Anti-aging peptidy: 3 zaujímavé objavy, ktoré si zaslúžia pamätať

Anti-aging peptidy sa často označujú ako "kozmetika budúcnosti". Môžu vrátiť oválnu tvár na miesto, zbaviť sa vrások a zdvojenej brady. Elina Tester, doktorka molekulárnej biológie a tvorca inovatívneho vývoja v oblasti technológií proti starnutiu, nám povedala o najnovšom vývoji v tejto oblasti.

Peptidy (špeciálne komplexy aminokyselín, ktoré ľahko prenikajú do hlbších vrstiev kože) sa v kozmetickom priemysle používali pomerne nedávno. Injekcie a domáce lieky s peptidmi robia skvelú prácu so základnými problémami starnutia pokožky, ako je prehnutie, vrásky a fuzzy obrys tváre. Toto potvrdili aj vedecké objavy z posledných rokov, na základe ktorých vytvorili prostriedky na starostlivosť proti starnutiu.

Otvorenie 1: boj proti vráskam na tvári

"Droga bola nedávno vytvorená - alternatíva k botulotoxínu," hovorí Elina Tester, doktor molekulárnej biológie, prezident spoločnosti American Research Holding Corrective Development LLC, prezident spoločnosti ABG LAB LLC (USA), Premierpharm (Moskva). - Podobne ako botulotoxín, podporuje rýchlu a dlhotrvajúcu relaxáciu svalov tváre a tým vyhladenie vrások. Je to lacnejšie a nemá žiadne kontraindikácie. "