Fitness podľa typu tela: ako trénovať mesomorph

Široké ramená, dobre vyvinuté svaly nohy a paží, úzky pás ... Mesomorfy sú vrodené športovci. A zdá sa, že zostanú v tvare, ale najmä nie je potrebné trénovať. Ale je to chyba. Fitness je dôležité, pokiaľ ide o typ tela.

Pred týždňom sme zistili, že pri vykonávaní fitness musíte brať do úvahy váš typ tela. A oni povedali, ako správne trénovať elegantné a jemne vykostené ectomorfy. Dnes budeme pokračovať v tejto téme a budeme hovoriť o mesomorphs.

Mesomorfy: funkcie typu tela

Títo ľudia sú silní, proporčne zložení. Masívna hlava, široké ramená, vyvinutý hrudník, úzky pás, dlhé telo, dobre vyvinuté svaly ramien a nohy - to sú charakteristické znaky mezomorfu. A čo je najdôležitejšie (pre ktoré ich veľa ľudí závidí) - výborný metabolizmus a minimálne množstvo podkožného tuku. Mesomorfná žena vyzerá skôr športovo a športovo ako iné ženy. Mesomorfy sú silné a fyzicky obdarené prírodou. Počas tréningov dosahujú vynikajúce výsledky oveľa rýchlejšie a ľahšie ako endomorfné a ekto formy. Napríklad, môžeme si spomenúť na Janet Jacksonovú, ktorá sa od plnoletého teenera zmenila na športovú a krásne zloženú dámu a ktorej čerpaný, reliéfny brucho sa v 90. rokoch považoval za referenčnú hodnotu. Veľa mezomorfov a medzi hercami, ktorí hrajú akčné filmy.

Ako trénovať mesomorph

Na prvý pohľad sa zdá, že mezomorf nie je možné absolvovať vôbec: stačí len pozrieť sa na činky a činky - a všetko bude rásť samé. Ale toto je mylná predstava. Áno, mesomorph môže ľahko získať svalovú hmotu a zlepšiť silový výkon, ale pre tento program tréningu by mal byť čo najrôznejší, aby sa svaly rozvíjali proporčne a mali správny tvar a nielen vyzerali ťažko a škaredo. Ako vytvoriť mesomorph fitness program?

Počas tréningu sa zamerajte na dôkladné štúdium jednotlivých svalových skupín a vykonajte izolované cvičenia. V tomto prípade nezabudnite na základňu, aby ste zvýšili indikátory hmotnosti a energie. Kombinácia základných cvičení, ktoré sa vykonáva rýchlym tempom a izoláciou (tvarovaním), je pre vás ideálna.

* Rozlišovať triedy. Čím viac sa zmeníte tréningový program, tým lepšie dosiahnete výsledok. Zmeniť počet prístupov a opakovaní, pracovný čas a čas odpočinku, počet tréningových dní v týždennom cykle, hmotnosť závaží a uhol, v ktorom sa svaly vyvíjajú, kombinácie cvičení, amplitúda ... Súčasne by mali byť fitnessové vedomosti a vedomie. Vaše svaly rastú rádovo rýchlejšie ako endomorfné a ektomorfné. Potrebujete úplnú kontrolu nad tým, čo sa deje.

* Počet opakovaní prístupu by mal byť od 8 do 12, V cvičeniach na svaly nohy, ak je to žiaduce až do 15-20. A počet prístupov v jednom cvičení môže dosiahnuť osem!

* Vytvorte cyklický tréningový program. Alternatívne 3-4 týždne tréningu s vysokou intenzitou s 1-2 týždňami tréningu pri nižších otáčkach to prinesie väčší účinok a zabráni "vyhorenia". To znamená, že zabráni pretrénovaniu.

* Ak je vaším cieľom budovať svaly, udržujte intenzívne dlhodobé kardio na minimum. Váš režim - nie viac ako 3 hodiny za týždeň po dobu pol hodiny (vrátane 5 minút na zahriatie a 5 minút na záves). Čo robiť - určite sa na základe osobných preferencií. Niekto má rád rotoped, a niekto - bežecký pás. Hlavná vec spočíva v tom, že srdce funguje v takzvanom aeróbnom režime (v rozmedzí 60-80% maximálneho impulzu).

* Nedávajte príliš veľa cvičenie príliš rýchlo s príliš ťažkými váhami., To povedie k pretrénovaniu a zraneniu. Intenzita tréningu sa lepšie mení vďaka zníženiu prestávok medzi výletmi a medzi cvičeniami. Vezmite priemernú hmotnosť.

Mesomorfné ženy by mali sledovať hmotnosť. Je to nevyhnutné, aby bola pásová línia dobre vyrezaná.

Ako jesť mesomorph

Mezomorfná výživa je dokonalou stravou pre zdravú, fyzicky aktívnu osobu. Vaše menu by malo mať dostatok bielkovín na zvýšenie svalovej hmoty (vajcia, ryby, kuracie mäso, mliečne výrobky). Diverzifikujte výživu a získajte všetky vitamíny, minerály a stopové prvky.

Nepoužívajte zneužívanie tukov - genetiky, genetiky, ale ukladanie tukových tkanív na nežiaduce miesta nebola zrušená. Mesomorf môže konzumovať takmer 20% svojho denného príjmu kalórií tukmi, a to takmer bez poškodenia. Získajte zvyšok s komplexnými sacharidmi a bielkovinami. Uistite sa, že hladina telesného tuku sa nezvyšuje nad 16% u mužov a 22% u žien.

Jesť frakčné: 5-6 krát denne. Už vieme, že ide o ideálny režim na udržanie nízkej hladiny cukru v krvi a na kontrolu chuti do jedla.

Ihneď po tréningu jesť niečo, čo obsahuje 30 gramov bielkovín (viac ako naše telo jednoducho nemôže asimilovať naraz). Vo všeobecnosti, ak je našou úlohou získať svalovú hmotu, je potrebné konzumovať 2 g bielkovín denne na každý kilogram telesnej hmotnosti. Ak takáto úloha neexistuje, stačí 1-1,5 g.

Pite vodu - 2,5 litra za deň a viac. To pomáha telu aktívne využívať telesný tuk.

Nezabudnite: ak narušíte stravu, napriek vašim prirodzeným predispozíciám sa všetky úspechy v oblasti fitnes veľmi rýchlo stratia. A potom máte všetku šancu stať sa ako tučný endomorf. O tom, čo robiť, ak sa to stalo, budeme v článku o endomorfnom type tela rozprávať za týždeň.

Zatiaľ dobré školenia pre vás!