Áno, francúzske ženy stále tukujú

Quelle horreur! Občania mojej milovanej Francúzska, ktorá dokázala udržať svoju harmóniu, žijúca v krajine bagiet, syrov, vína a luxusného pečiva, boli stále obeťami rýchleho občerstvenia. Za posledných 12 rokov pribudli priemerne 3 kg hmotnosti a 5 cm v páse.

Tieto smutné údaje oznamuje výskumná spoločnosť TNS Sofres Healthcare. Viac ako 15% francúzskych žien a takmer 14% francúzskych dnes trpia zjavnou obezitou. Okrem toho, nie je to tak nebezpečné, ale stále nadmerná váha pokazí život približne každého druhého muža a každej štvrtej ženy v krajine.

Pre Francúzov som obzvlášť urazený. Koniec koncov, ich štýl jedla vždy slúžil zvyškom národov ako príklad, ktorý by nasledoval. V roku 2004 dokonca vyšiel a okamžite sa stala bestsellerovou knihou. Jej autor Mireille Guiliano premýšľal celý svet za ľahké domáce obedy, raňajky a večere, výlety na trh s čerstvými sezónnymi výrobkami, malými porciami a dokonale stanovil ďalšie pravidlá francúzskej stravy.

Bohužiaľ, zdá sa, že toto všetko sa stáva vecou minulosti. Potomci gauls teraz tiež radšej kupujú monotónne rýchle občerstvenie v supermarketoch a jedia v rýchlych potravinových reťazcoch obrovské. Navyše som bol prekvapený, keď som sa dozvedel, že dnes je Francúzsko takmer šampiónom. V každom prípade je to najobmedzenejšia krajina McDonald's po Spojených štátoch. Zo dňa na deň sa stane najkrajšia vec - ďalšia reštaurácia McDonald's a súčasne McCafé otvorené ... v Louvri.

Vzhľadom na tento tlak na potraviny sú francúzske krajiny stále veľké a možno by sme povedali, že zachováme harmóniu: v zmysle obezity Francúzsko chválihodne zaostáva za Američanmi až o 40 rokov. Táto vzdialenosť sa však čoskoro môže znížiť. Podľa môjho názoru je jedinou spásou pre občanov Francúzska pamätať si. A mimochodom, my im tiež nezasahujeme počúvať. Do konca roka 2009 by sa mali otvoriť v Moskve a Petrohrade niekoľko reštaurácií Burger King, hlavný rival McDonald's na fast food. Ďakujem Bohu, ešte nie v Hermitage a v Múzeu výtvarných umení.