Ťažkosti s prekladom: 7 výrazov, ktoré pomôžu nájsť spoločný jazyk s umelcom make-upu.

"Módny dizajnér", "vrstevný dort", "strihanie svadobných šiat" sú všetky pojmy z profesionálneho slovníka make-upu. Naučte sa ich význam, hovoriť s maestrom ako umelec s umelcom.

* Priehľadný prášok, Jedná sa o bezfarebný transparentný nástroj, ktorý vám umožňuje opraviť make-up bez toho, aby ste zmenili jeho farby, a aby ste pokožku zamatovávali. Môže byť aj drobivý a kompaktný.

* Kamufláž. Ak rozdeľujete všetky tónovacie prostriedky vo vzostupnom poradí maskovacieho efektu, maskovanie bude mať najvyšší stupeň. Camouflage - z francúzskej kamienkovej flaše. Je to ako korektor a tónovaný prostriedok s napnutou voskovou konzistenciou. Kamufláž dokonale maskuje to, čo je mimo silu bežnej tónovej kozmetiky, ako sú krtky, jazvy, jazvy, tetovanie. Naneste ho na čistú pokožku mokrou špongiou alebo kefou a len na oblasti, ktoré je potrebné maskovať.

* Módny dizajnér. Od francúzskeho modelára - "modelár", "módny model". Kozmetika, s ktorou môžete zmeniť tvar a individuálne vlastnosti tváre. Používajú ho predovšetkým profesionáli pri vytváraní makeupu pre fotografie, divadlo, kino a televíziu. Existujú však prostriedky pre obyčajných spotrebiteľov, napríklad kontúrovacie súpravy. K dispozícii vo forme lisovaného prášku alebo krému. Gama odtieň - od bielej až po tmavo hnedú.

* Mixér. Tento nástroj sa používa ako základ pre make-up alebo ako riedidlo pre ostatné kozmetické prípravky. Na koži tvorí mixér tenkú ochrannú fóliu. Pomocou mixéra získate požadovaný odtieň, môžete miešať niekoľko farieb. Pri zmiešaní mixéra s rôznymi tónovacími prostriedkami môžete dosiahnuť požadovanú hustotu. Mixér môže byť bezfarebný alebo má odlišné odtiene.

* Tónovaný prášok. Plní úlohu tónu a prášku súčasne. Vonkajšie to vyzerá ako lisovaný prášok, ale líši sa od toho s vysokým obsahom tuku. Aplikuje sa na mokrou špongiou. Práškový tón sa rýchlo vysuší, čo spôsobuje, že pokožka je hodvábna a rovnomerne sfarbená. Dodatočné vyprázdňovanie nie je potrebné.

* "Puff Pie". Technika tieňovania tieňov, v ktorých je mobilný viečko pokrytý najtmavšími tieňmi. Tmavo sfarbená farba je umiestnená pozdĺž ciliárnej hrany a vyššia na obočie sa postupne rozjasní.

* "San Stripping." Podstatou tejto módnej make-up techniky je vytvorenie efektu prehrávania slnka na pokožke. Koža nie je pokrytá hustým tónom a nepoužíva auto bronzátor. Obličejová oblasť, ktorá sa zvyčajne opaľuje na prvom mieste - od "jablka" jednej tváre cez nos až po "jablko" druhej - je pokrytá ľahkou vrstvou bronzera. Najvhodnejšou voľbou pre denný make-up je prášková textúra s matným povrchom. Kefy by mali byť široké. Chip "San Stripping" v ľahkej nedbanlivosti.