráviť noc v stane na snehu.

"Jedna vec je oblek, v ktorom nebude v snehu schladiť chladno a iný je priesvitný nohavičiek na aktívne športy," vysvetlil mi Nikolaj Gontsov, ktorý vyvážal Cana spodnú bielizeň do Ruska.

Chyba vo výpočte môže byť nákladná. Napríklad pred rokom môj priateľ Igor Antonov odišiel do Antarktídy. Kúpil som vopred súbor tepelnej bielizne domácej firmy BASK a rozhodol som sa otestovať v mestských prostrediach. V Moskve zasiahli 30-stupňové mrazy, takže bez toho, aby si myslel, že si pod jeho kabátom falošoval spodnú bielizeň, kráčal 100 metrov do obchodu a takmer zomrel pri prehriatí. Zároveň sa v Antarktíde ukázalo, že spodná bielizeň je nepostrádateľným predmetom oblečenia.

5. Je potrebné určiť výrobcu

A to je najťažšie, pretože na internete sú stovky ponúk. Rozhodol som sa, že budem mať skúsený spôsob: požiadal som svojich priateľov o to, či majú na sebe termálnu bielizeň a ak áno, akú značku.

Napríklad športové firmy Burton a Helly hansen, produkovať bielizeň pre outdoorové aktivity. Neexistuje nič pre polárne expedície, ale plné ľahkých odevov pre snowboardistov a lyžiarov. Skandinávske firmy sa páčia Aclima a Brynnaopak sa špecializujú na spodnú bielizeň s vysokou hustotou vyrobenú zo zmiešaných materiálov (syntetická + vlna alebo bavlna). V každom prípade by ste nemali kupovať termoprádlo lacné: existuje možnosť, že nízka cena je spôsobená nízkou kvalitou textílie. Štartovacia cena setu - nohavice a tričko - musí byť aspoň 1000 rubľov.

Niektoré značky v Rusku sa nepredávajú a musia byť objednané prostredníctvom internetových obchodov. Napríklad, austrálske oblečenie Koža Merino, ktorá je vždy zložená z ovčej vlny. "Neobvykle jednoduché rezanie, ale tkanina je veľmi pružná," napísal mi môj priateľ, šťastný majiteľ páru "Merinovskej". - Dostal som 100 dolárov za súpravu, ale takmer rok som tam prechádzal, nikde som si ju nevymažal, nezmazal ho do písacieho stroja a nikde som ho nenašiel. A pocity sú veľmi pohodlné. "

Inštruktor kundalini jogy na televíznom kanáli "Live!" Alexey Merkulov pripustil, že nosí tepelné spodné prádlo Madshus: "Veľmi teplý je fakt. Testované na skoré sadhana vo fitness výlet v Egypte. Materiál a farba sú už nerozoznateľné kvôli opotrebovanému oblečeniu a umývaniu, ale to ma neobťažuje. Prečo potrebujete krásne termoprádlo? V Tverskaya to nepoužívam. "

Môj priateľ, snowboardista Stas Filipov, veľkolepý Greenwich syntetické spodné prádlo: "Vec je super! Zachováva vynikajúce teplo a odvádza vlhkosť - vždy ako v plienke! " A spodná bielizeň Red Fox ma pokorila: "Minulý rok som si na zimu zakúpil polovicu vlnenej náhlavnej súpravy na propylénovej báze, všetko by bolo v poriadku, ale to by ma kouslo ramenami a rukami, plazom, keď začnete piť.

Na fóre lyžiarov odhalil komentár k fínčanom tepelné spodné prádlo Guahoo: "Ohreje sa, aj keď sa namočí. Je pravda, že dlho suší - fleecová mikina sa rýchlejšie vysychá. "

6. Tepelné spodné prádlo je nezlučiteľné s normálnym

"Mnoho ľudí používa obyčajné bavlnené spodné prádlo na termoprádlo", kričí Nikolaj Gontsov. "Je to strašne negramotné, pretože bavlna perfektne absorbuje vlhkosť, čím ruší magické vlastnosti syntetických membrán." Mimochodom, termotrus môže byť použitý ako nezávislý prvok tepelnej ochrany. Majú rovnaké vlastnosti ako zvyšok radu modelov (nohavice, košele atď.), Ktoré chránia nie celé telo, ale jeho najdôležitejšie časti.