Ako si vybrať kostým pre brušné tance: tipy od Svetlana Abu-Hardan

Ako si vybrať kostým na brušný tanec, ktorý bude zdôrazňovať dôstojnosť a skryť nedostatky postavy? Ako sa starať o oblek so sofistikovanými dekoráciami? Svetlana Abu-Hardan odpovedá na otázky svojich študentov.

Kostým brušného tanečnice pre divákov, ktorý nie je pokúšaný bellydance, je takmer najjasnejšia a najzaujímavejšia časť predstavenia. Viacbarevné turbany, vzduchové nohavice, tekvové sukne, bodky vyšívané s kamienkami a flitrami, luxusné šaty, lemujúce šály viazané okolo stehien ... Ach, prajem si, aby som mala také šaty! "Ale keď pôjdete do obchodu pre neho, v prvom rade dávajte pozor na kvalitu (pre viac podrobností pozri môj článok "Ako si vybrať kostým pre bellydance").

Môj prvý brušný tanečný kostým bol nízkokvalitnej tureckej výroby, takže väčšina šperkov odletela po prvom vystúpení. Takéto oblečenie sú doslova jednorazové. Ak je to možné, zakúpte kvalitný korzet a pás, vyšívaný s kamienkami a korálkami, umelé alebo skutočné perly a sukňu zo šifónu, perlového šifónu alebo sametu. Drahý pekný oblek, vyrobený šikovným švadlením, bude svietiť a trblietá roky, rovnako ako vo vašej prvej show: jeden mi slúžil sedem rokov.

Oblek môže vyzdvihnúť silné a slabé stránky vašej postavy, preto si ju opatrne vyberajte. Napríklad, ak chcete skryť prehnanú plnosť bokov a pasu, nie veľmi nafukovacie sukne, pásy na bokoch vo forme rímskej číslice V alebo iného zakriveného tvaru bez bohatej aplikácie okolo obvodu urobia to najlepšie. A ak je potrebné vizuálne zväčšiť objem hrudníka a bokov, môžete položiť vrstvu penovej gumy na živôtik a pás, zdobiť korzet s korálkami a všetkými druhmi objemných kvetov, listov atď., A pás s luxusnými zostavami.

A nezabudnite, že čistý a svieži vzhľad tanečného oblečenia závisí nielen od jeho nákladov, ale aj od jeho starostlivosti. Po každom vystúpení vetrujte korzet a pás, aby ste sa zbavili nepríjemných pachov. Sukne a harem sú obvykle umývateľné. Oblek by mal byť uložený v kartónovej krabici, ktorá nevytvára vlhkosť, ktorá je pre šperky nebezpečná a tkanina sa "nedotýka". Po každom vystúpení skontrolujte, či nie sú nejaké stopy, či sa výzdoba vytratila alebo či sa zväzky rozchádzajú. Vezmite si kostým s úctou. Postarajte sa o neho predtým, než sa vydáte na javisko, a potom sa o vás postará na javisku!

Belly Dance Video s Svetlana Abu-Hardan

Tanečné videohry a tanečný workshop Alexei Ryaboshapki vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".