Veľké prsia zasahujú do zamestnania

Môžete byť raketovým vedcom, mať dve vyššie vzdelania, poznáte štyri jazyky a súčasne sedieť bez práce už celé roky. Je to jednoduché: buď ste škaredý muž, alebo krásna žena.

Spomínam si, že môj priateľ, skúsený profesionál v oblasti public relations, sa rozhodol získať prácu v slávnom leskom časopise. Poslal som portfólio a životopis so všetkými regalia, ale nedostal žiadnu odpoveď. Napokon zavolala sama personálu a počula nasledovné: "Vaša pracovná skúsenosť je vynikajúca, portfólio je úžasné, ale nepokladáme životopis bez fotografie. Potrebujeme poznať vaše parametre: výška, hmotnosť, objem. Vzhľad zamestnancov je pre nás veľmi dôležitý! "Priatelka bola veľmi prekvapená a rozhodla sa, že v spoločnosti, kde sú kilogramy dôležitejšie ako životopis, určite nie je pre ňu miesto.

Tento prípad nie je indikatívny. že čím krásnejšia je dievča, tým ťažšie je nájsť prácu.

Ekonómovia z Ben-Gurionskej univerzity v Izraeli vybrali 5,312 ľudí, ktorí hľadajú prácu v úplne inej oblasti. Potom urobili tri kópie z každého životopisu: jeden bol ilustrovaný fotkou pekného muža, druhý bol obyčajný a nikto nebol pripojený k tretej. Potom boli všetky kópie odoslané do 2000 spoločností.

V prípade mužov mechanizmus fungoval podľa očakávania. 20% pekných mužov, 13% bežných ľudí a len 9% kandidátov bez fotografie bolo požiadaných o rozhovor. Portfólio a životopis, pripomínam, boli rovnaké vo všetkých troch prípadoch. Ale pre ženy bola situácia prekvapujúco presne naopak. Životopisy bez fotografií sa ukázali ako najviac požadované, druhé miesto dostali mediostní kandidáti a posledné boli krásne. Na konci experimentu sa vedci spýtali zamestnávateľov, prečo sú krásne ženy na čiernu listinu a krásni muži naopak získajú výhodu.

Všetko sa ukázalo ako veľmi jednoduché. Prvým dôvodom diskriminácie krásy je, že atraktívne dievčatá vo veku od 25 do 35 rokov zvyčajne pracujú ako personálni dôstojníci. Očividne majú negatívny postoj k potenciálnym konkurentom. Muži, eychary, tiež neuprednostňujú potenciálnych zamestnancov so vzhľadom modelu. "Ak žena použije fotografiu na životopis, zdá sa, že chce hrať na jej kráse a nie na jej profesionálnych kvalitách," vysvetľuje Bradley Raffley, špecialista na štáb, ktorý poradil štúdiu. "A ak to človek urobí, znamená to, že okamžite pridá k nemu body."

Zdá sa, aké má izraelský výskum spoločné s našou realitou? Koniec koncov, ruské náborové stránky trvajú na tom, že priložte k životopisu atraktívnu fotografiu a vaše šance sa niekoľkokrát zvýšia! V skutočnosti naši personálni dôstojníci sú tiež znepokojujúcimi krásnymi žiadateľmi. Spomínam si, že keď som raz hľadal prácu, poradca Eyuchar mi poradil, aby som poslal životopis bez fotografie - je ťažké vnímať mladé pekné dievča len ako profesionálny. Toto je čiastočne opodstatnené, pretože naše dámy hľadajúc prácu niekedy používajú úplne nepracujúce fotografie: "zodpovedný manažér" v bikinách, "talentovaný obchodník" v mini-sukni. Môj priateľ, vedúci mediálnej agentúry, si nepožičal dievča, ktoré by vyhovovalo všetkým profesionálnym parametrom. Práve preto, že priložila do životopisu dosť nepoddajnú fotografiu.

Krása a sexualita sa často stávajú proti ženám. Pred pár mesiacmi sa v politicky korektnej Amerike hádzal škandál: bankár bol prepustený z Citibank v Chicagu a otvorene vysvetľoval, že "jej vzhľad odvádza zamestnancov od práce". Čo môžem skryť, Deboralee Lorensana, portorickú krásu s bronzovou kožou a štvrtú veľkosť prsníka, aby zdôraznila jej zásluhy s nízkym štiepením a tesnými sukňami. To jej nebránilo v tom, aby bola vynikajúcim poradcom v bankových operáciách. Ale to skutočne zasahovalo mužských kolegov. "Spočiatku mi šéfkuchár zavolal a požiadal ma, aby som nenosil sukne na ceruzky, roláky a špendlíky - hovoria, že to je vzdorné a zasahuje do pracovného procesu," povedal Deborali. - A potom vystrelil a povedal, že podkopávam obraz spoločnosti. A koľko zákazníkov som priniesol túto spoločnosť a nepamätal som si! Ak vzpriamený penis sťažuje mužom odhad, je to ich chyba, nie moja. " A ja s ňou úplne súhlasím.