Smoothie diéta

Krémové polievky, husté koktaily, celozrnné obilniny a ovocné želé - s takýmto menu nie je pravdepodobné, že by mali čas na to, aby sa naozaj nudili zvitkami a klobásami. Ďalšia zrejmá plusová diéta - rýchle výsledky.

Kto prvýkrát začal? Podporovatelia džúsovej terapie a terapeutického pôstu na začiatku dvadsiateho storočia. V deväťdesiatych rokoch americkí úradníci priniesli na módne hromadné obedy - husté kokteily čerstvého ovocia a zeleniny s prídavkom mliečnych výrobkov, orechov a slnečnicových semien. Na lekárske účely sa táto strava odporúča pre obezitu, akútnu exacerbáciu gastritídy a peptického vredového ochorenia, ako aj po operáciách na zníženie žalúdka.

Aká je podstata

Existujú dve možnosti stravovania: jemné - tekuté jedlo jeden až trikrát denne a prísne, keď je tuhé jedlo úplne vylúčené z menu za týždeň.

Ako sa dieta

Zníženie hmotnosti sa dosiahne kvôli nízkym obsahom kalórií a súčasne je pomer stravy: silné pyré plní žalúdok, znižuje chuť do jedla a dáva pocit plnosti. Tekutina vstúpi do tela čistí črevá, podporuje lepšiu absorpciu živín, stimuluje trávenie. Normalizovaná rovnováha vody a soli: diéta zabraňuje dehydratácii a súčasne odstraňuje prebytočnú vodu.

Ako ísť na to

Dva dni pred začiatkom stravy znížte obsah kalórií stravy a objem porcií s výnimkou ponuky tučných, slaných a sladkých jedál. Namiesto toho sa "naplní" jedlá z obilnín, zeleniny, ovocia a malého množstva chudého mäsa (hovädzie, morčacie, kuracie prsia) alebo chudých rýb (tuniak, treska, morská vlna). Jedzte často, ale postupne, postupne nahradzujte jeden pevný prívod potravy kvapalinou. Pokúste sa vypiť aspoň 2 litre ne-sýtenej vody za deň.

Čo je lepšie odmietnuť

Z tučného mäsa a rýb, všetkých druhov syrov, múky, cukru, kávy, mastných omáčok, korenín a horúcich korenín, komoditných potravín, konzervovaných potravín, rýchleho občerstvenia, sódy.

Na čo sa zamerať

Zahrňte čerstvú zeleninu a ovocné šťavy, kokteily a želé, želé, mlieko a mliečne nápoje vrátane kefír, ľahko solené mäso alebo rybí vývar, odvar z ovsa alebo ryže, bylinný čaj.

Koľkokrát denne mám jesť

S prísnou verziou stravy - každú hodinu alebo dve, aby sa predišlo hlbokému zmyslu pre hlad, ale celkový objem tekutiny spotrebovanej počas dňa by nemal presiahnuť 3 litre. Pri šetriacej možnosti - najmenej päťkrát denne v malých porciách.

Trvanie a výsledok

Maximálne - týždeň, počas tejto doby bude trvať od 2 do 4 kg. Ak chcete udržať váhu, pridržte sa nízkokalorickej diéty s povinnou prítomnosťou zeleniny, ovocia, celých zŕn a dostatku tekutiny v nej.

Ukážková ponuka na 7 dní

1. 2. 3. 3. 3. 4. 6. 6. 7. miesto
raňajky

Jablková šťava, ovsená kaša s lesnými plodmi / ovocím / hrozienkami, bylinný čaj

Druhá raňajky

Cibuľová polievka, pomarančová želé, bylinný čaj

obed

Studený čaj, silný vývar z nízkotučného hovädzieho mäsa (môžete pridať trochu hovädzieho mäsa sám).

