Sezónne jedlá k dispozícii: máj

V máji som uviedol šalát mladého hrášku a lahodnú reďkovovú omáčku na steaky z lososa. A kotlety s zelenými listami v mandľových lístkoch apelovali na hostí s nízkokarabínovou diétou.

Kuracie kotlety so zeleninou v okvetných lístkoch mandlí

Čoskoro v lete sa mnohí moji kolegovia pripravujú na plážovú sezónu - prešli na nízkokarbovú stravu. Zelené svetlo na zeleninu, mäso, mliečne výrobky a orechy (príklady ponuky s nízkym obsahom karbidu). Keď ich pozývam na návštevu, napadlo som ich: aký by bol taký chutný kuchár z "povolených" prísad. Vyskúšajte kuracie kotlety s kukuricami v mandľových lístkoch - čo potrebujeme.

vzal: 800 g mletého kurča, 5-6 listov bazalky, 9 lyžice. l. ovsené vločky, 150 ml smotany, 3 strúčiky cesnaku, 2 hrsť čerstvého špenátu, 2 lyžice. l. tvaroh, mandľové plátky, rastlinný olej, soľ a korenie na chuť.

Postup: lúpaný a hrubo nasekaný cesnak. V kuchynskom procesore dajte kuracie mäso, bazalka, ovsené vločky, cesnak a smotanu.Solené, korenené.Prechádzal.Napchaný a nakrájaný špenát. Vyhrievaná 1 polievková lyžica. l. rastlinný olej v panvici a pridaný špenát.Miešajte, kým sa kvapalina neodparí. Odstránené z tepla a zmiešané s tvarohom.Solené, korenené.Vylial mandľové plátky na tanieri.Mokré ruky vytvorili podlhovasté karbonátky z mletého mäsa, plnené špenátovou zmesou. Zanikla v okvetných lístkoch mandlí.Vyhrievaný rastlinný olej na strednom ohni.Časť smažených plátkov na oboch stranách. Otočil ohňom a priviedol k pripravenosti.Podávame so šalátom z čerstvej zeleniny.

Sladký hrachový šalát s petržlenovou omáčkou

V takmer letnom večeri by večera bola ľahká. Vyrábaný jarný zelený šalát z zemiakov a hrášku. Oblečená jeho variantom pesku - petržlen, cesnak, borovica a parmezánová omáčka. Jedli celý baník a požadovali viac.

vzal: 7 stredných zemiakov, 5 lyžice. l. olivový olej, 250 g hrášku, 50 g borievkových orechov, 2 šálky nakrájanú petržlenovú vňať, 3 strúčiky cesnaku, 5-6 polievkových lyžičiek. l. strúhaný syr (ideálne parmezán), soľ a korenie na chuť.

Postup: Varené zemiaky v ich uniformách. Vyliala sa voda, vysušila sa a nechala sa vychladnúť. Chickpeas umyté a rezané diagonálne. Na stranu. Ohreje panvicu a pečené orechy. Olej nie je pridaný. Umývaná a nasekaná petržlenová vňať. Olúpaný a hrubo nasekaný cesnak. Naterla Parmesan.

Do miešača vložte petržlen, cesnak, parmezán a borovicové orechy. Vylial olivový olej. Solené, peppered, spriadané. Vyhrievanie 1-2 lyžice. l. olivový olej v panvici - petržlenový pes je pripravený. Pridala hrášok a zapečala, miešala, na strednom ohni asi päť minút. Ošúpané a hrubo nakrájané zemiaky. Pridal som hrášok, zmiešal ju, ochutnal petržlenovou omáčkou a znova sa zmiešal. Je hotovo.

Steaky z lososa s reďkovkovou omáčkou

Steak z lososa s jednoduchou a veľmi pružnou reďkovkou, zelená cibuľa a kapary omáčka je vynikajúci obed (video recepty zdravých jedál za 20 minút) na slnečný a teplý deň mája.

vzal: 5 lososových steakov, 6 reďkoviek, 2 stopky zelenej cibule, 1 polievková lyžica. l. kapary (možno nahradiť jedinou nakladanou uhorkou), 2 plátky citróna, 200 ml kyslej smotany (alebo prírodného jogurtu), 2 lyžice. l. olivový olej, soľ a korenie podľa chuti.

Postup konania: umyte a nakrájajte reďkovku na tenké polovičky. Nakrájanú zelenú cibuľu. Jemne nakrájané kapary. Všetko zmiešané v miske. Pridala sa kysnutá smotana, vytlačila sa plátka citróna a rozmiešala sa. Solené, popraskané a opäť rozmiešané. (Ak sa ukázalo, že je hustá, môžete pridať 1 lyžicu vody.) Losos soľte steaky, korenie a vytlačte plátok citróna. Vľavo po dobu 10 minút Vyhrievaný rastlinný olej a vyprážané steaky na strednom ohni. Podávame s omáčkou. Bon appetit!