Všetko pre cvičenia: súbor cvičení pre deti

Čím skôr začnete starať o postoj dieťaťa, tým je pravdepodobnejšie, že sa nikdy nebude oboznámiť s diagnózou skoliózy a chrbticovej kýrie. A pomôže vám v tomto jednoduchom cvičení. Ukážeme súbor cvičení pre deti, ktoré pomôžu podporiť zdravie chrbtice.

Slabé chrbtové svaly a telesné svaly sú jedným z hlavných dôvodov zlého držania tela. U dospelých aj u detí. "Z dôvodu hypotonických svalov, dieťa sedí nesprávne, chodí nesprávne, zužuje sa," hovorí Galina Kandayeva, tréner prvej kategórie v rytmickej gymnastike športovej školy Khimki. - Postupom času sa tieto návyky stávajú ťažšie zbaviť a spôsobujú obrovské poškodenie chrbtice. Preto čím skôr začnete pracovať na držaní tela, tým lepšie. Koniec koncov, dokonca aj deti sú masírované, aby udržali svoje svaly v dobrom stave. "

Najlepší spôsob, ako sa postarať o zdravie dieťaťa, je aktívny pohyb a výkon časti života.

Ktoré triedy budú obzvlášť užitočné pre držanie tela

Všetky, ktoré posilňujú svaly chrbta, vytvárajú vytrvalosť a flexibilitu. "Je to plávanie, tanec," hovorí Galina Kandayeva. - Harmonicky rozvíja všetky svalové skupiny a celé telo rytmickej gymnastiky. " Navyše, aby ste z toho mohli mať prospech, nie je vôbec potrebné dať dieťaťu sekcii - v bežných cvičeniach môžete použiť gymnastické prvky. Požiadali sme Galinu Kandaevu, aby vytvorila taký súbor cvičení pre deti. Ukážte to svojmu dieťaťu alebo pracujte spoločne - bude to tiež užitočné pre dospelých.

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite svoj tréning zahrievaním. 3-4 minúty spoločnej gymnastiky pripravia svaly a kĺby pre prácu.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne. "Opakujte každý 8-16 krát," hovorí Galina Kandayeva. "Aby ste predišli problémom s držaním tela, stačí len jeden prístup, ale ak chcete, môžete zvýšiť ich počet." Nepoužívajte rýchlosť a postupujte podľa techniky cvičení.

* Zapojte sa denne. Alebo aspoň 4-5 krát týždenne.

Ak chcete vykonať cvičenia, vaše dieťa bude potrebovať len podložku.