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Čerstvý zeleninový šalát (jednu minútu alebo dve minúky, miešajte všetky ingrediencie v mixéri a sezónte s extra panenským olivovým olejom - 1 lyžička), kefír pred spaním

raňajky

Mrkvová šťava, müsli s hrozienkami / ovocím / bobuľami, bylinkovým čajom

Druhá raňajky

Kissel, celerová polievka

obed

Kurací vývar (môžete pridať trochu kuracieho mäsa), nízkotučný vanilkový zmrzlina, bylinkový čaj

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Čerstvý zeleninový šalát (jednu minútu alebo dve minúty, miešajte všetky ingrediencie v mixéri a sezónte ich extra panenským olivovým olejom - 1 lyžičku), mliečny koláč

raňajky

Pomarančová šťava, ryžová kaša s banánmi, bylinný čaj

Druhá raňajky

Ovocný a zeleninový koktail (chlieb, špenát, mrkva, červené jablko, kôpor v mixéri), ​​ovsený bujón

obed

Silné nízkotučné rybie vývar (tuniak, treska, morská vlna, môžete do neho pridať trochu rýb), broskyňová želé, bylinný čaj

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Čerstvý zeleninový šalát (jednu minútu alebo dve minúky, miešajte všetky ingrediencie v mixéri a sezónte ich extra panenským olivovým olejom - 1 čajová lyžička), kefír pred spaním

raňajky

Brusnicový džús, tekvica, hruškový a rozinkový šalát, ochutený nízkotučným jogurtom, bylinkovým čajom

Druhá raňajky

Celerová polievka, ryžová voda

obed

Ovocný koktail (kiwi, zelené jablko, hrozno, ananás v mixéri), ​​kuracia polievka s fazuľkami (varené kurča, nakrájajte na plátky a odložte, varejte do výsledného vývaru fazuľa a potom pridajte kuracie mäso)

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Ovsené puding s bobuľami a hrozienkami, milkshake

raňajky

Hroznová šťava, syrové koláče s nízkotučnou kyslou smotanou, bylinný čaj

Druhá raňajky

Peach Iced Tea, paradajková polievka

obed

Hovädzí vývar (môžete pridať trochu hovädzieho mäsa), jahodový jogurt, bylinný čaj

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Čerstvý zeleninový šalát (jednu minútu alebo dve minúky, miešajte všetky ingrediencie v mixéri a sezónte ich extra panenským olivovým olejom - 1 čajová lyžička), kefír pred spaním

raňajky

Ananásový džús, ryžová kaša s mrkvou, bylinný čaj

Druhá raňajky

Okrasná šťava, hubová polievka

obed

Silné nízkotučné rybie vývar (tuniak, treska, morská vlna, môžete do neho pridať aj malú rybu), čučoriedkový syr, bylinný čaj

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Zeleninový, jablkový a listový šalátový šalátový šalát (všetky zložky premiešajte v mixéri a sezónne ich extra panenský olivový olej - 1 lyžička), Milkshake

raňajky

Slivková šťava, mana (krupica, prírodný jogurt, cukor, múka v pomere 1: 1: 1: 1, vajcia), bylinný čaj

Druhá raňajky

Cibuľová polievka, oranžová želé

obed

Kissel, silný kuracie vývar (môžete pridať len malé kura), bylinkový čaj

Popoludňajší čaj

Rovnako ako druhá raňajky

Večera

Ryžový puding so zeleninou, kefír pred spaním

klady:
nevýhody:
  • Vhodná ako expresná strata hmotnosti pred dôležitou udalosťou, umožňuje obohatiť telo vitamínmi obsiahnutými v ovocí a zelenine a následne pomáha odmietať veľké množstvo potravín a príliš vysokokalorické potraviny.
  • Diéta preťažuje obličky a pečeň, preto sa neodporúča ľuďom s ochorením týchto orgánov, je to psychologicky náročné a podľa názoru výživovej lekárky Olgy Perevalovej je nedostatok bielkovín.