Ako dosiahnuť kariérny rast

Venovali ste niekedy pozornosť pozícii, v ktorej sedíte v kancelárii? Ukazuje sa, že ľudia, ktorí si udržiavajú chrbát rovno počas pracovného času, majú oveľa vyššiu pravdepodobnosť, že dosiahnu výšku kariéry ako ich kolegovia.

Vedci z Ohio State University, USA, ktorí publikovali článok v Európskom žurnále sociálnej psychológie, tvrdia, že životný princíp: "Držte si chrbát rovno, podržte ramená a nepokojte sa!" Odstráni skoliózu. Ako sa ukázalo v priebehu výskumu, zvyk nepokoja sa odráža aj v sebapozorovaní človeka, zvyšujúc jeho vieru vo vlastnú silu a schopnosť vyrovnať sa so stanovenými úlohami. A v dôsledku toho prispieva k rýchlejšiemu pokroku v kariérnom rebríčku.

Na druhej strane, ľudia, ktorí sedia na svojich pracoviskách, ako keby neboli vysadení, ale všetky pätnásť tlačidiel (točiť sa, stúpať pod stôl) podľa pozorovaní vedcov, spravidla sú charakterizované neistotou v ich schopnostiach, nerozhodnosťou vo veciach a pasívny štýl práce.

Mimochodom, nielen zamestnanci kancelárie sa zúčastnili na štúdiu. Pre čistotu experimentu vedci skúšali aj skupinu študentov, ktorých sklon a spôsob sedenia pri stole sa ležia priamo v záznamoch v podobe nízkej akademickej výkonnosti. Psychológovia okrem toho sledovali, že ľudia prichádzajú na pohovor o novú prácu. A boli presvedčení, že žiadatelia, ktorí sedeli a obrátili svoje ramená, ako keby sa snažili zabaliť do neviditeľného koberčeka, boli stiahnutí z pochybností vo svojom hlasu a častých výhrach o svojej kvalifikácii a dodržiavaní pozície. Tí, ktorí svojou profesionálnou dôstojnosťou prezentovali vysoko a rovno, ako šíp, chrbtom, prejavili oveľa väčšiu dôveru vo vysokú kvalifikáciu, čo nakoniec ovplyvnilo výber zamestnávateľov.

Iniciátor štúdie, profesor psychológie Richard Petty (Richard Petty), komentoval jeho zistenia: "Ľudia majú tendenciu myslieť si, že ich vzhľad má veľký vplyv na to, ako sa o nich posudzujú ostatní. Naša štúdia však ukázala, že v prvom rade obraz človeka - jeho postoj, chôdza, gestá - ovplyvňuje to, čo si myslí sám o sebe, ako oceňuje jeho schopnosti a potenciál. " Dodal: "Väčšina verí, že ich viera v seba sama je založená na pozitívnom myslení. Ale takmer nikto nevie, ako sa toto myslenie vytvára. Podarilo sa nám preukázať priame spojenie medzi pozíciou tela, to znamená, ako sa človek neverbálne prezentuje druhým, ako optimistický a pozitívny človek má hodnotiť tento svet, a najmä sám seba, svoju silu. "

Pokiaľ idete trochu ďalej do úvahy Pettyho, môžeme povedať, že vedci našli niečo dosť špecifické a vidíte, pomerne jednoduchý spôsob, ako zlepšiť ich sebavedomie - stačí sledovať ich postoj len počas dňa. A od seba by som pridal: a nezabudnite sa usmievať! Nakoľko, ako sa mi zdá, závery Richarda Pettyho ekologicky odrážajú tie z iných štúdií, ktoré dokazujú, že dokonca nútený úsmev a smiech sú schopné zvýšiť náladu. Inými slovami, ak sa človek, ktorý je v smútku a sklamaní najmenej pol minúty usmieva (najlepšie pred zrkadlom), potom mozog reaguje na pohyb svalov s uvoľňovaním endorfínov a v dôsledku toho sa nálada skutočne zlepší.

Čo si myslíte, je možné zvýšiť vaše sebavedomie a zlepšiť náladu pomocou vopred nacvičených póz a grimas? Alebo je príliš ľahké byť pravda?