Nos ako darček na promóciu

Kórejskí študenti pre svojich vynikajúcich štúdií rodičia dávajú nové nosy a oči. Máme plast - tiež populárny spôsob propagácie. Ponúkam možnosti humánnych a užitočných darčekov pre krásu teenagerov.

"Už máme obrovský čakací zoznam školákov, ktorí sa pripravujú na skúšky," vyhlásil šťastne Kim Jung, manažér kliniky plastických chirurgov v Soule. Najčastejším darom, ktorý rodičia dávajú žiakom s vyznamenaním, je balíček "Eyes + Nose". Jednoducho povedané, europenizácia orezania očí a tvar nosa. Veľkolepé mamičky tiež nestratia: za to, že platili za svoje ťažko pracujúce deti z plastu, dostávajú injekcie z botoxu ako darček. "Väčšina mladých ľudí v Južnej Kórei ešte ušetrí takéto operácie," hovorí Kim Jung. "A keďže vaše dieťa tvrdo pracuje a chce splniť svoj sen, prečo mu to pomôcť ako odmenu za skúšky!"

Logika je podľa môjho názoru pochybná. A ak dieťa chce odrezať ucho alebo skúsiť heroín? Niektoré sny by mali určite zostať sny. Maľba "Blahoželám k vynikajúcim známkam, synu! Tu je nový nos! "Spôsobuje triaška.

Ukazuje sa, že naša situácia nie je lepšia. Napríklad, pred pár mesiacmi, bol príbeh z Vladivostoku dôrazne diskutovaný - tam matka predstavila svoju dcéru s rinoplastikou pre svoje 18. narodeniny. Som si istý, že takéto incidenty sa stávajú častejšie v Moskve. Zavolal som päť popredných moskovských kliník pre plastickú chirurgiu a spýtal som sa, či operujú na adolescentoch. V štyroch som odpovedal: "Áno, samozrejme, od prijatia pasu", a to je na chvíľu 14 rokov. Moja otázka rozhnevala len vedome lekári Ústrednej klinickej nemocnice ruskej akadémie vied: "Len od 18 rokov a potom podľa indikácií! Lebka sa stále formuje! "

V skutočnosti sa väčšina typov adolescentov z plastu nedá robiť. Výnimkou je otoplastika (korekcia lopatky), ktorá sa vykonáva už sedem rokov. "Skutočnosť, že teenageri sa bolestne obávajú svojho vzhľadu, je fakt," povedala mi dermatológ Natalia Stepanyuk. - Teenageri závisia od názorov svojich vrstevníkov, ktorí sú veľmi krutí. Plastická chirurgia sa im zdá byť magickou hůlkou, ktorá uvoľní z komplexov. V skutočnosti, ak vyriešite typické problémy s dospievajúcimi - rovnaké akné vulgaris a jazvy po nich, potom bude dieťa oveľa spokojnejšie s jeho vzhľadom a už nebude chcieť ísť pod chirurgickým nožom. "

Vo väčšine prípadov je to pomerne kompetentná osobná starostlivosť a návštevy dermatológov, kozmetikov. Existujú postupy pre dospelých, ktoré na rozdiel od plastov sú vhodné pre adolescentov. Okrem toho skutočne potrebujú.

1. Čistenie ultrazvukom

Na rozdiel od verejného názoru adolescenti nie sú vhodné traumatické typy čistenia. Manuálny (zvlášť nezávislý) vedie k vzniku jaziev a vákuum - rozširuje póry a vyvoláva ďalšie zápaly. Ultrazvukové čistenie odstraňuje nadbytočný kožný mast, znižuje zápal a nezničí epidermis.

Ako často: 7-10 procedúr s intervalom dvoch týždňov.

2. Glykolový peeling

Teenageri môžu bezpečne urobiť ľahký peeling s ovocnými kyselinami raz za týždeň - odstráni mastný lesk, odstráni stratum corneum na koži a ľahko sa uschne a normalizuje sekréciu kožného mazu. Ak to chcete urobiť, nemusíte ísť nevyhnutne do salónu. Nestačí rozmiešať v mixéri 100 g ananásu, 50 g papáje, lyžičku medu a dve alebo tri kvapky citrónovej šťavy - peeling je pripravený. Naneste na tvár, podržte 10-15 minút a opláchnite teplou vodou.

Ako často: 10-12 procedúr s intervalom raz za týždeň.

3. Cryomassage

Pri masáži za studena používajte tekutý dusík. Rozdeľuje sa na hardvérovú dýzu a potom sa ošetrujú problémové oblasti tváre. Dusík hladí pokožku a čo je najdôležitejšie, normalizuje krvný obeh a zlepšuje elasticitu tkaniva. Áno, adolescenti to tiež potrebujú, aby odstránili hrubé akné jazvy (po akné).

Ako často: 6-12 procedúr s intervalom 3-5 dní.

4. Programy proti celulitíde

Prvým celulitovým útokom dievčaťa je 14-16 rokov. Príčiny - hormonálne búrky, "McDonald's" namiesto telesnej výchovy a ďalej na zozname. Je to v dospievaní od celulitídy, môžete sa ľahko zbaviť, ak sa chytiť v počiatočnom štádiu. K dispozícii bude dostatok fitnesových tried, hammam, parný kúpeľ a masáž rúk.

Ako často: masážny kurz 10-15 procedúr za 4-5 dní, parný kúpeľ - raz za týždeň.

5. Postupy Aromaspa

Príslušne vybrané esenciálne oleje môžu robiť zázraky, najmä s citlivou dospievajúcou psychikou. Niet divu, že slávny liečebný prostriedok Rescue Remedy je oficiálne predbežne predpísaný európskym študentom pred skúškami. Esenciálne oleje je možné pridávať do masiek, krémov, tonikov a kúpeľov. Ideálne "teen" možnosti - rozmarínový olej, čaj strom, limetta a oranžová.

Ako často: aromatický kúpeľ - dvakrát týždenne, masky s éterickými olejmi - dvakrát alebo trikrát týždenne.