Ako pochopiť, že ste si vybrali nie najlepší salón krásy

Nemali by ste vysvetľovať, aké dôležité je nájsť dobrý salón krásy. To je len to, aby to bolo často ťažké. Obaja reklamy a moderné interiéry a veľkolepá vtipná mladá dáma za recepciou sú mätúce. Hovoríme, akými identifikačnými značkami je možné pochopiť, že ste vybrali nie najlepší salón krásy.

Administrátor salónu nemôže odpovedať na odborné otázky

Ako viete, divadlo začína závesom. Dobrý salón krásy - s kvalifikovaným administrátorom. "Úlohou tohto zamestnanca nie je len stretnúť sa s priateľským úsmevom a ponúknuť šálku kávy, ale aj kompetentne poradiť o postupoch centra, aby ste nestrácali drahocenný čas," hovorí Ilona Kirsanova, tréner-kozmetológ spoločnosti "Biosféra".

A mal by to robiť nielen počas osobnej návštevy: úroveň inštitúcie môže byť posúdená prvým telefonátom. "Ak správca nemôže odpovedať na profesionálne otázky, je to indikátor nízkej kvality vybraného centra," hovorí Anna Savina, kozmetička, riaditeľka Univerzity permanentnej make-up Biotek. - Nechajte dievča s recepciou a nevykonáva estetické postupy, mala by byť teoreticky založená na všetkých otázkach. Práve ona dáva prvú mini-konzultáciu o tomto alebo tom postupe. " Dobrý salón má vždy vlastnú webovú stránku alebo stránku sociálnych médií. Tu môžete vidieť, akí špecialisti stredisko má, zoznámi sa s výsledkami svojej práce a kladú otázky.

Kozmetika nemá záujem o zdravie klienta

Ak počas prvej návštevy odborník nevyplní zdravotnú kartu, znamená to, že ste si vybrali nie najlepší salón krásy. "Väčšina estetických procedúr má kontraindikácie, ako je tehotenstvo alebo dojčenie," hovorí Anna Savina. - Majster by sa mal vždy pýtať, ako sa liečia vaše kožné lézie. V skutočnosti je veľa postupov traumatizujúcich do jedného alebo druhého stupňa a je dôležité vyhnúť sa vzniku jaziev. Otázka, ako dobre tolerujete anestéziu, je mimoriadne dôležitá: často sa používajú lieky proti bolesti v profesionálnej kozmeteológii. Lekár je povinný sa opýtať, či má klient alergické reakcie a na aké sú. " Pred vykonaním postupu by vám pán mal dať lieky, ktoré má v úmysle použiť. "Obaly v dobrom salóne krásy sa otvárajú pred očami klienta," hovorí Ilona Kirsanova. "Kozmetička upúta vašu pozornosť na názov výrobku, objem a dátum vypršania - aby sa klient uistil, že je všetko normálne." V špecializovanej kancelárii dôkladne prehliadnite svoje pracovisko. Podľa Anny Saviny, prezentácia diplomov a rôznych ocenení na stenách alebo špeciálnych policiach svedčí o snahe majstra o sebavzdelávanie a zvýšenie prestíže salónu.

Kabinet trvalého make-upu je skôr ako salón s tetovaním

Ak je to tak, nechajte bez váhania. "Tetovanie a permanentný make-up, aj keď podobné, sú stále odlišné postupy pre výkon, techniku, použité nástroje," hovorí Anna Savina. - Stály make-up majster by mal mať malé elegantné stroje pre presné šperky prácu na tvári. Veľké indukčné stroje sú určené na tetovanie. Oni vážne poškodzujú pokožku, a pracovať je "na tvári" nemôže. Pre "trvalé" a používať ich vlastné, špeciálne pigmenty sú už hotové odtiene. Vzhľadom k tomu, že určené na tetovanie sa musia vždy miešať. A sú nebezpečné pre sliznice. Nebuďte leniví naučiť sa a výrobcu. Dobré salóny pracujú na európskych materiáloch, väčšinou nemčine alebo taliančine. Špinaví používajú lacné pigmenty čínskeho pôvodu. "

Majster pokračuje okolo klienta

Najčastejšie sa to deje kaderníkom alebo permanentným masterom. Klient prináša fotografiu a žiada ho, aby urobil ten istý strih, tieň, obočie, obrys rúk ... A majster súhlasí s priznaním, hoci účes nie je vhodný pre tvar tváre, požadovaná farba vlasov s pôvodným odtieňom je takmer nedosiahnuteľná a zvolený tvar pery sa zmení na klaun , Výsledkom je rozmaznaná nálada a zbytočné peniaze. "Profesionálny majster sa určite pokúsi ponúknuť klientovi niečo vhodnejšie, ak sa mýli," hovorí Anna Savina. "A v niektorých prípadoch (napríklad s permanentným make-upom, je nemožné ho vymazať) a úplne opustiť tento postup."

Buďte opatrní a postupujte podľa našich odporúčaní, aby ste urobili správnu voľbu!