Akupunktúra pre mládež a krásu

Bojujeme za večnú mládež a nezaujatú krásu, len zriedka sa obraciame na tradičné metódy tradičnej medicíny dokázané staletími, spoliehajúc sa výlučne na úspechy modernej kozmetológie. A márne! Pomocou akupunktúry môžete napríklad vyhladiť vrásky, zvýšiť elasticitu kože a vytvoriť jasnejší oválny tvar tváre.

V tradičnej orientálnej medicíne sa reflexológia používa nielen na liečbu fyzických ochorení, ale aj na omladenie pokožky. Účinkom na bioaktívne body stimulujeme krvný obeh, lymfatický tok a metabolické procesy. V dôsledku toho je produkcia kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej aktívnejšia.

"Vzhľadom na skutočnosť, že akupunktúra funguje nielen na úrovni epidermy a dermis, ale aj podkožného tuku a svalov, rozsah úloh riešených tu je veľmi široký," hovorí Svetlana Pivovarova, dermatológ, kozmetológ kliniky Medsi. - Kozmetická akupunktúra sa osvedčila v korekcii mimických vrások, nasolabiálnych záhybov a kontúr tváre. Zlepšuje tón tkanív, odstraňuje tmavé kruhy pod očami, zmierňuje nadúvanie. "

Akupunktúra: ako to urobiť

Pred začiatkom akupunktúrnej relácie sa pokožka tváre zahreje. Za týmto účelom špecialista robí ručnú masáž a až potom pokračuje v manipulácii. Ihly sa vkladajú do určitej hĺbky s ostrým trhnutím alebo krútenými pohybmi. Na tvári zostávajú asi 20 minút. Body nastavenia ihly sa určujú individuálne, v závislosti od toho, na aký problém pracujú a ako sa vyjadrovali. Najčastejšie to je:

- krídla nosa - spárované body, ktorých stimulácia zvyšuje tón svalov tváre;

- Stred brady - bod aktivácie, ktorý môžete odstrániť opuch a zlepšiť pleť;

- okraje vnútorných rohov očí: stimulácia týchto bodov pomáha odstrániť nadýchanosť, ako aj zbaviť vakov a tmavých kruhov pod očami.

- okraje pier: body v tejto zóne sa použijú, ak potrebujete opraviť nasolabálne záhyby a vrásky v dolnej časti tváre.

Bohužiaľ, manipulácia na tvári môže byť celkom bolestivá, najmä v oblasti úst. Preto sa akupunktúra zvyčajne vykonáva pri lokálnej anestézii. Ako anestetikum sa obvykle používa špeciálny krém. Po tomto sa postup stáva celkom pohodlný, porovnateľný pocit s mezoterapiou.

"Účinok akupunktúry priamo závisí od toho, ako boli ihly nainštalované," hovorí Svetlana Pivovarova. - Tu sa každý lekár spolieha nielen na topografiu bodov, ale aj na svoje odborné skúsenosti. Preto je výber kompetentného špecialistu hlavnou podmienkou úspešnosti takýchto zásahov. Treba tiež poznamenať, že reflexológia nie je jednorázová udalosť. Na dosiahnutie výrazného a dlhotrvajúceho výsledku je potrebný postup. V priemere 5-10 relácií na zónu v závislosti od rozsahu problému. "

Akupunktúra: kontraindikácie

Vo všeobecnosti sa akupunktúra považuje za jednu z najbezpečnejších metód, ale existujú určité kontraindikácie. Podľa Svetlany Pivovarovej ide o onkológiu, akútne zápalové kožné ochorenia na mieste s ihlou, akútne febrilné stavy, niektoré chronické ochorenia v akútnom štádiu, epilepsia. Akupunktúra sa tiež nepoužíva na tendenciu k tvorbe keloidných jaziev a krvácavých porúch.

Vyskúšajte metódu akupunktúry a buďte mladí a krásni!