Kompletný sprievodca na rúžoch: ako si vybrať textúru, farbu a povrch

Parafrázujúc Marilyn Monroe, možno povedať: "Daj ženke správnu rúž a ona zvíťazí nad svetom." Bez rúžu je ťažké si predstaviť aspoň jednu dámsku make-up tašku, stáva sa najpredávanejším produktom v čase krízy (kúpiť, aby sa rozveselil) a bola to veľa, ktorú by so sebou vzali ženy na neobývaný ostrov. Je len dôležité vybrať správnu rúž a ísť na dobytí sveta. Ako to urobiť, povedal Alexander Solodová, makeup artist Brow Up! & Make Up.

Rúž na textúru a povrchovú úpravu

Nie všetky rúžy sú rovnaké a líšia sa nielen farbou. V závislosti od štruktúry, zloženia a konečnej úpravy vytvárajú rôzne efekty na pery a hustotu povlaku. Takže pri výbere sa riadte tak odtieňom, ako aj krmivom.

Tekutiny na rúž

Ide o zásadne nový nástroj, ktorý nevyzerá ani ako lesk, ani obyčajná rúž. Tekutina má vodnú bázu, po aplikácii sa voda odparí a na perách je lesklý film so šťavnatou a krásnou farbou.

Lesk na pery

Lak - nástroj, ktorý kombinuje najlepšie vlastnosti rúžu, lesku a balzam na pery. Rozlišuje sa v pevnosti, nepravdepodobnom lesku a jasnom farebnom pigmente. Ideálne pre tých, ktorí nie sú pripravení znášať lepivosť lesku a obetovať farbu.

Lesk na pery

Skvelá náhrada za tradičnú rúž. Glitter je nenáročný. S tým sa nemusíte báť, aby ste prešiel kontúrou, kresliť tužky alebo triky. Vhodný formát vám umožňuje dať nálet a bez zrkadla. Mínus - lepkavosť. S voľnými vlasmi, môže lesk vytvárať problémy.

Matná rúž

Výber tých, ktorí vsádzajú na farbu. Rozdiel v stabilite a hlbokom tóne. Farba je jasná, bez oslnenia, čo znamená, že môžete cítiť krásu a šľachtu tieňa. Jedinou nevýhodou je, že niektoré matné rúžy sušú pokožku a nevyzerajú dobre na zvetrané pery.

Perzistentná rúž

Na jednej strane je táto rúž príjemná, pretože odstraňuje potrebu tónovať pery po každom šálke čaju. Na druhej strane sklamaním. Vyschne si pery, vstupuje do záhybov a okrajov. Z tohto dôvodu musí byť odolná rúž v duetách s balzamom. A je lepšie nevyberať mlieko, ale hydrofilný olej.

rúž Tinto

Univerzálna náprava pôvodne z Ázie. Odtieň je kvapalný pigment v trubici, veľmi odolný. Môže hrať úlohu sčervenania a rúžu. V závislosti od počtu vrstiev vytvára odtieň rôzne efekty. Jedna vrstva - dostanete účinok bozkávacích pier, dve - jasné farby.

Tinta má len jednu nevýhodu: vysuší pery kvôli vytrvalosti. Preto používajte balzam na pery v duetách s ním.

Polštářová rúž

Ďalší ázijský vynález. V podstate ide o zmes balzamu a tint s vstavaným aplikátorom podložiek, ktorý vám umožňuje nastaviť intenzitu farby. Dáte do jednej vrstvy - získate tmavý odtieň, v niekoľkých - chytľavý efekt.

Krémová rúž

Jemná textúra krémovej rúž je ideálna pre dievčatá, ktoré si rýchlo nosia pery. Relatívne mastná textúra šetrí teplotné extrémy a dáva nenápadný, krásny odtieň.

Vznikajúca rúž

Jeho hlavnou črtou je, že vo vzhľade môže byť najimopodobnejšie farby - zelená, fialová, modrá. Nebojte sa: po aplikácii takej rúže nebudete mať pery ako klaun. Po niekoľkých sekundách sa na perách objaví ružový odtieň (hoci intenzita tejto farby závisí od vašich individuálnych vlastností) alebo sa prispôsobí pigmentu vašich pier. Mimochodom, aj známy nádych môže závidieť svoju odolnosť. Uvedenie rúže na verejnosti môžete ľudí veľmi prekvapiť.

