Ako qigong ma postavil na nohy

"Aké sú dýchacie cvičenia? Nudné veci! Budem starý muž, potom to urobím, "uviedol som vo veku 19 rokov. Bol som veľmi vášnivý vo wushu - bojoch, majstrovstvách, fyzických cvičeniach, ale absolútne nevenoval pozornosť qigongu - mäkkej a tichej vnútornej praxi koncentrácie a dýchania. O niekoľko rokov neskôr to boli čchiňské energetické cvičenia, ktoré ma zachránili pred vážnou chorobou.

Príprava na ďalšiu súťaž bola v plnom prúde. Cítil som sa skvele. Považoval sa za supermana, silného a energického, pripraveného na pohyb hôr. A zrazu počas jednej z cvičení som cítil ostrú nevoľnosť a nepohodlie po celom tele. Prerušil som lekciu a rozhodol som sa, že práve prepracujem. Ale druhý deň som sa cítil horšie, a po piatich dňoch som len sotva chodil.

Šiel do nemocnice, všetko sa ukázalo ako veľmi vážne: závažné porušenie vnútorných orgánov. Doktor pevne povedal: "Všetko, brat, nemôžete zdvihnúť viac ako 5 kg a zabudnúť na svoj šport navždy." Po týchto slovách sa všetko vo mne zdalo byť zlomené. Všetko, o čo som sa snažil už toľko rokov - stať sa trénerom, vyhrávať majstrovstvá sveta - všetky moje sny sa okamžite obrátia na prach! Kompletné bankrot!

Stať sa zdravotne postihnutým nechcel slzy. Bol som prepustený po prijatí z nemocnice, išiel som do domu a začal hľadať terapeutické cvičenia. Stretol som komplex čchi-kungových šiestich liečivých zvukov - z takých jemných a pokojných dýchacích praktík som sa počas výcviku vyhýbal.

Zapojené trikrát denne počas 20 minút. Po dvoch mesiacoch sa moje zdravie mierne zlepšilo, no napriek tomu som necítil žiadne dramatické zlepšenia. Nebudete veriť tomu, čo som zažil, keď po ďalšom teste lekár prekvapil, že všetko je normálne. Nikdy predtým a neskôr som zažila takú radosť ako tento deň.

Vďaka tejto príležitosti mi bolo v mojich 19 rokoch staršie a múdrejší, myslím, že aspoň desať rokov. Teraz viem, že čchi-kung, a čo je najdôležitejšie - viera v to, čo robíte, pomáha dosiahnuť akékoľvek výsledky. Neodkladajte, posilňujte svoje zdravie pomocou techník Qigong dnes!

O cvičeniach, ktoré som urobil - komplex "Šesť liečivých zvukov" - poviem na ďalšom blogu.

A vy ste niekedy dostali z vážneho zranenia alebo choroby s vlastným úsilím?

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Čínska gymnastika" s Stanislavom Rogachevom vo fitness video knižnici klubu "Live!".

Video stretnutia "Dýchacie postupy" s Stanislavom Rogachevom.

Pozrite si video: NAŠA CESTA DOMOV (Február 2020).