Qigong: cvičenie pre kĺby (FOTOGRAFIE)

Ako často pre bolesti v kĺboch, chrbte, spodnej časti chrbta začneme užívať pilulky! Ale ako sa zbaviť mnohých zdravotných problémov, ako je artritída, je to možné pomocou jednoduchej gymnastiky - komplexu cvičení qigongu "Sing Shen Juan".

Komplex Qi Gong "Spievaj Shen Juan" (Xing shen zhuan)

Komplex qigongových cvičení "Spieva Shen Juana" (Xing shen zhuan) má za cieľ spinal recovery a všetkých kĺbov, zlepšuje zásobovanie vnútornými orgánmi a mozgom, zvyšuje vitalitu, znižuje stres a únavu.

"Výhodou tohto komplexu je, že ide o vstupnú úroveň. To znamená, že nevyžaduje špeciálnu fyzickú prípravu a absolútne vyhovuje všetkým, "hovorí Li Min, majster qigongu, Tai Chi a Wushu z centra čínskej kultúry" Hedao ".

Táto telocvičňa je predovšetkým odporúčaná pre skoliózu, osteochondrózu, zakrivenie držania tela, ako aj s vysokým krvným tlakom, migrénou a mnohými ďalšími problémami. Je to dobré pre relaxáciu a umožňuje vám vyrovnať svoju myseľ a emócie.

"Pri cvičení na určitej časti chrbtice alebo špecifických kĺbov nasmerujte všetky svoje myšlienky a energiu presne tam. Takže budete pracovať cez samostatnú zónu čo najviac, "odporúča Li Min. Majster pohybu odporúča pomaly a plynulo, bez trhania dýchať hladko. Cítime, že fáza napätia v tele by mala byť nahradená fázou relaxácie.

Komplex qigongových cvičení "Sing Shen Juan"

Qigong: cvičenie na krku

Postavte sa rovno, nohy na ramene, ruky na opasku. S hlavou vytiahnite, skúste roztiahnuť, predĺžiť chrbticu. Opatrne spustite bradu na hruď a potom zatlačte zadnú časť hlavy. Prvýkrát to urobí tento pohyb s malou amplitúdou na uvoľnenie svalov na krku. Potom zvýšite amplitúdu pomocou záberu na brachiálnu chrbticu. Opakujte pohyb 9 krát.

Postavte sa rovno, nohy rameno-šírku od seba, ruky na opasku. S korunou vytiahnite, ťahajte, predĺžte chrbticu. Jemne spustite bradu na hruď, ako keby ste sa pokúšali kačať, potom potiahnutím krku a vytiahnite korunku späť. Mali by ste mať pocit, že kreslíte kruh s bradom. Opakujte 9 krát.

Z rovnakej štartovacej pozície, natiahnite zadnú časť hlavy tak, ako je to možné, smerom nahor a pomaly kresliť číslo osem, pracujúce cez všetkých sedmi stavcov krčnej chrbtice. Nakreslite 9 takýchto osmičiek.

Pozrite si video: JOGA - CVIKY NA CHRBTICU pre začiatočníkov (Január 2020).