Lipstick plsťy

Vykonajte sen tých, ktorí snívajú o objemných perách. Zvyčajne, v zložení takejto rúžovej mäty piepornej. Mierne dráždí pery, kvôli ktorým sa naplnia farbou, mierne sa zväčšujú a hladko sa vyrovnajú. Pri aplikácii sa vytvára efekt chladenia, ktorý prejde za 5 minút. Tieto rúžy sa zvyčajne dodávajú ako trblietky, ktoré okrem toho obsahujú malé svetelné častice. Vytvárajú vizuálny efekt volumetrických a zvodných rúk.

Starostlivosť proti starnutiu

Pery sú tiež vystavené starnutiu. A nepotrebujú o nič menej starostlivosť ako koža. Rastliny proti starnutiu obsahujú kolagén, ktorý zvyšuje pružnosť jemnej kože pier a faktor SPF, ktorý ich chráni pred fotografickým starnutím. Rastliny proti starnutiu sú farbené aj bezfarebné vo forme balzamov. Musia sa prepravovať so sebou do solária a odviezť v horúcich krajinách.

Na fotografii: pomáda Rozdrvené pery Bobbi Brownomladzujúca rúž Dr pierre ricaudrúž Artistry Signature Colorrúž Grand Rouge Yves Rochermatný balzam na pery "Dudun" Erborianmatná rúž Matte Magnifique Vivienne Sabomatná rúž Nordický seduction Lumene, matná rúž a balzam na pery treStiQuematný vankúš na pery Clinique Pop Lip Shadow Vankúšik Matte Lip Powdermodelovanie rúž "Shining Rose" CIELrúž Eveline Aqua Metallicžiariaca gélová rúž Mary kayodtieň pery Znečistené rty zafarbené pozrieť si povzdych a kult.

Farba rúžov

Odborníci hovoria, že pri kúpe rúžov ​​sa musíte zamerať na niekoľko parametrov: typ farby, vek a farbu zubov.

Typ ružovej farby

V prírode sú štyri typy farieb.

Zima má veľmi ľahkú kožu, tmavé vlasy (tmavú čokoládu, čierne, tmavé gaštany), oči s jasnými odtieňmi lieskových a šedých. Tento typ farby zapadá do studenej palety tónov: červená, ružová, víno.

Jar je zlatá, broskyňová koža, blond vlasy, sivé alebo modré oči. Rúžy teplých tónov zdôraznia váš krásny vzhľad: broskyňa, koral, béžová.

Leto - najčastejšie tmavá koža, blond vlasy, zelené, šedé, šedo-modré oči. Používajte výraznú rúž: šarlát, slivka, ružová. Béžové a prirodzené odtiene sú pre vás indikačné, urobia váš obraz bledý.

Podzim je svetlá koža, sú potrebné pihy, meď, bronz, gaštan, červené vlasy, zelené, hnedé, modré oči. Celá teplá paleta je vaša, obzvlášť tvár bude broskyňa, terakota, béžové tóny.

Rúž podľa veku

Pri výbere odtieňov by ste mali brať do úvahy vek.

Napríklad za 25 rokov sa môžete pustiť do odvážnych experimentov. Po 40-ka sa trochu opatrnejšie. Vyberte viac prirodzených farieb, ktoré nebudú zdôrazňovať zmeny súvisiace s vekom vrátane oblasti okolo pier.

Po 50 rokoch zabudnite na tmavé tóny, vrátane vín, ktoré vizuálne pridávajú vek a vo vašom prípade budú mať desať rokov. Uprednostňujú ružové alebo priesvitné prirodzené odtiene. Je žiaduce, aby bola rúž s účinkom blikania alebo plieškov. Oni budú vizuálne pridať objem, pretože v priebehu rokov jeho pier stratí.

Rúž na farbu zubov

Ak nie ste fanúšikom bielenia a prirodzený odtieň zubov je mierne nažltlý, musíte starostlivo vybrať rúž. V konečnom dôsledku môžu situáciu napraviť aj zhoršiť.

Aby ste zuby biele zraňovali vizuálne, uprednostňujte rúžy s chladným podtónom - ružová, slivka, studená červená. V teplom zlatom, oranžovom, broskyňa by mala byť opustená.